FERIE ZE SZTUKĄ 2022 w Jeleniogórskim Centrum Kultury | program, informacje dla opiekunów

FERIE ZE SZTUKĄ 2022 w Jeleniogórskim Centrum Kultury | program 

szczegóły dotyczce zapisów dostępne są: TUTAJ 

Program  warsztatów „Otulamy się słowami”


Będziemy otulać się ciepłymi słowami, by w te zimowe dni rozgrzewały nas inspirująco. Słowa, z których składamy zdania i opowieści ożywimy plastycznie, muzycznie podczas zabawy i spotkań w kręgu. Nasze zabawy słowem będą wirtualne, ale również realne. Wspaniale będzie zilustrować olbrzymiego słonia z liter, na które składa się słowo „SŁOŃ”  lub wężowym krokiem zaprezentujemy długiegoooooooooo węża.  Zapowiada się wspaniała zabawa, zabawa słowami, które być może ułożą się w książkę. Książkę niepospolitą, wyjątkową, taką, której nie ma na świecie, bo dzieci stworzyły ją same. A ta książka wcale nie musi przypominać kształtem książkę jaką wszyscy znamy. Działania artystyczne wszak nie lubią schematu…
Być może spróbujemy odnaleźć i zrozumieć słowa naszych dziadków i pradziadków. Może stać się i tak, że wymyślimy własne słowa. Wszystko przed nami. Zapraszamy dzieci kreatywne, niepokorne, poszukujące, lubiące się bawić nie tylko słowami… 


Harmonogram dnia:
8.00 - 9.00 - zbiórka dzieci
9.00 - 11.30 - zajęcia merytoryczne 
12.00 - 13.00 – obiad (Restauracja Relax)
13.30 - 15.00 – zajęcia relaksacyjne
15.00 - 16.00 – odbiór dzieci 


Informacje dodatkowe dla rodziców i opiekunów -
 „Ferie ze sztuką” 2022 JCK RELAX

Prosimy by zaopatrzyć dzieci w podpisane worki, a w nich powinno się znaleźć:

  • obuwie zmienne
  • chusteczki higieniczne
  • zmienna para rękawiczek
  • zmienna para skarpet
  • ewentualnie wygodne spodnie typu dresy, leginsy

Wszystkie rzeczy w worku prosimy podpisać lub zaznaczyć charakterystycznie.
Prosimy również, by dzieci nie przynosiły ze sobą zabawek, pluszaków, gier.

Jeśli zdecydują Państwo mimo wszystko, że dziecko zabierze ze sobą cokolwiek, nie będziemy ponosić za zgubę jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Prosimy wziąć nasze prośby pod rozwagę.
 


DKF na ferie
Projekcje: środa, godz. 10.30
Karnety: 15 zł.
Wejściówki: 10 zł
(dzieci zapisane na półkolonie mają darmowy wstęp)

 

02.02. Chłopiec z chmur (Donne-moi des ailes) r. Nicolas Vanier. Francja 2019. 113 min.

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem, wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

Filmweb.pl

09.02. W 80 dni dookoła świata (Le tour du monde en 80 jours) r. Samuel Tourneux. Francja 2021. 82 min. Film animowany

Obieżyświat to sympatyczny nastoletni małpiszon, który marzy o wielkich przygodach i dalekich podróżach. Na co dzień jednak słucha się mamy, chodzi do szkoły i generalnie wiedzie raczej spokojne życie. Wszystko odmieni jednak spotkanie z nieco postrzeloną żabą o imieniu Phileas, która zaproponuje Obieżyświatowi udział w szalonym zakładzie: jeśli uda im się objechać świat w 80 dni, zgarną pokaźną nagrodę i zyskają sławę. Mimo sprzeciwu mamy i zaskoczeniu przyjaciół młody małpiszon wyrusza wraz z Phileasem w pełną wyzwań i niebezpieczeństw podróż przez świat, którego wcale nie zna. Czeka go spotkanie z dzikimi plemionami, niezwykłymi zwierzętami, niesłychanymi cudami natury oraz mnóstwo zabawnych i zaskakujących zwrotów akcji. Przede wszystkim będzie to jednak wielka próba odwagi i przyjaźni obu podróżników. Szczególnie, że ich tropem podąża ktoś, kto pragnie pokrzyżować im szyki.

Filmweb.pl


Zaprogramowane wyjścia podczas Ferii ze sztuką 
JCK – RELAX ul. 1 Maja 60 
I TYDZIEŃ  
31.01- 04.02 2022


1. WTOREK - wyjazd na Termy Cieplickie. Wyjazd o godzinie 9.40 , transport zorganizowany ( firma transportowa Wycieczki–Albatros ). Prosimy o zabezpieczenie dzieci w konieczne atrybuty- strój kąpielowy, ręcznik, czepek, worek na mokre rzeczy, grzebień lub szczotkę do włosów. 

2.  ŚRODA - DKF dla dzieci- Sala kinowa JCK ul. Bankowa 28/30 
                                                       tel. 75 64 78 884, 75 64 78 885 

3. CZWARTEK 3.02.2022 - wycieczka autokarowa do Kamiennej Góry. Wyjazd z JCK godz 8.45. Prosimy o zabezpieczenie dzieci w odpowiedni strój turystyczny, oraz w obfite drugie śniadanie. Obiad w tym dniu ok. godz 15.00, po powrocie z wycieczki.
W Kamiennej Górze będziemy eksplorować historyczny kompleks „Projektu Arado”. To pełne tajemnic miejsce, podziurawione podziemnymi korytarzami niczym ser szwajcarski. Dziś wiemy o dziesięciu podziemnych obiektach, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Powstały one w czasie II wojny światowej gdy miasto i okolice zamieszkiwali Niemcy. Po 90 minutowej pigułce historycznej trasy, wybierzemy się do pobliskiej Antonówki, która jest częścią tego projektu. Te tereny od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem badaczy historii, dziennikarzy i poszukiwaczy skarbów. My będziemy uczestniczyć w grze terenowej i odkrywać ciekawostki i tajemnice tajnego kompleksu. 
W związku z tym że dzieci będą uczestniczyć w grze terenowej, która będzie przeprowadzona po leśnych duktach, bardzo proszę ubrać dzieci w taki sposób by było im ciepło, wygodnie z możliwością swobodnego eksplorowania terenu czyli ubrudzenia wierzchniej warstwy odzieży. Najlepiej by były ubrane na cebulkę:
- bielizna termiczna
- cienki polar lub bluzka bawełniana
- ciepłe trekingowe spodnie lub dresy ( ciemne kolory )
- wysokie skarpety oraz buty za kostkę
- kurtka, czapka, szalik i dwie pary rękawiczek
Gdy zawiedzie nas pogoda to zamiast gry terenowej w okolicy Antonówki będziemy zwiedzać Kamienną Górę szlakiem militarnych ciekawostek.


Zaprogramowane wyjścia podczas Ferii ze sztuką 
JCK – RELAX ul. 1 Maja 60 
II TYDZIEŃ  
07.02 - 11.02 2022


1. WTOREK - wyjazd na Termy Cieplickie. Wyjazd o godzinie 9.40 , transport zorganizowany ( firma transportowa Wycieczki–Albatros ). Prosimy o zabezpieczenie dzieci w konieczne atrybuty- strój kąpielowy, ręcznik, czepek, worek na mokre rzeczy, grzebień lub szczotkę do włosów. 

2.  ŚRODA - DKF dla dzieci- Sala kinowa JCK ul. Bankowa 28/30 
                                                       tel. 75 64 78 884, 75 64 78 885 

3. CZWARTEK 10.02. 2022 - wycieczka autokarowa do Zamku Książ. Wyjazd z JCK godz 8.45. Prosimy o zabezpieczenie dzieci w odpowiedni strój turystyczny, oraz w obfite drugie śniadanie. Obiad w tym dniu ok. godz 15.00, po powrocie z wycieczki.
Będzie to podróż do zamkowej krainy baśni i legend. Podczas aktywnej, edukacyjnej ,„podróży w czasie” dzieci spotykają się ze średniowieczną księżną Anną, z którą będą poznawać zamkowe dzieje i ciekawostki. Wędrując tajemniczymi piwnicami i salonami, mali podróżnicy szukają zaginionego skarbu. A czy odnajdą magiczną Książęcą Skałę? Czy uda im się odszukać to co zostało zagubione? Czyli wyobraźnię i dobrą zabawę? Przekonamy się, gdy zobaczymy uśmiechnięte buzie.
W drodze powrotnej udamy się do ukochanego miejsca księżnej Daisy gdzie wśród tropikalnych roślin spróbujemy odnaleźć lato. W „Palmiarni” jak nam starczy czasu może skorzystamy z kawiarnianych dobroci.
  

 

Liga Rocka / 14.02.2020
Kolejny koncert eliminacyjny Ligi Rocka zapowiada się interesująco. Pojawią się zupełnie nowe młode zespoły grające muzykę rockową w wielu stylistycznych odmianach. Liga Rocka wg niezależnych rankingów jest uznana za jeden z najbardziej interesujących przeglądów młodych zespołów na Dolnym Śląsku i jednym z najciekawszych w Polsce.
Spektakl Miłosna Pułapka | 11.09.2022
Galewicz jest piękną, utalentowaną aktorką u szczytu kariery. Zmęczona natłokiem obowiązków decyduje się przyjąć zaproszenie do jury w amatorskim przeglądzie teatralnym, który odbywa się nad morzem. 40-letni przystojny architekt, Paweł, zaprasza Joannę na kolację do domu, podczas której mają omówić szczegóły uczestnictwa w jury festiwalu. Joanna jest pod wrażeniem pięknej willi z widokiem na morze, oraz gościnności gospodarza. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy Joanna zamierza wyjść na galę otwarcia przeglądu teatralnego.