Spektakl "Debil i stu_las" | Teatr Odnaleziony | 01.12.2023

Pierwszy raz od czasu premiery zapraszamy na spektakl "Debil i stu_las" Teatru Odnalezionego!  Wracamy do Jeleniej Góry po kilku festiwalach! 

1 grudnia 2023
godzina: 18:00
Sala Widowiskowa JCK, Bankowa 28

NAGRODY:
- Grand Prix TUKAN OFF 43. Przegląd Piosenki Aktorskiej.
- TUKAN OFF PUBLICZNOŚCI 43. Przegląd Piosenki Aktorskiej.
- W październiku 2023 spektakl zdobył 3 nagrody na XXXI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu: nagrodę zespołową dla aktorek i aktorów, nagrodę za reżyserię oraz nagrodę za tekst.
- Jeden z czterech laureatów ogólnopolskiego konkursu dla Artystów Niezależnych "Scena jest Twoja" organizowanego przed Teatru Jaracza w Olsztynie!

tekst: Malina Prześluga, reżyseria i scenografia: Łukasz Duda, kompozycje i aranże: Piotr Warszewski, muzyka: Piotr Warszewski – gitary/elektronika, Mirosław Królak – bas, Piotr Jabłoński – perkusja, Miłosz Andrzejewski – altówka, choreografia i ruch: Michał Misza Czorny, opracowanie plastyczne i wideo: Magdalena Rzeszutek, dźwięk: Robert Kuryś, światło: Łukasz Izdebski, Łukasz Duda, koordynator wspomagający: Anita Glasder

obsada: Klaudia Kręcisz, Jakub Mieszała, Natalia Karasiewicz, Łukasz Krupiński, Anna Glasder, członkowie Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa

produkcja PPA: Grażyna Górka

OPIS SPEKTAKLU:
Kuba ma czterdzieści lat i jest niepełnosprawny intelektualnie. Nie ma wstępu do świata naszych („naszych”?) spraw i prawd, my zaś nie mamy wstępu do świata jego („jego”?) przeżyć i wyobraźni. Uwikłanie Kuby w „normalne” życie to nie tylko aluzja do wielkiej literatury (wszak każda epoka ma swojego Myszkina). To także – a raczej: przede wszystkim – nośna metafora.
Właśnie dzisiaj szczególnie mocno potrzebne nam jest poczucie wspólnoty, także tej mentalnej i ideowej. Kryzys migracyjny, pojawiające się coraz częściej populistyczne i nacjonalistyczne postawy oraz demonstrowane publicznie ksenofobiczne zachowania szeroko komentowane w mediach bez wątpienia odbijają się echem w świadomości części Europejczyków – piszą twórcy spektaklu opartego na „Debilu” Maliny Prześlugi – Konieczność przeciwstawienia się tym trendom poprzez propagowanie poczucia wspólnoty, tolerancji dla różnorodności, równości szans dla jednostek i społeczeństw jest oczywistym wyzwaniem dla wszystkich środowisk.
Tytułowy stu_las to bezpieczna przestrzeń wypełniona muzyką. Jest ona odrębnym bohaterem tej historii – efektem zderzenia hermetycznego uniwersum Kuby z popkulturowym światem wykreowanym przez twórców spektaklu.
Spektakl jest prezentacją Teatru Odnalezionego przy współpracy z Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Bilety dostępne online na bilety.jck.pl oraz w kasach biletowych JCK (Bankowa 28, 1 Maja 60)
55 zł - normalny
30 zł - ulgowy (dla uczniów i studentów do 26 r.ż. za okazaniem dokumentu potwierdzającego przy wejściu na spektakl)

Koncert z muzyką legendarnej grupy LED ZEPPELIN | 29.10.2022
Zeppelinians - zespół, który powstał z miłości do muzyki LED ZEPPELIN. Założony w 2016 roku przez fanów oraz profesjonalnych muzyków mieszkających w Trójmieście. To czterech wyśmienitych instrumentalistów, oraz zjawiskowy wokalista, którym jest Maksymilian Kwapień (finalista 9 edycji The Voice of Poland). Mają na koncie występy w Polsce, jak i za granicą. Można ich było zobaczyć na takich festiwalach jak: Gdańsk Tribute Festival 2017, Blues Festival Gdynia 2019, Alytus Blues Festival 2019 (Litwa), Olecko Active Festival 2019, Otwock Blues Festival 2020, Docesna Festival - Zatec 2021 (Czechy), International Blues Festival Bluesonalia - Konin 2021.
Zapraszamy na koncert charytatywny MY Z WAMI!
Zapraszamy na koncert charytatywny MY Z WAMI! z którego dochód zostanie przekazany na wsparcie uchodźców z Ukrainy.