Zimowe Warsztaty Artystyczne w JCK, informacje dla rodziców!

Zimowe Warsztaty Artystyczne w JCK 10-23 lutego 2020
(dla dzieci 6 - 10 lat)

Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza dzieci do spędzenia kreatywnego wypoczynku w naszym ośrodku.
Cena pobytu tygodniowego – 170 PLN, dla dzieci legitymujących się Kartą Dużej Rodziny – 100 PLN. Zapewniamy opiekę wychowawczą (w godz 8.00- 16.00), interesujący program artystyczno- edukacyjny, wycieczki, wypoczynek, świetne zabawy. Zapewniamy również jeden posiłek, tj obiad (Restauracja Relax). 

Kontakt w sprawie wolnych miejsc: tel. 75 64 23 880


PROGRAM:

Ziołowe fascynacje
W pierwszym tygodniu poznamy siłę i moc natury. Dowiemy się skąd pochodzi kawa, herbata oraz jakie znaczenie mają zioła w naszych potrawach. Wykonamy krem dla mamy i syrop na kaszel i odporność taty. Nie zapomnimy o dniu Babci i Dziadka , zrobimy dla nich ziołową niespodziankę . Pojedziemy do dżungli.....po leki. Poznamy zwyczaje lecznicze plemion, nie będzie nam straszna kurara i zatrute strzały .Warsztaty prowadzone będą przez jeleniogórskiego  farmaceutę.

W drugim tygodniu odkryjemy tajemniczy świat zmysłów. Dotyk ,smak, wzrok, węch ,słuch -zatrzymamy się nad każdym. Zbadamy go i wykorzystamy w zabawie oraz w procesie twórczym, Będziemy dotykać, słuchać, wąchać, smakować i patrzeć Te zajęcia będą swoistym eksperymentem, dzieci empirycznie będą badały swoją wrażliwość na zmysły, będą poznawały ich znaczenie i funkcje, kształtując tym samym samoświadomość Realizacja tych działań odbywać się będzie poprzez działania plastyczne, teatralne, ruchowe, dramę sensoryczną oraz liczne zajęcia arteterapeutyczne.


Czwartkowe wycieczki autokarowe podczas’’ Ferii ze sztuką” 2020

Przewoźnik: Albatros –Jelenia Góra . Licencjonowane przewozy okazjonalne

1. 13 lutego 2020 - zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie Świeradów w ośrodku Izery Trzech Żywiołów. Wiele będzie zależeć od pogody, ale w planie jest spacer nową ścieżką edukacyjną "Przygoda w górach", warsztaty z pirografii (rysunek na drewnie na gorąco) i z malowania kolorami natury (z wyciśniętych soków).

2. 20 lutego 2020 – Warsztat z wyrobu i pieczenia pierników- Słodka Chatka- Trzcińsko. Manufaktura  Marcina Goetza.  Następnie spacer do Andrzejówki, ognisko na polanie z pieczeniem kiełbasek.

Wyjazd o godzinie 9.00, przyjazd do JCK ok. godz 14.00 . Po przyjeździe obiad w restauracji RELAX. Prosimy o odpowiednie ubranie dzieci, zabezpieczenie śniadania.


DKF dla dzieci podczas’’ Ferii ze sztuką” 2020
Przygotowaliśmy dwa filmy, które wyświetlimy w czasie ferii zimowych dla naszych najmłodszych widzów. 

projekcje o godz. 10.30

12.02.    Młody renifer Alex (Ailo: une odyssee en Laponie) r. Guillaume Maidatchevsky. Francja 2018. 86 min.
Zdumiewająca lecz ze wszech miar prawdziwa historia młodego renifera, który przyszedł na świat w samym sercu mroźnej Laponii. Kamera śledzi jego narodziny, dorastanie i trwającą wiele miesięcy podróż przez skutą lodem tajgę, ośnieżone lasy i majestatyczne szczyty fiordów. Przedstawia jego przyjaciół i naturalnych wrogów: lemingi, orły, lisy, łosie, rysie, rosomaki, niedźwiedzie, wilki, wiewiórki oraz pewną psotną łasicę. A ponadto pokazuje, jak pod opieką kochającej mamy Alex dorasta i uczy się trudnej sztuki przetrwania. Wszystko po to, by z młodego renifera stać się ważnym i pełnoprawnym członkiem stada. Idealnym kandydatem do zaprzęgu Świętego Mikołaja!  
Filmweb.pl

19.02.    Śnieżna paczka (Arctic justice) r. Aaron Woodley. USA 2019. 92 min. Animacja
Swifty, lis polarny pracujący na arktycznej poczcie, marzy by zostać Top Dogiem, czyli gwiazdą posłańców, którymi normalnie są psy husky. Aby udowodnić, że jest godny tej funkcji potajemnie rekwiruje jedną z przesyłek i dostarcza do tajemniczego miejsca. Zatrzymuje się przy tajnej fortecy, gdzie staje twarzą w twarz z Doktorem Morsem, tłustym geniuszem spacerującym na mechanicznych nogach i posiadającym lojalną armię dziwnie uprzejmych maskonurów. Swifty odkrywa, że napotkany doktorek planuje stopienie pokryw lodowych na biegunach i zalanie Ziemi w celu zapanowania nad nią. Zaistniała sytuacja zmusza lisa do skorzystania z pomocy przyjaciół, którymi są: PB, zamknięty w sobie niedźwiedź polarny, Lemmy, roztrzepany albatros, Sal i Weez, dwie wydry mówiące o teoriach spiskowych i Jade Fox, twardy jak skała mechanik. Ten tłum arktycznych wyrzutków musi zebrać się razem by powstrzymać złowrogie plany Doktora Morsa i uratować świat. 
Filmweb.pl

 

 

 

LIGA ROCKA | 22.04.2022 | Sala NOVA
Przed nami czwarty koncert Jeleniogórskiej Ligi Rocka! Jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w regionie ponownie zawita w progi sali "Nova" Jeleniogórskiego Centrum Kultury 
DKF Klaps | repertuar CZERWIEC 2022
Zapraszamy na ostatnie w tym sezonie filmy w ramach wtorkowego DKF Klaps!