KJF 2024 - Koncert: GUSTAV LUNDGREN TRIO | 26.10.2024

26.10.2024 godz. 19.00
JCK Bankowa
GUSTAV LUNDGREN TRIO – XXIII Krokus Jazz Festiwal
cenabiletu: 80 zł

Gustav Lundgren jest jednym z najbardziej cenionych gitarzystów jazzowych w Europie. Urodził się w Sztokholmie w 1980 roku, a swoją pierwszą zagraniczną trasę koncertową odbył już w wieku 19 lat. Występował w 27 różnych krajach przed ukończeniem 30 lat. Nagrał i wydał ponad 800 utworów, a jego muzyka została odtworzona ponad 100 milionów razy! Legendy gitary takie jak John Scofield, Mike Stern i George Benson złożyli hołd jego grze. Gustav współpracował współpracował z Jorge Rossy, Jimmy Rosenberg, Chris Cheek, Doug Weiss, AntoineBoyer, The Swedish House Mafia, Kleerup&Anne Sofie von Otter.
W 2004 roku Gustav został uhonorowany własnym sygnowanym modelem gitary od AJL-Guitars.
W 2005 roku otrzymał stypendium Louisa Armstronga.
W 2015 roku otrzymał stypendium Albina Hagströma.
Gustav Lundgren jest również odnoszącym sukcesy kompozytorem i producentem, który wyprodukował ponad 35 pełnych albumów i setki utworów.
"Jeden z najlepszych gitarzystów w Europie" / Commersen
"Szwedzki mistrz gitary Gustav Lundgren" / DownBeat
"Jeden z najlepszych szwedzkich gitarzystów we wszystkich kategoriach" / Lira
"Gustav Lundgren, jeden z naszych najlepszych gitarzystów" / Szwedzka TV4

Skład:Gustav Lundgren – gitara, Marc Michel – perkusja, Pär-Ola Landin – kontrabas

Bilety: 80 zł w przedsprzedaży, dostępne online na stronie www.bilety.jck.pl oraz stacjonarnie w kasie biletowej JCK, ul. Bankowa 28/30 oraz 1 Maja 60.

LIGA ROCKA | 18.02.2022 | Sala NOVA
Jeleniogórska Liga Rocka powraca! Jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w regionie ponownie zawita w progi sali "Nova" Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Przed nami drugi koncert eliminacyjny!
Liga Rocka / 22.11.19
Po tak entuzjastycznym pierwszym po wakacyjnym koncertowym przyjęciu Ligi Rocka przyszedł czas na odsłonę kolejnych interesujących zespołów ubiegających się o wejście do majowego Finału.