Krokus Jazz Festival

Krokus Jazz Festival  to międzynarodowy festiwal jazzowy organizowany  corocznie  w drugiej połowie października. Pomysłodawcą i wieloletnim współorganizatorem Festiwalu był Tadeusz „Erroll” Kosiński, pianista, propagator jazzu na Śląsku.  Po Jego śmierci w  2012r.  festiwal przyjął imię swojego założyciela. Przez festiwalowe sceny przewinęła się niemalże cała czołówka polskiego jazzu oraz plejada zagranicznych gwiazd. Co roku grono znakomitych artystów występujących w Jeleniej Górze powiększa się o kolejne nazwiska.   Koncertom gwiazd festiwalu  towarzyszy konkurs "Powiew Młodego Jazzu" o statuetkę Złotego Krokusa, w którym  swoje pierwsze nagrody odbierali m.in. Adam Bałdych, Maciej Obara, Piotr Orzechowski, Bartosz Dworak, Patrycjusz Gruszecki i wielu innych utalentowanych młodych muzyków .  Ewenementem festiwalu na skalę kraju  jest wydawana co roku  płyta z rejestracją koncertów konkursowych. Historycznych już nagrań (od 2006 r.) można posłuchać na stronie internetowej festiwalu.  Towarzyszące koncertom warsztaty, wystawy, projekcje filmowe i performance powodują, że Krokus Jazz Festiwal to wyjątkowe muzyczne święto i ważne wydarzenie na mapie muzycznej kraju.

Aktualności można znaleźć na stronie  www.krokusjazzfestiwal.pl oraz na profilu fb imprezy.


Koordynator festiwalu: Łukasz Prochacki | adres mailowy: lukasz.muflon@gmail.com 

Art & Glass Festiwal 
Art & Glass Festiwal to dwudniowe święto szkła, rzemiosła i sztuki które co roku na przełomie czerwca i lipca gromadzi na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze setki artystów i rzemieślników
Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 
Organizowane rokrocznie kilkudniowe święto sztuki awangardowej aspirujące do prezentacji w Jeleniej Górze najciekawszych zjawisk z nurtu kultury awangardowej i niezależnej. Spektakle, koncerty, wystawy, warsztaty i panele dyskusyjne przyciągają tłumy młodych i starszych miłośników sztuki tworząc niepowtarzalną atmosferę, w którą najlepiej wtopić się osobiście, przyjeżdżając do Jeleniej Góry w czasie festiwalu.