Projekt społeczny "Odrobinę Kultury"

Świetna inicjatywa Jeleniogórskiej Młodzieży!

Startujemy z projektem społecznym "Odrobinę Kultury".
Zapraszamy na wykłady i warsztaty z ludźmi zajmującymi się kulturą i sztuką. 

W KAŻDĄ SOBOTĘ OD 04 STYCZNIA DO 15 LUTEGO, GODZ. 17:00, JCK (ul. Bankowa 28/30, sala 212)

04.01. Jacek Kazzi Łabaj
11.01. Martyna Jasińska
18.01. Robert Kurek
25.01. Karolina Suboczewska
01.02. Dobromiła Młynarska
08.02. Aleksandra Gałka
15.02. Kirył Pietruczuk, Jan Łuć, Szymon Stęchły

Jacek Łabaj
Twierdzi, że najlepszą nauką jest praktyka, toteż nie wychodzi z domu bez aparatu. Specjalista firmy Olympus. Za swoje największe osiągnięcie uważa „Projekt 365” (tookapic.com/kazziz). Codzienne fotografowanie weszło mu w krew. Nienawidzi się pakować, lecz kocha podróże – szczególnie, jeśli w miejscu docelowym można znaleźć dobry asfalt pod longboard lub interesujące tematy do ujęcia w kadrze.

Martyna Jasińska
Studiowała w szkole filmowej, a obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich (kierunek: dziennikarstwo, specjalizacja filmowo-fotograficzna).  Pracę licencjacką napisała o polskim rapie, udowodniając, że kobiety też mogą mieć coś o nim do powiedzenia. To właśnie ten temat poruszy na wykładach związanych z projektem. 

Robert Kurek
Pisarz i poeta, obecnie student I roku filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był członkiem grupy teatralnej STA-ART, prowadził wykłady dla organizacji Centrum Praw Kobiet oraz urzeczywistnia osobiste projekty takie jak "Cały Pol'and'Rock czyta Norwida". Znaleźć go można wszędzie, w podziemnych klubach z muzyką rave, bibliotekach, na festiwalach muzycznych, a nawet na deskach sceny teatralnej.  W tych miejscach stara się zrozumieć różnorodność kultury, bierze w niej aktywny udział zarówno jako uczestnik jak i twórca.

Karolina Suboczewska
Rocznik 1996. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. Nie ukończyła Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Pracowała w najbardziej kreatywnym ze wszystkich zawodów - opiekowała się dziećmi. Wystawiła swoje prace na wystawie „Na pozór silna dziewczyna, a w środku ledwo się trzyma”. Obecnie pracuje jako copywriterka. Nie wie, co będzie robić za jakiś czas. Opowie o autoportrecie w kontekście kreowania wizerunku. Lubi pieski.

Dobromiła Młynarska
Otwarta, szczera, z wielkim sercem, zwłaszcza dla zwierząt. Mieszkała m.in. w Anglii, Norwegii, na Islandii, ale najbardziej zaskoczyło ją życie na Grenlandii, o czym opowie na wykładzie związanym z projektem. Na ten temat nagrała także podcast dostępny na Spotify (Projekt Wilczy Bilet). Jej prawdziwy dom jest w Wolimierzu, pośród własnych zwierząt i przyrody. Pracuje w studiu tatuażu Mizerykordia Tattoo w Jeleniej Górze, a w wolnym czasie gra i tworzy muzykę.

Aleksandra Gałka
Ma 22 lata i pochodzi z Jeleniej Góry. Obecnie mieszka w Łodzi, do której sprowadziła ją Szkoła Filmowa. Jest studentką czwartego roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Brała udział w produkcji teledysku utworu "Tamagotchi" TACONAFIDE. Była stażystką na planie serialu TVP "Komisarz Alex" oraz Teatru Telewizji TVP "Inspekcja Zarubina”. Pracowała w pionie produkcyjnym filmu dyplomowego "Fascinatrix" w reż. J. Mytnik, który zdobył wiele festiwalowych nagród. Ta filmowa przygoda ma również związek z teatrem - jej pierwszą jeleniogórską miłością. To dzięki teatralnej grupie STA-ART obszar kultury i sztuki stał się jej wiodącym zainteresowaniem.

Warchlaki:

Jan Łuć

Aktor z krwi i kości. Założyciel i pomysłodawca Teatru Trzy Warchlaki. Student III roku Wydziału Aktorskiego PWSFTviT (Państwowej Szkoły Wyższej Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej) w Łodzi.

Kirył Pietruczuk
Aktor organiczny, niesamowity muzyk, pasjonat metod Stanisławskiego. Student II roku Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi.
 
Szymon Stęchły
Od zawsze marzył o zostaniu aktorem. Tajniki tego zawodu zagłębiał uczęszczając do Krakowskich Szkół Artystycznych. Obecnie jest studentem Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego we Wrocławiu.
 
Co ich łączy? Razem zaczynali w jeleniogórskiej grupie teatralnej STA-ART, biorąc udział m.in. w spektaklach: „Mak-Pol”, „Kartoteka” i „Domówka”. W międzyczasie zaistnieli we własnym projekcie nazwanym „Teatr Trzy Warchlaki”, to niezależna, amatorska grupa teatralna, która zajmowała się produkcją własnych spektakli oraz performansów ulicznych. Cała trójka to młodzi i utalentowani aktorzy, którzy mają dużo do powiedzenia. 

Wystawa fotografii Kazimierza Pichlaka pt. "Twarze Afryki" - Wernisaż
Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Kazimierza Pichlaka pt. "Twarze Afryki" w dniu 14 października 2022 roku o godz. 17.00 do Galerii Korytarz w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022 - program
POZNAJCIE JELENIOGÓRSKI PROGRAM WOŚP! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!