Liga Rocka / 14.02.2020

LIGA ROCKA - POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIA MŁODYCH MUZYKÓW

14 lutego 2020, godz. 17:00
Sala koncertowa „Nova” Jeleniogórskiego Centrum Kultury, ul. 1 Maja 60

Kolejny koncert eliminacyjny Ligi Rocka zapowiada się interesująco. Pojawią się zupełnie nowe młode zespoły grające muzykę rockową w wielu stylistycznych odmianach. Liga Rocka wg niezależnych rankingów jest uznana za jeden z najbardziej interesujących przeglądów młodych zespołów na Dolnym Śląsku i jednym z najciekawszych w Polsce. Od kilku lat LIGA ROCKA prezentuje niemiecką scenę rockową za pośrednictwem Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy współpracy Steinhaus e.V. Bautzen w ramach współpracy obu ośrodków kulturalnych.
Dzięki tej imprezie młodzi polscy muzycy mają możliwość pokazania się przed entuzjastyczną jeleniogórską publicznością, zaprezentowania własnej, oryginalnej twórczości we wszystkich rockowych odcieniach a także zdobycia pierwszych nagród i wyróżnień. Dzięki współpracy z Socjokulturalnym Centrum Steinhaus e.V. Bautzen sympatycy muzyki rockowej mają okazję poznać również niemieckie młode zespoły, które prezentują popularne wśród młodzieży rockowe nurty spod znaku progressive rock, alternative rock, hard rock, nu – metal etc. nadając tym samym wysoki poziom imprezy.

Podczas najbliższego koncertu eliminacyjnego 14 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w sali nowej JCK, przy ul. 1 Maja 60 wystąpią następujące zespoły:

Wszem Wobec / rock / funk/ punk /
Lift Off / rock /
Moongoat / rock alternatywny / Indie rock
Passage Band Wrocław / hard rock /
Hira / metal / rock

Gościnnie z Niemiec Living the FIRE

Patronat medialny: Info Music, Radio NaGłos

Wstęp WOLNY : wejściówki do odbioru w sekretariacie JCK ul. 1 Maja 60, I piętro

Jeleniogórska Wszechnica Fotograficzna | 3-5.12.2021 r.
Wszechnica jest otwartą formą edukacji. Zachęcamy do udziału w niej zarówno młodych ludzi z ambicjami artystycznymi, którzy rozpoczynają swoją drogę twórczą, jak również dorosłych zajmujących się fotografią - amatorów i miłośników fotografii. Propozycja skierowana jest do zainteresowanych z całej Polski, którzy pragną rozwijać i kontynuować aktywność w tej dziedzinie.
Spotkanie z Wojciechem Smarzowskim / 10.12.2019
Zapraszamy bardzo serdecznie na wieczór Z WOJCIECHEM SMARZOWSKIM w ramach DKF Klaps. W programie: projekcja filmu autora „Wołynia” i „Kleru” oraz spotkanie z bohaterem wieczoru!