DKF Klaps w PAŹDZIERNIKU | repertuar

Szanowni Państwo,
przedstawiamy repertuar DKF Klaps w PAŹDZIERNIKU!

Niezmiennie WTOREK
godzina 18:00 !
Sala Widowiskowa JCK
cena karnetu: 35 zł, wejściówka 15 zł

Wejściówki na pojedycze film w przedsprzedaży do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00 - 18:00 oraz na dwie godziny przed pokazem.

DKF Klaps – październik 2023

03.10. Zielona granica r. Agnieszka Holland. Polska 2023. 147 min. 
Po przeprowadzce na Podlasie psycholożka Julia (Maja Ostaszewska) staje się mimowolnym świad-kiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach w strefie objętej stanem wyjątkowym. W tym samym czasie uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina i towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu, nie wiedząc, że są narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz, próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej. W Polsce los zetknie ich z Julią oraz młodym pogranicznikiem Janem (Tomasz Włosok). Rozgrywające się wokół wydarzenia zmuszą ich wszystkich do postawienia sobie na nowo pytania — czym jest człowieczeństwo?
Filmweb.pl

10.10. Reality r. TinaSatter. USA 2023. 83 min. 
Objawienie Berlinale z rewelacyjną Sydney Sweeney (Euforia, Opowieść podręcznej, Biały lotos) w roli głównej. Filmowy debiut TinySatter to kameralny thriller, którego scenariusz jest oparty na transkrypcie prawdziwego przesłuchania pracowniczki rządowej o imieniu i nazwisku Reality Winner przez agentów FBI. Ci pewnego dnia odwiedzają ją w domu z nakazem przeszukania i poważnymi podejrzeniami. Rozpoczyna się gra nerwów, pełen napięcia spektakl, atmosfera zagęszcza się z każdą minutą. Jednocześnie w trakcie przesłuchania wyłania się obraz Reality jako typowej przedstawicielki millenialsów. Film Satter ogląda się jak porażającą opowieść o starciu jednostki z polityczną machiną, który idzie podobną drogą, co pamiętna Asystentka Kitty Green.
Marcin Pieńkowski

17.10. Sytuacja awaryjna (Mimoradnaudalost) r. Jiri Havelka. Czechy 2022. 103 min. 
Wagon kolejowy bywa miejscem wielu niezwykłych spotkań. Choć podróżujący pasażerowie zwykle w dużej mierze skupieni są na sobie, gdy tylko coś przestaje iść zgodnie z planem, zaczynają się integrować i nawiązywać nowe znajomości. Tak dzieje się z bohaterami „Sytuacja awaryjna” i nie chodzi tu o zwykłe opóźnienie. Kiedy okazuje się, że na skutek nieszczęśliwego wypadku w pociągu brakuje prowadzącego go maszynisty, do grupy zamkniętych w wagonie ludzi dociera, że są zdani wyłącznie na siebie.Wśród nich znajdują się między innymi: członkowie zespołu muzycznego, małżeństwo w średnim wieku, mały chłopiec, właściciel zakładu pogrzebowego. Wszyscy mają wspólny cel – jak najszybciej zatrzymać skład i się z niego wydostać. W tym samym czasie lokalne władze planują akcję ratunkową.Opierając się na prawdziwej historii, reżyser „Właścicieli” przedstawia pełną absurdu komedię charakterów. Umiejscawia akcję w niewielkiej przestrzeni, co sprzyja konfrontacji różnych typów osobowości i reprezentowanych przez nich poglądów. Czy bohaterowie w imię wyższego celu będą w stanie się ze sobą dogadać?
Opis dystrybutora

24.10. Niewinni czarodzieje r. Andrzej Wajda. Polska 1960. 83 min. 
Warszawa, początek lat 60. XX w. Bazyli, lekarz i perkusista jazzowy, spędza w swojej kawalerce noc z Pelagią, dziewczyną poznaną w klubie nocnym. Młodzi ludzie wdają się w dość cyniczną grę słowną, a potem w hazard, który zależnie od wyniku rozgrywki, może doprowadzić do seksu. Naprawdę są cyniczni, czy maskują tylko pragnienie miłości? Nowa Fala w nostalgicznym polskim wydaniu: „piękni dwudziestoletni”, oddychając powietrzem politycznej Odwilży, żyją z dnia na dzień. Słuchają zakazanego przedtem jazzu i sami grają tę muzykę (samego Krzysztofa Komedy!). Włóczą się po lokalach rozrywkowych, rozbijają skuterami, podrywają… Ci „niewinni czarodzieje” z kultowego filmu Andrzeja Wajdy (tytuł, zaczerpnięty z „Dziadów” Mickiewicza, daje dziś drugą, obok Hłaskowskich „pięknych dwudziestoletnich”, nazwę tamtemu pokoleniu) rozzłościli władze PRL sposobem bycia dalekim od wzorców socjalistycznej ideologii. Tak było kiedyś. Teraz raczmy się jazzem Komedy, finezyjnymi dialogami ze scenariusza Jerzego Andrzejewskiego i Jerzego Skolimowskiego, klimatem Warszawy sprzed z górą półwiecza i widokiem jej ówczesnych „niebieskich ptaków”: Cybulskiego, Komedy, Polańskiego, Trzaskowskiego, którzy towarzyszą Tadeuszowi Łomnickiemu i debiutującej Krystynie Stypułkowskiej. 
Andrzej Bukowiecki

31.10. Pierwszy dzień mojego życia (Il primo giornodellemiavita) r. Paolo Genovese. Włochy 2022. 117 min. 
Czwórkę głównych bohaterów nowego filmu Paola Genovese dzieli wiele, ale łączy poczucie życiowej beznadziei. Rozczarowanie miesza się z frustracją i myślami, że może najlepszym wyjściem byłoby to wszystko przedwcześnie zakończyć. Kiedy poczucie przygnębienia jest już nie do wytrzymania, na drodze każdego z nich staje tajemniczy mężczyzna.Ma on dla bohaterów niezwykłą propozycję. Chce im pokazać, jak wyglądałaby rzeczywistość, gdyby faktycznie miało ich zabraknąć. Napoleon, Arianna, Emilia i Daniele otrzymują drugą szansę i możliwość przemyślenia swojej decyzji raz jeszcze.W ciągu 7 dni nieznajomy mężczyzna (Toni Servillo) będzie konfrontował ich z przeżytymi traumami, ale też pokaże, że życie nadal może być piękne, a jego urok kryje się w sprawach ważnych, ale i drobiazgach. I co utracą, jeżeli zdecydowaliby się jednak popełnić samobójstwo.Paolo Genovese nie zawodzi i ponownie wciąga widzów w fascynującą grę psychologiczną.
Opis dystrybutora

 

Zapraszamy do uczestnictwa w darmowych warsztatach rzemiosła artystycznego 27 - 29.05.2022
Mamy dla Was ciekawy program artystycznych warsztatów rzemiosła, których efekty przyozdobią wnętrza domów. Zapraszamy zatem do udziału w polsko-niemieckich warsztatach rzemiosła artystycznego „MIEDZY NAMI”, realizowanych w ramach projektu PARTNERZY Z KULTURĄ 2. Na kolejnym spotkaniu będziemy realizować trzydniowe programy dwóch warsztatów: malarstwa na drewnie tuszem, a także ceramiki artystycznej w połączeniu z drewnem do stworzenia zestawu naczyń i przyborów.
STAND-UP Michał Leja - "Chciałbym się mylić" | 22.06.2023
"Chciałbym się mylić" to nowy program stand-upowy Michała. Michał mówi w nim żarty. Bo Michał jest komikiem i właśnie tym się zajmuje.