Aktywna Kreatywna Sobota

Propozycja oryginalnych, kreatywnych działań dla dzieci, które uwielbiają spędzać wolny czas w sposób aktywny i niekonwencjonalny. W roku ubiegłym zapoczątkowaliśmy cykl zajęć plastycznych w ramach autorskiej pracowni SZTUKU- PUKU oraz zabaw komputerowych z Minecrafta. Zajęcie te cieszyły ogromnym zainteresowaniem, co upoważniło nas do zainicjowania kolejnej pracowni i tym samym zagospodarowania kolejnej z sobót.  Niebawem nowy program na rok szkolny 2020/2021.

SZTUKU-PUKU – plastyka dla poszukujących

Autorska pracownia Izabeli Ossowskiej - Markowskiej. Plastyka niekonwencjonalna, znakomite pomysły, wykorzystywanie oryginalnych materiałów plastycznych. Prace przestrzenne, niepowtarzalne, zadziwiające kolorem i formą. Znakomita zabawa podczas zajęć  i fantastyczne  dzieła  wykonane przez dzieci, które mogą stać się zarówno przedmiotami do zabawy jak i dekoracji.

SZTUKU-PUKU  –  terminy zajęć: Niebawem nowy program na rok szkolny 2020/2021.


Zajęcia odbywają się w sali nr 102 JCK przy ul. 1 Maja 60
Zajęcia w godzinach 11.00 - 13.00
Cena zajęć (2 h) -  30.00 PLN


KARTONmania – zajęcia dla dzieci i rodziców

Wesołe tworzenie dekoracji i zabawek z kartonu. Przy pomocy nożyczek, kleju oraz kolorowych papierów wyczarujemy wyjątkowe elementy pokojów dziecięcych, które dzięki temu nabiorą indywidualnego charakteru, bądź wyszukane prezenty dla naszych najbliższych. Rzeczy stworzone wspólnymi siłami z rodzicem, ale przede wszystkim sam proces twórczy, są dla dziecka wspaniałą przygodą, która zostanie  z nim na długo. Udekorujemy przestrzeń wokół nas, co sprawi każdemu ogromną frajdę i na pewno zachęci do dalszych działań.

Ewelina Markiewicz – architekt, właścicielka marki zabawek z kartonu KARTONmania. Od dwóch lat, wraz z NCK, realizuje projekt ARCHI – Przygody w przedszkolach i szkołach. Współpracuje z kilkoma instytucjami w ramach autorskich warsztatów architektonicznych oraz tzw. plastyki 3D, rozwijającej wyobraźnię przestrzenną.

Kreatywna praca dzieci i rodziców to wspólnie spędzony czas, zabawa i podejmowanie samodzielnych decyzji. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci posiadających sprawną umiejętność posługiwania się nożyczkami (od 6 lat).

KARTONmania – terminy zajęć: Niebawem nowy program na rok szkolny 2020/2021.


Zajęcia odbywają się w Sali nr 102 w JCK przy ul. 1 Maja 60
Zajęcia w godzinach: 11.00 – 13.00
Cena zajęć (2 h) – 50.00 PLN (1 dziecko + rodzic)


MINECRAFT – zajęcia z komputerem

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Grupa może liczyć maksymalnie 12 osób (tyle posiadamy stanowisk z komputerami).

Proponowane godziny spotkań:
Grupa I     – godz. 10.00 – 11.30
Grupa II     -  godz. 11.45 – 13.15

Program opracowany i przeprowadzony przez Cyberjelonki. Zajęcia komputerowe podczas których będziemy explorować różne miejsca, przenosić się w czasie, budować niezwykłe przestrzenie. Dzieci będą też na zakończenie częstowane deserem w postaci mini-gier.

Cyberjelonki zajmują się m.in. nauką programowania komputerowego dla dzieci. Ostatnią ich inicjatywą jest wdrażany obecnie projekt „Akademia Ja” dotyczący pracy z emocjami u dzieci.
Kontakt: Cyberjelonki Mariusz Wierzchoń tel. 665 336 011, facebook.com/cyberjelonki/

Minecraft – terminy zajęć: Niebawem nowy program na rok szkolny 2020/2021.


Zajęcia odbywają się w sali nr 107 w JCK przy ul. 1 Maja 60
Cena zajęć (1,5 h) – 30.00 PLNSposoby płatności i forma zapisów:

Czynnością pierwszą i podstawową jest zapisanie dziecka na zajęcia – osobiście w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60 lub telefonicznie (75 64 23 880…881) oraz uiszczenie opłaty. W sekretariacie prowadzona jest lista uczestników (liczba miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona). Nie można dokonać opłaty przelewowej bez uprzedniego zapisania dziecka w sekretariacie, gdyż to nie daje gwarancji wolnych miejsc na liście uczestników.

Formy płatności:

- osobiście w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60 (9.00 – 18.00), płatność
  gotówkowa lub kartą płatniczą

- przelewem na numer konta: Bank Millennium SA Jelenia Góra
  02 1160 2202 0000 0000 4558 9216.
  Na przelewie prosimy o wpisanie: imienia i nazwiska dziecka, daty  
  uczestnictwa w zajęciach oraz nazwy pracowni (Sztuku-Puku, Kartonmania,
  Minecraft).
  Po zapisaniu dziecka oczekujemy 3 dni na otrzymanie przelewu,
  w przypadku nie otrzymania po tym terminie przelewu, wykreślamy dziecko
  z listy.

Można zapisać i równocześnie opłacić cały cykl zajęć, co jest gwarancją uczestnictwa w poszczególnych warsztatach (liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona).

Zapisy na KREATYWNĄ AKTYWNĄ SOBOTĘ W JCK powinny być dokonywane z tygodniowym wyprzedzeniem przed datą rozpoczęcia zajęć (jest to konieczne z uwagi na przygotowanie instruktora do zajęć).

Pracownia Plastyczna Dotyk Piękna
Program zajęć oparty jest na zadaniach rozwijających umiejętności warsztatowe jak i percepcję w sztukach plastycznych takich jak; rysunek, grafika warsztatowa, malarstwo oraz techniki mieszane. Uczestnicy ucząc się warsztatu powinni równocześnie budować swoją świadomość.
Pracownia Sztuk Plastycznych Małego Człowieka
Zadaniem pracowni jest poznanie różnorodnych technik plastycznych i sposobów posługiwania się nimi. Tradycyjne i niekonwencjonalne materiały plastyczne rozwijają świadomość plastyczną, a zadania ocierające się o arteterapię pozwalają lepiej poznać dziecko i jego świat.