REPERTUAR
20
maj
2022

Spektakl: NASZA KLASA II
Godzina: 19:00 / Sala Widowiskowa JCK
kup bilet

Zapraszamy na pokaz warsztatowy:
STA – ART Workshop JCK 


NASZA KLASA II 
Spektakl  20.05.2022 godz. 19.00 
Sala widowiskowa JCK przy ul. Bankowej 28/30 

Inspiracja - Gościnny, Sempe, Lear.
Reżyseria -  Łukasz Duda
Scenografia - Wiktor Szybałdin, Łukasz Duda 
Opracowanie plastyczne - Magdalena Rzeszutek 
Światło - Łukasz Izdebski 
Dźwięk - Piotr Warszewski/ Robert Kuryś 
Obsada: Miłosz Andrzejewski, Amelia Bednarz, Oliwia Czerniak, Anna Jackiewicz, Klara Klin, Oliwia Kulis, Kuba Koziara, Anna Ozga, Karol Paciejewski, Julia Salabura, Agata Zapora, Łucja Zawadzka, Błażej Zawadzki


Spektakl jest finałem sześciomiesięcznej pracy warsztatowej młodzieży uczestniczącej w treningach aktorskich. „Nasza Klasa” to przedstawienie odwołujące się do dzieciństwa. Naszej własnej historii ze szkolnej ławki, w której niejednokrotnie podejmowaliśmy najważniejsze decyzje naszego ówczesnego życia. Pierwszaki debiutujący w nowym świecie odkrywają magię zabawy, kłótni, rozterek oraz pierwszej miłości. 
Spektakl to wehikuł, który w idealny sposób przenosi w czasie. Poszukiwanie wiarygodności  w kreowaniu postaci oraz nadanie charakteru to zadanie trudne, ale daje możliwość konfrontacji z własną historią. Z moją szkolną ławką, która niejednokrotnie stawała się inspiracją do poszukiwania marzeń oraz odkrywaniem wartości, które towarzyszą nam po dziś dzień, wypierając niejednokrotnie konwenanse, na które jako dzieci nie mieliśmy czasu. Czy to było złe? 


Bilety: 5 zł w przedsprzedaży do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. 
Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

4
cze
2022

Pestka Festiwal Rodzinny EcoPiknik
Godzina: 14:00 / Plac Ratuszowy

Pestka Festival zaprasza do wspólnej zabawy podczas rodzinnej odsłony festiwalu!  Świętujcie z nami dzień dziecka, a wieczorem spędźcie z nami czas podczas koncertu DAGADANA i gwiazdy wieczoru Sidney Polak!

FAMILY PESTKA 2022 (ekopiknik) 
03.06.2022 
Start godz. 14.00 
wstęp wolny!

Trzynaście edycji na przestrzeni minionych piętnastu lat. Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA ma już własną historię. Setki spektakli i dziesiątki koncertów, tysiące widzów, kolejne pokolenia młodych aktorów, uczestniczących w różnorodnych warsztatach, problemy i sukcesy, nieśmiałe początki i rozmach, z jakim odbywały się ostatnie edycje, a przede wszystkim miliony spotkań, kuluarowych rozmów, emocjonalnych dyskusji. Tak, to kawał historii.
W tym roku festiwal nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach Jeleniej Góry i okolic. Przygotowaliśmy działania, które adresowane są dla całych rodzin w ramach Family PESTKA 2022, Przeprowadzone zostaną warsztaty ekodesignu, ekopiknik, warsztaty, animacje, zaprezentowane zostaną spektakle teatralne dla najmłodszych oraz koncerty. Zapraszamy Was do uczestniczenia w ostatnim działaniach festiwalowych w tym roku, które  odbędą się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. 

W programie: 

ZABAWY I ANIMACJE:
Dmuchana strefa zbaw 
Warsztaty teatralne i cyrkowe 
Animacje dla najmłodszych 
Malowanie buziek 

TEATR:
Cichy Teatr
KSIĘŻYCowe Opowieści - Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi.
O Ignasiu co nie lubił szkoły - Teatr Akademia Wyobraźni 
Piecuch najwspanialszy na świecie - Teatr Barnaby 
Krawiec Niteczka - Teatr Malutki 
Cyrk Hrynek - Teatr Nemno 
Kabaré Púpala Marionetas - Thomas Herfort Marionettes

MUZYKA:
KONCERT DAGADANA
KONCERT SIDNEY POLAK 

11
wrz
2022

Spektakl Miłosna Pułapka
Godzina: 19:00 / Sala Widowiskowa JCK
kup bilet

Galewicz jest piękną, utalentowaną aktorką u szczytu kariery. Zmęczona natłokiem obowiązków decyduje się przyjąć zaproszenie do jury w amatorskim przeglądzie teatralnym, który odbywa się nad morzem. 40-letni przystojny architekt, Paweł, zaprasza Joannę na kolację do domu, podczas której mają omówić szczegóły uczestnictwa w jury festiwalu. Joanna jest pod wrażeniem pięknej willi z widokiem na morze, oraz gościnności gospodarza. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy Joanna zamierza wyjść na galę otwarcia przeglądu teatralnego. Paweł przyznaje, że tego dnia ma urodziny, a na prezent sprawił sobie towarzystwo uwielbianej aktorki. Przyznaje również, że festiwal i uczestnictwo w jury były podstępem i mistyfikacją. Początkowo aktorka nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Zaczyna się bać w chwili, kiedy orientuje się, że w całym domu nie ma klamek. Paweł jest pedantem, co bardzo utrudnia mu życie. Od lat chodzi na terapię prowadzoną przez wybitnego psychiatrę. Charyzmatyczny doktor robi wszystko, co w jego mocy, żeby pomóc pacjentowi. Jest fanem geniuszu Alberta Einsteina i postawił sobie za punkt honoru, żeby dorównać mistrzowi. Poświęca się pracy również z innego powodu - chce zapomnieć o kobiecie, która przed laty zostawiła go, będąc z nim w ciąży. Kiedy mija pierwszy szok związany z uwięzieniem, Joanna zaczyna inaczej postrzegać sytuację, w której się znalazła. Dostrzega szansę na zmianę życia. Jak to by było mieć u boku kochającego mężczyznę, cieszyć się każdym dniem, każdą chwilą? Jak to by było odczuwać własne emocje, a nie tylko odtwarzać te zapisane w scenariuszach? Przystojny architekt to szansa na miłość. Może to on jest mężczyzną jej życia? Napięcie rośnie, kiedy z wizytą zapowiada się matka Pawła, Stefania. Ta zaborcza i silna kobieta nie akceptuje żadnej kandydatki na żonę jedynego syna. Paweł kocha matkę i boi się stawić jej opór. Błaga Joannę, by ta jak najszybciej wyjechała. Sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Czy na pewno wszystko jest takie, jak nam się wydaje? Kto w końcu jest porywaczem, a kto porwanym? Wartka akcja, ekspresyjne, barwne postaci, które bawią i wzruszają. Do tego cudowna gra aktorska... Znakomita komedia romantyczna, która w zaskakujący sposób pokazuje relacje międzyludzkie, a przede wszystkim odwieczną walkę między kobietą i mężczyzną. Stawką jest prawdziwa miłość. Kim byśmy byli, gdyby nie ona? Tak jak w życiu, podobnie między głównymi bohaterami relacje ewaluują wywołując coraz silniejsze emocje. Czy pokonają strach przed bliskością? Czy zdadzą się na instynkt? Czy zrozumieją, czego chcą od życia i co są gotowi poświęcić, żeby dostać to, czego pragną? A Ty, co byś zrobił, gdyby dzisiaj na Twojej drodze stanęła prawdziwa miłość? Jaka by była Twoja odpowiedź?

POLECANE
Koronawirus | procedury, komunikaty
W tym miejscu znajdą państwo niezbędne informacje oraz procedury dotyczące działania JCK w czasie pandemii koronawirusa.
Wakacje ze Sztuką - Warsztaty  Artystyczne dla dzieci | 27.06 - 26.08.22
Ogłaszamy zapisy na zorganizowany wypoczynek podczas wakacji letnich dla dzieci w wieku 6- 10 lat. Zapisy te rozpoczynamy  od dnia 09 maja 2022, od godziny 10.00. Zapisy będą się odbywały poprzez  internetowy system zapisów Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Na naszej stronie internetowej odnajdą Państwo wszystkie szczegóły dotyczące procedury zapisu. UWAGA!  W tym roku nie obowiązują zapisy telefoniczne i bezpośrednio  w sekretariacie JCK.

Wykonanie: Imagine Digital Arts www.imagineda.pl