KJF 2024 - Koncert: KHAM MESLIEN | 24.10.2024

24.10.2024 godz. 19.00 
JCK Bankowa
KHAM MESLIEN – XXIII Krokus Jazz Festiwal
cena biletu: 80 zł

Wyobraź sobie jałowe krajobrazy skąpane w świetle, gdzie wszystko jest spokojne... Jeśli kompozycje Chama Mesliena przywołują na myśl rozległe przestrzenie, to dlatego, że muzyk wykorzystuje narracyjną moc kontrabasu i ciepło atrakcyjnych melodii. W towarzystwie loopera i efektów, charango i instrumentów perkusyjnych, eksploruje dźwięki swoich instrumentów, nakładając pętle i improwizacje, które przywołują na myśl pierwsze solowe nagrania Henri Texiera i pianisty Nilsa Frahma. Daj się ponieść muzyce Chama, a zdasz sobie sprawę z oczywistości: życie jest tylko kwestią czasu i wibracji.

Basista zespołu Lo'Jo od 1997 do 2016 roku, KhamMeslien występował na wszystkich kontynentach, w dużych miastach, takich jak Nowy Jork i wyjątkowych miejscach, takich jak australijska pustynia. Jest także członkiem francuskiego tria jazzowego SweetBack i współpracował na scenie lub w studiu z wieloma międzynarodowymi muzykami, takimi jak Robert Plant, ArchieShepp i Robert Wyatt. Dziś KhamMeslien dzieli się z nami swoją przygodą z introspekcją dzięki nowemu solowemu projektowi.

Bilety: 80 zł w przedsprzedaży, dostępne online na stronie www.bilety.jck.pl oraz stacjonarnie w kasie biletowej JCK, ul. Bankowa 28/30 oraz 1 Maja 60.

Jarmark Bożonarodzeniowy | Plac Ratuszowy | Jelenia Góra | 15-16.12.2022
Zapraszamy do uczestnictwa w darmowych warsztatach rzemiosła artystycznego 27 - 29.05.2022
Mamy dla Was ciekawy program artystycznych warsztatów rzemiosła, których efekty przyozdobią wnętrza domów. Zapraszamy zatem do udziału w polsko-niemieckich warsztatach rzemiosła artystycznego „MIEDZY NAMI”, realizowanych w ramach projektu PARTNERZY Z KULTURĄ 2. Na kolejnym spotkaniu będziemy realizować trzydniowe programy dwóch warsztatów: malarstwa na drewnie tuszem, a także ceramiki artystycznej w połączeniu z drewnem do stworzenia zestawu naczyń i przyborów.