5. Dolnośląski Konkurs Fotografii Mobilnej "Obok mnie"

KONKURS JEST ADRESOWANY DO DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU
DO 16 LAT ZAMIESZKUJĄCYCH NA DOLNYM ŚLĄSKU, FOTOGRAFUJĄCYCH TELEFONEM KOMÓRKOWYM, TABLETEM LUB INNYM URZĄDZENIEM MOBILNYM (KAMERA TYPU GOPRO, DRON, ITP.).


Do konkursu mogą przystąpić dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych:
– do 13. roku życia,
– od 14. do 16. roku życia.

W obu przypadkach decyduje data ukończenia 13. lub 16. roku życia w dniu przesłania zdjęć na konkurs.
Celem konkursu jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci i młodzieży na otaczającą je rzeczywistość w postaci wystawy.
W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości zapisu tego, co jest „obok” za pomocą chociażby
telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest
najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Jest to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania się nawzajem za pomocą porównania różnego, własnego sposobu patrzenia na świat. Tematyka zdjęć jest dowolna. Zadaniem Konkursu jest wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych w fotografowaniu za pomocą prostych, cyfrowych urządzeń i budowanie świadomości obrazu.

Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok Mnie” jest Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze oraz Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze. Podmiotem odpowiedzialnym za publikowanie materiałów informacyjnych w internecie i wsparcie merytoryczne przy wyborze zdjęć jest Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii.

SZCZEGÓŁY KONKURSU ZOSTAŁY OPISANE W REGULAMINIE (do pobrania poniżej)

Karta zgłoszeniowa do pobrania: tutaj
Regulamin do pobrania: tataj 

Koncert: Farben Lehre i Leniwiec / 01.02.2020
Zapraszamy serdecznie na wspólny koncert Farben Lehre i Leniwca w Jeleniogórskim Centrum Kultury! Widzimy się 1 lutego w Sali Novej JCK!
Koncert: Marcin Sójka / 06.12.19
Koncert promujący debiutancki album Marcina Sójki, zwycięzcy 9. edycji The Voice of Poland i zdobywcy Karolinki, czyli głównej nagrody publiczności na 56 KFPP w Opolu 2019. Album nosi tytuł Kilka prawd i można go śmiało uznać za życiowe credo artysty.