Polskie Kino Młodego Widza 2019

Polskie Kino Młodego Widza – edycja 2019
Początek seansów – godzina 10.30

Wstęp bezpłatny - w sprawie wejściówek i rezerwacji prosimy o kontakt pod numerem: 75 6478884

REPERTUAR

02.12.    

LEN (seria: Bajki i baśnie polskie), reż. Joanna Jasińska-Koronkiewicz. 13 min. 2005 
Pierwsza ekranizacja opowieści Hansa Christiana Andersena pt. Len. To piękny, poetycki i niezwykle subtelny obraz filmowy dla dzieci o radości poznawania świata i siebie samego, o trudnej sztuce akceptacji życia we wszystkich jego przejawach.
W metaforyczną opowieść o lnie, który zasiano, wyrósł, rozkwitł, dojrzał, zerwano go i zmieniono najpierw w płótno, potem w papier, a w końcu spalono, wpisane jest filozoficzne przesłanie o sensie przemijania.

AGATKA I CUKROJAD (seria: Agatka) reż. Andrzej Kukuła 10 min. 2015,
Agatka i jej przyjaciel chomik Cyrylek spotykają łasucha Cukrojada, który zamieszkał w cukiernicy. Agatka bardzo lubi słodycze, a Cukrojad zjawił się, ponieważ potrzebuje pomocy. W krainie, w której mieszka odbywa się konkurs na najlepszy tort. Agatka postanawia mu pomóc w wygraniu i wraz z Cyrylkiem przenosi się do Cukrolandii. 

MAŁY RYCERZ (seria: Kuba i Śruba) reż. Marek Burda, 13 min. 2016,
Wystarczy drewniany miecz, koń bujany i chłopcy przenoszą się do czasów średniowiecza. Rycerz Śruba i giermek Kuba wyruszają na turniej rycerski o rękę królewny. W drodze napada na nich rabuś. Okazuje się, że rabuś to dawny rycerz, który opowiedział się po złej stronie. Kuba i Śruba trafiają do zamkowego lochu.

BRAKUJĄCA NUTA (seria: Mami Fatale), reż. Marcin Wasilewski, Szymon Adamski 10 min. 2018Mami Fatale udaje się wraz ze zwierzętami do lasu w poszukiwaniu składników na zupę. W pewnym momencie wszyscy słyszą piękną melodię. Podążając za nią trafiają do chatki kompozytora. Okazuję się, że ten tak bardzo zaangażował się w tworzenie nowego utworu, że zupełnie zapomniał o jedzeniu i nie ma siły dalej pracować…

KOZUCHA KŁAMCZUCHA (seria: Baśnie i bajki polskie), reż. Andrzej Kukuła. 13 min. 2008
Za górami, za lasami żyła sobie Gospodyni. Miała Psa Hałaska, Kota Wąsatka i bardzo, bardzo rozpieszczoną Kozę. Gospodyni przygarnia małą dziewczynkę, Zazulę – jej zadaniem będzie pilnowanie Kozy na łące.

03.12.    

KOPCIUCH (seria: Baśnie i bajki polskie), reż. Paweł Czarzasty. 13 min. 2017
 „Kopciuch”, czyli opowieść o tym, że każdy może sam kształtować swój los przez wybory, jakich w życiu dokonuje… polska wersja powszechnie znanej bajki o Kopciuszku, która wnosi zupełnie nowe spojrzenie na bohaterów i motywy ich działania. Królewna Anusia sprzeciwia się swatom ojca, opuszcza rodzinny zamek i przyjmuje pracę pomocy kuchennej w sąsiednim królestwie. 

AGATKA I PRZEZIĘBIENIE (seria: Agatka) reż. Andrzej Kukuła 10 min. 2015
Agatka jest przeziębiona. Mama mówi jej, że najlepszym lekarstwem jest sen. Agatka zasypia i przenosi się z Cyrylkiem do świata swojego organizmu, w którym walczy z Wirusami. Z pomocą Leukocytów udaje się jej pokonać chorobę.

HOKUS-POKUS (seria: Kuba i Śruba) reż. Bronisław Zeman, Andrzej Orzechowski. 13 min. 2016
Nigdy nie wiadomo, gdzie czai się diabeł. W niewinnej zabawie chłopców pojawia się diabełek i umiejętnie wciąga ich w swój świat. Na latających krzesłach Kuba i Śruba wkraczają w diabelską krainę.

BIEGNIJ, PROSIĘ BIEGNIJ (seria: Mami Fatale), reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz. 10 min. 2018
Tym razem Prosię bierze udział w zawodach, w których główną nagrodą jest hulajnoga. Konkurencja jest bardzo mocna, a wśród przeciwników jest sam dr Klops. Nie będzie łatwo… 

APOLEJKA I JEJ OSIOŁEK (seria: Bajki i baśnie polskie), reż. Joanna Jasińska-Koronkiewicz. 13 min. 2016
Na motywach bajki Marii Krüger pod tym samym tytułem  …czyli opowieść o tym jak wdzięk, radość, skromność i afirmacja życia prowadzą do prawdziwego szczęścia…

04.12.    

WARSZAWSKA SYRENKA (seria: Baśnie i bajki polskie), reż. Paweł Czarzasty. 13 min. 2016
na motywach bajki Artura Oppmana pt. „Syrena”/ …czyli opowieść o tym, że umiłowanie wolności jest w życiu najważniejsze, a próbę odebrania jej komukolwiek, spotka  zasłużona kara… 

AGATKA I SAMOLOT (seria: Agatka) reż. Andrzej Kukuła 10 min. 2015,
Agatka podczas grania w piłkę w pokoju strąca z półki drewniany samolot - pamiątkę z dzieciństwa Taty Agatki. Tata z Agatką i Cyrylkiem idą do warsztatu Pana Bartłomieja, który wytwarza i naprawia drewniane zabawki. Agatka przenosi się w świat zabawek i bierze udział w wyścigu zabawek.

WYSPA SKARBÓW (seria: Kuba i Śruba) reż. Bronisław Zeman, Andrzej Orzechowski. 13 min. 2016
Śruba w swoim tablecie odkrywa stara mapę i razem z Kubą wyrusza na poszukiwanie wielkiego skarbu. Na Wyspach Upalnych spotykają jednak pirata, który ani myśli dzielić się z nimi zdobyczą.

DZIKOŁAK (seria: Mami Fatale), reż. Szymon Adamski, Łukasz Kacprowicz. 10 min. 2018
Mami Fatale szuka pomysłu na deser. Kiedy zapada decyzja o jagodowym cieście Psina i Prosię wyruszają na poszukiwanie jagód. W lesie jest dużo owoców, jedne znamy drugich lepiej nie ruszać. Te tajemnicze Mami odkłada, dopóki nie dowie się czy nie są trujące nie można ich jeść. Prosię nie może jednak oprzeć się pokusie…

ZŁOTA JABŁOŃ (seria: Baśnie i bajki polskie), reż. Joanna Jasińska-Koronkiewicz. 13 min. 2008
Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno… Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko… w pewnej wiosce niedaleko dużego miasta, mieszka wdowiec Drwal Jakub ze swoją córką Dorotką. Dorotka jest dziewczynką dobrą i pracowitą, toteż ojciec często nazywa ją swoim skarbem. Wieść o „skarbie Jakuba”, przekazywana z ust do ust, zmienia się w plotkę i dociera do uszu chciwej mieszczki Brunhildy…

Wernisaż - Jacek Michalak "Gładząc wodę"
Zapraszamy w dniu 28.02.2020 r. o godz 17 00 do Galerii Korytarz w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul.Bankowej 28/30 na wernisaż wystawy Jacka Michalaka pt. "Gładząc wodę"
Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA | 20-25 listopada 2020
Nasz tegoroczny idiom: RAZEM! DOKĄD? nabrał nowego znaczenia. Stał się drogowskazem do zastanowienia nad kolejnymi „niewidzialnymi” zagrożeniami, które opanowują nasz świat.  Mamy dla Was też bardzo ważną informację. Tegoroczna edycja nie jest odwołana! Spotkamy się w listopadzie 2020 roku! Kiedy dokładnie?  Nowy termin festiwalu to 20-25.11.2020!