Aktywna Kreatywna Sobota

Propozycja oryginalnych, kreatywnych działań dla dzieci, które uwielbiają spędzać wolny czas w sposób aktywny i niekonwencjonalny. W roku ubiegłym zapoczątkowaliśmy cykl zajęć plastycznych w ramach autorskiej pracowni SZTUKU- PUKU oraz zabaw komputerowych z Minecrafta. Zajęcie te cieszyły ogromnym zainteresowaniem, co upoważniło nas do zainicjowania kolejnej pracowni i tym samym zagospodarowania kolejnej z sobót.  

SZTUKU-PUKU – plastyka dla poszukujących

Autorska pracownia Izabeli Ossowskiej - Markowskiej. Plastyka niekonwencjonalna, znakomite pomysły, wykorzystywanie oryginalnych materiałów plastycznych. Prace przestrzenne, niepowtarzalne, zadziwiające kolorem i formą. Znakomita zabawa podczas zajęć  i fantastyczne  dzieła  wykonane przez dzieci, które mogą stać się zarówno przedmiotami do zabawy jak i dekoracji.

SZTUKU-PUKU  –  terminy zajęć: 

 • 3 października 2020 - Wędrówka w głąb ciała - poznajemy anatomię ludzkiego ciała. Odkrywamy wygląd i funkcję narządów, następnie z różnych materiałów wykonujemy model człowieka, lub coś bardzo podobnego.
 • 7 listopada 2020 - Zabawmy się w teatr - Och teatr. Każdy z nas pragnie czasem stać się kimś innym choć na chwilkę. Przy pomocy materiałów plastycznych stworzymy scenę i marionetki by odegrać własne przedstawienie.
 • 5 grudnia 2020 - Anioły i różne takie. W tym świątecznym czasie stworzymy coś pięknego dla kogoś bliskiego. To czas podarków i prezentów. Techniki mieszane
 • 9 stycznia 2020 - Komiczne instrumenty muzyczne. Stworzymy wspaniałe, komiczne i nietypowe instrumenty muzyczne , by potem zagrać kosmiczny koncert. Śmieciosztuka, techniki plastyczne mieszane.

Zajęcia odbywają się w sali nr 102 JCK przy ul. 1 Maja 60
Zajęcia w godzinach 11.00 - 13.00
Cena zajęć (2 h) -  30.00 PLN


KARTONmania – zajęcia dla dzieci i rodziców

Wesołe tworzenie dekoracji i zabawek z kartonu. Przy pomocy nożyczek, kleju oraz kolorowych papierów wyczarujemy wyjątkowe elementy pokojów dziecięcych, które dzięki temu nabiorą indywidualnego charakteru, bądź wyszukane prezenty dla naszych najbliższych. Rzeczy stworzone wspólnymi siłami z rodzicem, ale przede wszystkim sam proces twórczy, są dla dziecka wspaniałą przygodą, która zostanie  z nim na długo. Udekorujemy przestrzeń wokół nas, co sprawi każdemu ogromną frajdę i na pewno zachęci do dalszych działań.

Ewelina Markiewicz – architekt, właścicielka marki zabawek z kartonu KARTONmania. Od dwóch lat, wraz z NCK, realizuje projekt ARCHI – Przygody w przedszkolach i szkołach. Współpracuje z kilkoma instytucjami w ramach autorskich warsztatów architektonicznych oraz tzw. plastyki 3D, rozwijającej wyobraźnię przestrzenną.

Kreatywna praca dzieci i rodziców to wspólnie spędzony czas, zabawa i podejmowanie samodzielnych decyzji. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci posiadających sprawną umiejętność posługiwania się nożyczkami (od 6 lat).

KARTONmania – terminy zajęć: 

 • 17 października 2020
  KARTONOWA FARMA - Zwierzaki z kartonu chciałyby zamieszkać na pięknej, kolorowej farmie. Świnki potaplają się w błotku a kot chętnie usiądzie na płocie. Stworzymy niezwykły świat zwierzątek domowych, z pomocą kartonu i papierów do scrapbookingu. Zwierzątka mogą mieć niezwykłe barwy, skrzydła i ogony, jakie tylko dzieciom się zapragną.  
 • 21 listopada 2020
  KALENDARZ ADWENTOWY - Na tekturowej tablicy z pomocą kartonowych domków stworzymy prosty i efektowny kalendarz, który będzie pasował do każdego wnętrza. Użyjemy białych pisaków i białego papieru do 'ośnieżenia' naszej zimowej scenerii oraz użyjemy elementów i dodatków w wybranym kolorze by spersonalizować całość. Kalendarz będzie wspaniałą formą przygotowania do świąt i inspiracją do spędzania czasu wspólnie z rodziną. Domki czy świąteczne elementy przymocujemy tak, by można było schować karteczkę z zadaniem na dany dzień lub mały upominek.
 • 19 grudnia 2020
  ŚWIĄTECZNE DEKORACJE - W tym wspaniałym czasie przedświątecznym spotkajmy się by zaprojektować i wykonać dekoracje z kartonu. Mogą to być świąteczne girlandy, duże kartonowe gwiazdy, czy ośnieżone miasteczko. Blasku dodadzą błyszczące naklejki i cekiny a koloru i charakteru - piękne świąteczne papiery do scrapbookingu.
 • ​​​​​​​16 stycznia 2021
  MEBELKI DO DOMKU DLA LALEK czy innych kolekcjonerskich figurek - Mebelki czy inne elementy w ejszej skali wykonamy przy pomocy cienkiej tektury litej i falistej. Będzie potrzebna precyzja, dlatego wspaniała współpraca między rodzicem i dzieckiem - niezbędna. Ozdobimy mebelki w wybrany przez Was sposób. Chłopcy też na pewno odnajdą swoje pomysły na modele z tektury a na zajęciach znajdą dodatkowe inspiracje.


Zajęcia odbywają się w Sali nr 102 w JCK przy ul. 1 Maja 60
Zajęcia w godzinach: 11.00 – 13.00
Cena zajęć (2 h) – 50.00 PLN (1 dziecko + rodzic)


MINECRAFT – zajęcia z komputerem

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Grupa może liczyć maksymalnie 12 osób (tyle posiadamy stanowisk z komputerami).

Proponowane godziny spotkań:
Grupa I     – godz. 10.00 – 11.30
Grupa II     -  godz. 11.45 – 13.15

Program opracowany i przeprowadzony przez Cyberjelonki. Zajęcia komputerowe podczas których będziemy explorować różne miejsca, przenosić się w czasie, budować niezwykłe przestrzenie. Dzieci będą też na zakończenie częstowane deserem w postaci mini-gier.

Cyberjelonki zajmują się m.in. nauką programowania komputerowego dla dzieci. Ostatnią ich inicjatywą jest wdrażany obecnie projekt „Akademia Ja” dotyczący pracy z emocjami u dzieci.
Kontakt: Cyberjelonki Mariusz Wierzchoń tel. 665 336 011, facebook.com/cyberjelonki/

Minecraft – terminy zajęć: ​​​​​​​

 • 19 września 2020 - Tajemniczy zamek - Poszukiwania skarbów i gry serwerowe.
 • 10 października 2020 - Świat Dzikiego Zachodu - Budowy, przygody i gry serwerowe
 • 14 listopada 2020 - Podróż do Hogwarthu - Szukanie zamku czarodziejów. Gry serwerowe

Zajęcia odbywają się w sali nr 107 w JCK przy ul. 1 Maja 60
Cena zajęć (1,5 h) – 30.00 PLNSposoby płatności i forma zapisów:

Czynnością pierwszą i podstawową jest zapisanie dziecka na zajęcia – osobiście w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60 lub telefonicznie (75 64 23 880…881) oraz uiszczenie opłaty. W sekretariacie prowadzona jest lista uczestników (liczba miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona). Nie można dokonać opłaty przelewowej bez uprzedniego zapisania dziecka w sekretariacie, gdyż to nie daje gwarancji wolnych miejsc na liście uczestników.

Formy płatności:

- osobiście w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60 (9.00 – 18.00), płatność
  gotówkowa lub kartą płatniczą

- przelewem na numer konta: Bank Millennium SA Jelenia Góra
  02 1160 2202 0000 0000 4558 9216.
  Na przelewie prosimy o wpisanie: imienia i nazwiska dziecka, daty  
  uczestnictwa w zajęciach oraz nazwy pracowni (Sztuku-Puku, Kartonmania,
  Minecraft).
  Po zapisaniu dziecka oczekujemy 3 dni na otrzymanie przelewu,
  w przypadku nie otrzymania po tym terminie przelewu, wykreślamy dziecko
  z listy.

Można zapisać i równocześnie opłacić cały cykl zajęć, co jest gwarancją uczestnictwa w poszczególnych warsztatach (liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona).

Zapisy na KREATYWNĄ AKTYWNĄ SOBOTĘ W JCK powinny być dokonywane z tygodniowym wyprzedzeniem przed datą rozpoczęcia zajęć (jest to konieczne z uwagi na przygotowanie instruktora do zajęć).

Nauka gry na gitarze akustycznej i elektrycznej
Zajęcia przeznaczone są dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Program obejmuje: zajęcia z bluesa, rocka, metalu i standardów jazzowych; podstawy improwizacji; skale i ich zastosowanie; czytanie tabulatur, nauka gry rytmicznej; akordy i podstawy harmonii. Uczestnicy muszą posiadać instrumenty.
Pracownia Plastyczna Dotyk Piękna
Program zajęć oparty jest na zadaniach rozwijających umiejętności warsztatowe jak i percepcję w sztukach plastycznych takich jak; rysunek, grafika warsztatowa, malarstwo oraz techniki mieszane. Uczestnicy ucząc się warsztatu powinni równocześnie budować swoją świadomość.