Alchemiczna Pracownia Fotograficzna

Wtorek godz. 16:00 - 19:00
Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych

Początek zajęć: 04.10.2022

Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, którzy maja ochotę poznać tajniki tradycyjnych procesów fotograficznych. Są one wprowadzeniem do fotografii jako dziedziny wszechstronnej wypowiedzi twórczej, nie ograniczającej się wyłącznie do współczesnych - cyfrowych metod rejestracji obrazu. Polecane dla osób otwartych na artystyczne poszukiwanie i eksperyment w fotografii. Znajomość podstaw fotografii nie jest wymagana.

Instruktor: Tomasz Mielech - fotograf należący do Związku Polskich Artystów Fotografików. Od wielu lat zajmuje się fotografią tradycyjną. Autor wystaw zbiorowych i indywidualnych. Wykładowca Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Od  listopada 2017 roku szef prestiżowej Galerii Korytarz- galerii fotografii przy JCK. Od 2018 organizator Biennale Fotografii Górskiej.

Program:

Program pracowni obejmuje szereg zajęć praktycznych i warsztatowych, np:

  • wprowadzenie do fotografii - rodzaje fotografii 
  • fotografia klasyczna czy cyfrowa?
  • obsługa sprzętu fotograficznego 
  • fotografia cyfrowa w ciemni
  • „fotografia bez aparatu”
  • własnoręczne sporządzanie materiałów światłoczułych
  • konstruowanie i fotografowanie kamerami otworkowymi
  • ciemnia fotograficzna

Odpłatność:
250 zł / semestr

Pracownia JCK, ul. Bankowa 28/30
Tel. (75) 64 78 884, (75) 64 78 885

MaMalucha Akademia Mamy i Malucha
Pod czujnym okiem znakomitych i doświadczonych pedagogów z Polski i Ukrainy, dzieci i mamy doświadczają wyjątkowej okazji integracji społecznej w językowym i kulturowym tyglu. Zabawy są oparte o elementy rytmiki z muzyką, a rozwój motoryczny jest wspomagany zajęciami sensorycznymi i plastycznymi . Głównym celem warsztatów MaMalucha jest wspólna zabawa w radości i śmiechu by ewentualne problem y i spor y rozwiązywać ze spokojem i poszanowaniem wszystkich.
Teatr VERBUM - dla superdorosłych pasjonatów teatru + 50
Teatr powstał w 2016 roku jako kolejne wyzwanie artystyczne Krzysztofa Rogacewicza. Tym razem aktor występuje w roli reżysera. Członkowie grupy poznają warsztat aktorski – ruch sceniczny, dykcję, umiejętność „bycia” na scenie.. Niezwykła przygoda z teatrem, umiejętność pokonywania swoich słabości, nowe przyjaźnie, odkrycie artystycznych pasji – to zapewniamy.