DKF Klaps w KWIETNIU! | repertuar

Szanowni Państwo,
przedstawiamy repertuar DKF Klaps w MARCU!

Niezmiennie WTOREK
godzina 18:00 !
Sala Widowiskowa JCK
cena karnetu: 35 zł, wejściówka 15 zł

Wejściówki na pojedyncze filmy w przedsprzedaży do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00 - 18:00 oraz na dwie godziny przed pokazem.

02.04. Stefa interesów (The Zone of interest) r. Jonathan Glazer. Polska / W. Brytania / USA 2023. 106 min. 
Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
Filmweb.pl

09.04. Setki bobrów (Hundreds of Beavers) r. Mike Cheslick. USA 2022. 108 min. 
Teoretycznie można opisać fabułę „Setek bobrów” – oto znany z zamiłowania do alkoholu producent nalewki jabłkowej traci cały swój dobytek i zostaje zmuszony do polowania na okoliczne bobry, by odbudować swoją karierę. Problem w tym, że to trochę tak, jakby „Interstellar” opisać jako „film o facecie siedzącym za szafą”. Niby wszystko się zgadza, ale wrażeń z seansu nie oddaje.„Setki bobrów” to bowiem (prawdopodobnie jedyna) współczesna próba wskrzeszenia komedii slapstickowej w jej najbardziej odjechanym wydaniu. Logika i prawa fizyki idą w las już podczas otwarcia, a dalej jest tylko lepiej, bo pochodzący z Wisconsin reżyser Mike Cheslik wspina się na wyżyny kreatywności, by rozbawić widza. Efektem jest kompletnie szalona komedia, której bliżej do pełnometrażowego, aktorskiego odcinka „Zwariowanych melodii” niż do typowych przedstawicieli tego gatunku. Jedno jest pewne: gdyby komuś udało się wskrzesić Bustera Keatona i pokazać mu „Setki bobrów”, mistrz slapsticku na pewno uroniłby niejedną łzę wzruszenia. 
Grzegorz Fortuna16.04. Lepsze jutro (Il soldell’ avvenire) r. Nanni Moretti. Włochy 2023. 95 min. 
Rzymski reżyser Giovanni kręci film swój najnowszy film. Musi jednak przemyśleć kierunek działania, zwłaszcza że wszystko wydaje się sprzysięgać przeciwko niemu. Rzeczywistość branży filmowej zmienia się. Rośnie znaczenie platform streamingowych, a jego koproducent jest na skraju bankructwa. Przemysł filmowy podlega dynamicznym zmianom, a dodatkowo zawodowa presja wpływa coraz mocniej na jego życie prywatne.. Jakie decyzje Giovanni powinien podjąć, żeby wywalczyć lepsze jutro i zrealizować swoje twórcze ambicje?
Moretti zawarł w filmie bogactwo autoironicznych komentarzy i cytatów ze swojej twórczości. Reżyser pokazuje realia rynku filmowego przeplatając je nawiązaniami do twórczości Felliniego, Scorsesego czy Kieślowskiego.

23.04. Wsi moja sielska, anielska (Vesnicko ma strediskova) r. Jiri Menzel. Czechosłowacja 1985. 100 min. 
Komedia o mieszkańcach małego miasteczka w Czechosłowacji. Przez lata apodyktyczny Pávek musiał znosić Otíka, miejscowego głupka, ale i kolegę z pracy, dzielącego się z nim jego posiłkami i miejscem z przodu służbowej ciężarówki. Pávek nieustannie dręczy podwładnego, że kiedyś zmieni go na innego pracownika, dłużej nie może znieść niepozbieranego kolegi. Na groźbach zawsze się kończy, bo tak naprawdę Pávek lubi Otíka i współczuje mu: chłopak mieszka sam, do tego ma końskie zęby i wielkie odstające uszy. Stanie się jego serdecznym przyjacielem po tym jak odkrywa, że pewien miejscowy polityk chce przerobić dom Otíka na domek letniskowy, a samego chłopaka wysłać do dużego miasta... Poza tym miejscowy lekarz regularnie rozbija swój samochód, bo uwielbia podziwiać okoliczne tereny. Pewien nastolatek odkrywa, że rozpaczliwie podkochuje się w nauczycielce swojej młodszej siostry. Gospodyni domowa zdradza męża z młodym chłopakiem... Co z tego wszystkiego wyniknie?

 

 

 

DKF repertuar na październik 2020
Eastern, Ojciec, Jezioro dzikich gęsi, Ikar. Legenda Mietka Kosza, Włoskie wakacje. Oto filmy, które wyświetlimy w październiku w naszym kinie DKF.
Koncert: Sebastian Riedel & Cree | 03.03.2023
W 28 rocznicę śmierci Ryszarda Riedla jego syn Sebastian Riedel wspólnie z zespołem Cree ruszył w trasę upamiętniającą legendarnego artystę. Seria koncertów przypominających najpiękniejsze utwory Ryszarda Riedla i Dżemu to wyjątkowe przeżycie.