„OFELIE” [RE]INTEGRACJE | 5-7.07.2024

Zapraszamy serdecznie na darmowy pokaz powarsztatowy:

„OFELIE” [RE]INTEGRACJE

Pokaz 05.07.2024 i 06.07.2024 godz. 18.00, Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30 (darmowe wejściówki do pobrania na stronie www.bilety.jck.pl oraz w kasach biletowych: Bankowa 28/30 oraz 1 Maja 60)

Pokaz 07.07.2024 godz. 17.00, RABRYKA/Second Attempt e.V. Conrad-Schiedt-Straße 23

Görlitz

Warsztaty teatru dramatycznego - Adrianna Bieżan

Warsztaty lalkowe - Jakub Mieszała

Warsztaty multimedialne - Klaudia Kręcisz

Warsztaty teatralne - Michał Skiba

Warsztaty choreograficzne - Misza Czorny

Opieka artystyczna: Łukasz Duda

Muzyka: Piotr Jabłoński, Piotr Warszewski, Katharina Syhre, Bela Dietrich, Lisa Zwinzscher, Michael Weishaupt

Dźwięk: Robert Kuryś,

Światło: Łukasz Izdebski, Łukasz Duda

Opracowanie plastyczne: Magdalena Duda

[re]kreacje Plastyka_obrazy teatru - Haddad Studio

Obsada: Anita Kudła, Amelia Bednarz, Ania Ozga, Nikola Bańka, Oliwia Czerniak, Anna Glasder, Natalia Karasiewicz, Łukasz Krupiński, Kaja Łuczywo,

"Ofelie" to wynik intensywnych warsztatów [re]integracje, których celem było odnalezienie i zrozumienie współczesnych interpretacji postaci Ofelii. Warsztaty te są częścią projektu [re]integracje, skierowanego na wsparcie młodych artystów z regionu przygranicznego Polski i Niemiec, zajmujących się tańcem, muzyką oraz teatrem.

Projekt [RE]integracje ma na celu stworzenie interdyscyplinarnego środowiska, w którym młodzi artyści oraz osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą wspólnie pracować i rozwijać swoje umiejętności. Przez 14 dni uczestnicy brali udział w różnorodnych warsztatach, takich jak taneczny, aktorski i muzyczny, które miały na celu zapewnienie solidnej podstawy do stworzenia spektaklu teatralnego o wysokiej jakości artystycznej.

Kluczowym elementem projektu jest polsko-niemiecka współpraca, która umożliwia wymianę doświadczeń i pomysłów między uczestnikami z obu krajów. Ta transgraniczna kooperacja pozwala na stworzenie unikalnej, wielokulturowej perspektywy, która wzbogaca końcowy efekt artystyczny.

Szczególną rolę w spektaklu "Ofelie" odgrywają niemieccy muzycy, którzy tworzą muzykę na żywo, towarzysząc występom aktorów i tancerzy. Ich obecność i twórczość stanowią integralną część przedstawienia, dodając mu dynamiki i głębi emocjonalnej. Muzyka, komponowana i wykonywana na żywo przez niemieckich artystów, wspaniale współgra z choreografią i aktorstwem, tworząc spójną całość.

Efektem tej pracy jest spektakl "Ofelie", który prezentuje unikalne podejście do klasycznej postaci, ukazując jej różne oblicza i interpretacje w kontekście współczesnych realiów. Zapraszamy do obejrzenia tej niezwykłej prezentacji, będącej owocem wspólnych wysiłków młodych talentów z Polski i Niemiec oraz ich opiekunów.

Projekt „Przyszłość kultury: europejska, kolorowa i dla wszystkich!” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2021 – 2027 | Das Projekt „Zukunft Kultur: europäisch, bunt und für alle!” wird durch die Europäische Union aus den Mitteln des Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung im Rahmen des Kooperationsprogramms INTERREG Polen-Sachsen 2021-2027 mitfinanziert.

DKF Klaps w KWIETNIU | repertuar
DIALOGI - WARSZTATY JUBILERSKIE – miedź i kamienie szlachetne