Liga Rocka / 14.02.2020

LIGA ROCKA - POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIA MŁODYCH MUZYKÓW

14 lutego 2020, godz. 17:00
Sala koncertowa „Nova” Jeleniogórskiego Centrum Kultury, ul. 1 Maja 60

Kolejny koncert eliminacyjny Ligi Rocka zapowiada się interesująco. Pojawią się zupełnie nowe młode zespoły grające muzykę rockową w wielu stylistycznych odmianach. Liga Rocka wg niezależnych rankingów jest uznana za jeden z najbardziej interesujących przeglądów młodych zespołów na Dolnym Śląsku i jednym z najciekawszych w Polsce. Od kilku lat LIGA ROCKA prezentuje niemiecką scenę rockową za pośrednictwem Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy współpracy Steinhaus e.V. Bautzen w ramach współpracy obu ośrodków kulturalnych.
Dzięki tej imprezie młodzi polscy muzycy mają możliwość pokazania się przed entuzjastyczną jeleniogórską publicznością, zaprezentowania własnej, oryginalnej twórczości we wszystkich rockowych odcieniach a także zdobycia pierwszych nagród i wyróżnień. Dzięki współpracy z Socjokulturalnym Centrum Steinhaus e.V. Bautzen sympatycy muzyki rockowej mają okazję poznać również niemieckie młode zespoły, które prezentują popularne wśród młodzieży rockowe nurty spod znaku progressive rock, alternative rock, hard rock, nu – metal etc. nadając tym samym wysoki poziom imprezy.

Podczas najbliższego koncertu eliminacyjnego 14 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w sali nowej JCK, przy ul. 1 Maja 60 wystąpią następujące zespoły:

Wszem Wobec / rock / funk/ punk /
Lift Off / rock /
Moongoat / rock alternatywny / Indie rock
Passage Band Wrocław / hard rock /
Hira / metal / rock

Gościnnie z Niemiec Living the FIRE

Patronat medialny: Info Music, Radio NaGłos

Wstęp WOLNY : wejściówki do odbioru w sekretariacie JCK ul. 1 Maja 60, I piętro

Kabaret Jurki / 29.11.19
Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi … tik tak tik tak tik tak….
Pestka Festival 2023 | Festiwal teatrów i kultury awangardowej europejskie spotkania teatralne / idiom: U ŹRÓDŁA! 28.04 - 03.05.2023