Aktywna Kreatywna Sobota

AKTYWNA KREATYWNA SOBOTA

W czasie sobót dzieci się nudzą a to bardzo ważna rzecz u nas trudzą się, i też brudzą się, no i świetnie bawią się też, milusińscy. Dlatego kontynuujemy oryginalne, kreatywne działania dla dzieci, które uwielbiają spędzać wolny czas w sposób aktywny i niekonwencjonalny. Jedne działania pozostały jak uwielbiane przez dzieci  SZTUKU-PUKU czy MINECRAFT, ale również pojawiły się nowe jak CZARO-MAGI. Mamy nadzieję, iż Państwa pociechy zainteresują się naszymi sobotnimi spotkaniami wirtualnymi w plastycznych sztukach i magicznych uchach. 

SZTUKU-PUKU – plastyka dla poszukujących (6-11 lat)
Autorska pracownia Izabeli Ossowskiej - Markowskiej. Plastyka niekonwencjonalna, znakomite pomysły, wykorzystywanie oryginalnych materiałów plastycznych. Prace przestrzenne, niepowtarzalne, zadziwiające kolorem i formą. Znakomita zabawa podczas zajęć i fantastyczne dzieła wykonane przez dzieci, które mogą stać się zarówno przedmiotami do zabawy jak i do ozdoby. 

TERMINY ZAJĘĆ:
SZTUKU-PUKU I 9 październik 2021 - Zabawmy się w teatr - Och teatr. 
SZTUKU-PUKU II 6 listopad 2021 – Zróbmy się inaczej - maski w paski i cienie jak marzenie. 
SZTUKU-PUKU III 4 grudzień 2021 - Anioły i różne takie. 
SZTUKU-PUKU IV 8 styczeń 2022 - Komiczne instrumenty muzyczne. 


Zajęcia odbywają się JCK przy ul. 1 Maja 60 w sali nr 102
Zajęcia w godzinach 11.00 - 13.00
Cena zajęć (2 h) - 40.00 PLN

MINECRAFT – zajęcia z komputerem
Program opracowany i przeprowadzony przez Cyberjelonki. Zajęcia komputerowe podczas których będziemy explorować różne miejsca, przenosić się w czasie, budować niezwykłe przestrzenie. Dzieci będą też na zakończenie częstowane deserem w postaci mini-gier.
Cyberjelonki zajmują się m.in. nauką programowania komputerowego dla dzieci. Ostatnią ich inicjatywą jest wdrażany obecnie projekt „Akademia Ja” dotyczący pracy z emocjami u dzieci.
Kontakt: Cyberjelonki Mariusz Wierzchoń tel. 665 336 011, facebook.com/cyberjelonki/        

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Grupa może liczyć maksymalnie 12 osób 

TERMINY ZAJĘĆ:
MINECRAFT I  16 październik 2021 
MINECRAFT II 20 listopad 2021 
MINECRAFT III 11 grudzień 2021 


Godziny spotkań:
Grupa I  – godz. 10.00 – 11.30
Grupa II- godz. 11.45 – 13.15 ( utworzy się gdy zapisze się na zajęcia minimum 6 osób)
Zajęcia odbywają się w sali nr 107 w JCK przy ul. 1 Maja 60
Cena zajęć (1,5 h) –40.00 PLN

CZARO-MAGI
Magic Events, to dwóch utalentowanych iluzjonistów, których połączyła pasja. Magicy Jarek i Michał uwielbiają to co robią, a publiczność z ich występów wychodzi zawsze rozbawiona i zachwycona. Wieloletnie doświadczenie zbierane podczas występów na imprezach okolicznościowych, festynach, oraz festiwalach pozwala im dopasować się do każdego rodzaju publiczności, dzięki temu uwielbiają ich wszyscy w wieku od lat 4 do 104. Występy w szkołach i przedszkolach owocowały doświadczeniem w pracy z dziećmi, dlatego też grupa Magic Events zdecydowała się podzielić swoim doświadczeniem i umiejętnościami z młodym pokoleniem, które chciałoby pójść w ich ślady, podczas warsztatów iluzji oraz sztuki cyrkowej o nazwie „CzaroMagi” 

Poznanie tajników magii i sztuki cyrkowej. Warsztaty są skierowane do dzieci by mogły kształtować wszechstronnie umiejętności manualne, koncentrację i twórczo w ciekawy sposób poznały elementy sztuki scenicznej. Nauczą się pokonywać tremę I w nie ograniczającej formie będą mogły wyrażać siebie. Sztuczki I zagadki liczbowe staną się niewątpliwie wspaniałym atutem by zabłysnąć w niejednym towarzystwie.

TERMINY ZAJĘĆ:
25 września 2021
9 październik 2021 – 23 październik 2021
13 listopad 2021 – 27 listopad 2021
4 grudzień 2021 – 11 grudzień 2021

Godziny spotkań:
Grupa I  – godz. 10.00 – 12.00 (7 - 10 lat)
Grupa II- godz.12.30 – 14.30  (11 - 15 lat)
Zajęcia odbywają się w sali nr 107 w JCK przy ul. 1 Maja 60
Cena zajęć (1,5 h) –40.00 PLN


Forma zapisów i sposoby płatności:
Czynnością pierwszą i podstawową jest zapisanie dziecka na zajęcia poprzez stronę internetową JCK i założenie konta. Każdorazowo trzeba zapisać się na poszczególne zajęcia (dotyczy to głównie zajęć SZTUKU-PUKU I, II, III,IV i Minecraft I, II, III) Prosimy później dokonać opłaty poprzez przelew 24 lub kartą płatniczą i gotówką  w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60 między godziną 10.00-18.00 (liczba miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona i nie ma możliwości wprowadzania list rezerwowych.)

Zapisy na KREATYWNĄ AKTYWNĄ SOBOTĘ W JCK powinny być dokonywane z tygodniowym wyprzedzeniem przed datą rozpoczęcia zajęć (jest to konieczne z uwagi na przygotowanie instruktora do zajęć).dekoracji.

Szczęśliwa kobieta z Ajurwedą
W programie spotkań: podstawy ajurwedy, dosze, określanie prakriti i vikriti, dinaczarja, guny; zalecenia zdrowotne dla dosz; nauka automasażu ciała, twarzy, głowy; joga dla twarzy, olejowanie włosów i paznokci; zabieg Garshana (szczotkowanie ciała), przygotowywanie ziół dedykowanych dla dosz; przygotowywanie herbat leczniczych, antyama (mieszanka ziołowa na trawienie),- naturalne kosmetyki, zdrowe słodycze oraz oczyszczanie i potrawy oczyszczające (kiczeri, ghee).
Eksperymenty plastyczne
Pracownia jest miejscem kształtowania postaw twórczych, nabywania wiedzy i doświadczenia artystycznego. Wyrażając poprzez tworzenie poszerza się widzenie świata, otwiera na drugiego człowieka i ukazuje siebie - swoje wnętrze i pragnienia. Głównym zadaniem pracowni jest kształtowanie umiejętności patrzenia i umiejętności manualnych, a także rozwijanie świata wyobraźni opartego na osobistych zainteresowaniach dziecka.