Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 

Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 

Organizowane rokrocznie kilkudniowe święto sztuki awangardowej aspirujące do prezentacji w Jeleniej Górze najciekawszych zjawisk z nurtu kultury awangardowej i niezależnej. Spektakle, koncerty, wystawy, warsztaty i panele dyskusyjne przyciągają tłumy młodych i starszych miłośników sztuki tworząc niepowtarzalną atmosferę, w którą najlepiej wtopić się osobiście, przyjeżdżając do Jeleniej Góry w czasie festiwalu. Nazwa festiwalu została ‘”wymyślona” przez pomysłodawcę i organizatora imprezy Łukasza Dudę. Rozwinięcie pierwotnej nazwy brzmi: Polskie Eksploracje Sztuki Teatralnej Kultury Awangardowej i doskonale oddaje charakter i atmosferę imprezy. Festiwal jest organizowany przy współpracy Jeleniogórskiego Centrum Kultury ze Stowarzyszeniem „Teatr Odnaleziony”.

Informacje szczegółowe:
Kontakt: Łukasz Duda, tel. 075 64 78 884
e-mail: teatr@teatrodnaleziony.pl
www.festivalpestka.pl
https://www.facebook.com/PestkaFestival/

Art & Glass Festiwal 
Art & Glass Festiwal to dwudniowe święto szkła, rzemiosła i sztuki które co roku na przełomie czerwca i lipca gromadzi na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze setki artystów i rzemieślników
Silesia Sonans
Silesia Sonans to najstarszy i największy festiwal muzyki klasycznej w Jeleniej Górze, który rozwija się z duchem czasu. Festiwal to nie tylko codzienne wieczorne koncerty gwiazd, ale też szereg działań towarzyszących: flash moby w przestrzeni publicznej, warsztaty orkiestrowe Powszechnej Orkiestry Jeleniogórskiej, Nocna Scena Alternatywna, supporty w wykonaniu uczniów szkół muzycznych, koncerty dla dzieci oraz Wystawa Jednego Obrazu.