KJF 2023 | Sarah McKenzie

Zapraszamy na Krokus Jazz Festiwal - 26-29 października 2023, Jelenia Góra

Jesteśmy zachwyceni móc Cię zaprosić na dwudziesty drugi już Krokus Jazz Festiwal, który odbędzie się w dniach od 26 do 29 października 2023 roku w urokliwej scenerii Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Czeka na Ciebie kilka niezapomnianych dni wypełnionych dźwiękami, emocjami i inspiracją:

Różnorodność Jazzowych Brzmień: Przygotowaliśmy dla Ciebie bogatą paletę jazzowych stylów - od tradycyjnego jazzu po awangardowe improwizacje. Będzie to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki. Wybitni Artyści na Scenie: Na festiwalowej scenie zobaczysz i usłyszysz utalentowanych artystów z kraju i zagranicy. Ich wyjątkowe wykonania przeniosą Cię w magiczny świat jazzu. Atmosfera Twórczości: Krokus Jazz Festiwal to nie tylko koncerty, to także miejsce spotkań artystycznych dusz, wymiana doświadczeń i inspirujące rozmowy. Niepowtarzalne Chwile w Przyjacielskim Gronie: W trakcie festiwalu będziesz miał okazję poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Razem stworzymy wyjątkową atmosferę pełną pasji do muzyki.

Rozpocznijmy razem tę muzyczną podróż po świecie jazzu. Dołącz do nas na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze i doświadcz niezwykłych dźwięków oraz niezapomnianej atmosfery. Czekamy na Ciebie!

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są na: bilety.jck.pl, zapraszamy również na stronę festiwalu krokusjazzfestiwal.pl

29 IX Niedziela
Sarah McKenzie (AUS) JCK / 19:30

Sarah McKenzie to australijska pianistka jazzowa, kompozytorka, wokalistka i liderka zespołu, której swobodny styl, umiejętność pisania piosenek i wyraźne liryczne poczucie swingu przyciągnęły porównania do Blossom Dearie i Diany Krall.

McKenzie urodziła się w Melbourne w Australii i zaczęła grać na fortepianie w wieku dziewięciu lat. Przez cały okres liceum Sarah była członkinią szkolnego zespołu i uczyła się gry na trąbce oraz fortepianie. Stamtąd poszła na uniwersytet w Perth's "West Australian Academy of Performing Arts" (WAAPA), tej samej instytucji, która dała początek Hugh Jackmanowi, Marcusowi Grahamowi i Lisie McCune. Sarah ukończyła licencjat z jazzu, zdobyła stypendium Jacka Bendata, a także hawajską nagrodę dla "najwybitniejszego absolwenta jazzu".

Występowała również jako wokalistka wspierająca na trasie "Call Me Irresponsible" Michaela Buble. Po powrocie do Melbourne przez sześć lat studiowała z australijską gwiazdą jazzu Jamesem Morrisonem i wygrała stypendium dzięki zaangażowaniu w jego program rozwoju "Generations in Jazz". Podpisała kontrakt z ABC Records i nagrała swój pierwszy album dla tej wytwórni w 2020 roku. Zatytułowany "Don't Tempt Me", składał się z klasycznych utworów popowych, bluesowych i jazzowych, a także jej oryginalnych produkcji. W tym samym roku uwaga, jaką zdobyła, przyniosła jej występ na trasie koncertowej Chrisa Bottiego.

W 2012 roku McKenzie wydała swój drugi album, "Close Your Eyes", który zyskał powszechne uznanie i rozprzestrzenił jej sławę poza Australię. Album zdobył nagrodę "Best Jazz Album 'ARIA'" (australijski odpowiednik nagrody Grammy) i zapewnił jej supporty na trasach Enrico Ravy i Johna Patitucciego. W tym samym roku zdobyła pełne stypendium do Berklee College of Music w Bostonie (MA), gdzie studiowała z Joanne Brackeen i uzyskała dyplom artysty w dziedzinie wykonawstwa jazzowego. Podczas studiów w Berklee College of Music miała okazję miała okazję wykonywać swoje własne utwory w Boston Symphony Hall, na zimowych i letnich festiwalach Umbria Jazz (Włochy), Jazz Away (Włochy), Jazz Ahead w Bremie (Niemcy) oraz na festiwalach Riccione i Lucca Donna Jazz we Włoszech.

Po ukończeniu Berklee College of Music, Sarah pozostała w Stanach Zjednoczonych. Jej trzeci album, "We Could Be Lovers", został wyprodukowany przez Briana Bacchusa i wydany w Australii pod koniec 2014 roku. Biorąc pod uwagę pozytywny odbiór krytyków i jej rosnącą popularność na północnoamerykańskich scenach, album został pozytywnie oceniony przez Universal Music. Album do ogólnoświatowej dystrybucji został wydany 15 sierpnia 2015 r.

Na początku 2016 roku Universal Music Publishing we Francji podpisał z nią na wyłączność kontrakt  jako z kompozytorem na okres 5 lat. Wtedy też przeniosła się do Paryża.

W styczniu 2017 roku wytwórnia Impulse! wydała kolejny album McKenzie "Paris in the Rain", z którym artystka koncertowała przez kolejne dwa lata na całym świecie, występując na setkach festiwali, m.in. w Montreux, Montrealu, Monterrey, Stuttgarcie, Vienne, Marciac, ale także w tak odległych miejscach jak Japonia, Rosja, Chiny, Tajwan i Brazylia.

W 2018 roku Diablo Regional Arts Association w Walnut Creek (CA) zleciło McKenziemu skomponowanie i wykonanie pełnego programu koncertowego zatytułowanego "San Francisco - Paryż Zachodu", który opowiada historię rodziny historię rodziny Verdier i jej wpływ na San Francisco na przestrzeni wieków. Sarah była w stanie zaangażować najlepszych muzyków amerykańskiej sceny jazzowej, aby towarzyszyli jej w tym projekcie, który w konsekwencji został nagrany w słynnym Capitol Recording Studios w Los Angeles.

Do tego czasu Sarah przeniosła się do Londynu i w marcu tego samego roku wydała swój kolejny album "Secrets of My Heart" w wytwórni Normandy Lane Music. Po raz kolejny koncertowała na całym świecie, dopóki pandemia korona wirusa zatrzymała wszystkie trasy koncertowe w marcu 2020 roku. Sarah miała szczęście, że DRAA w Walnut Creek (CA) dała jej kolejne zlecenie zatytułowane "Music Connects Our World", 60-minutową ekstrawagancję wideo, w którym współpracuje z innymi artystami z całego świata i wspólnie z nimi wykonuje piosenki. Filmy te zostały obejrzane przez ponad 7 milionów ludzi na całym świecie.

MAMalucha Polsko - Ukraińska „Akademia Mamy i Malucha”
Zapraszamy wszystkie mamy ze swoimi pociechami od 1 do 3 roku życia na kreatywne spotkania pełne nauki poprzez zabawę. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu w czwartki w godzinach 10:00–12:00. Pod czujnym okiem znakomitych i doświadczonych pedagogów z Polski i Ukrainy, dzieci oraz mamy doświadczą wyjątkowej okazji integracji społecznej w językowym tyglu.
DKF Klaps w CZERWCU! | repertuar