Pracownia Plastyczna-„ Zaczarowany ołówek”

Wtorek
I grupa 5- 6 lat - 16:00 - 16:45
II grupa 4-5 lat - 17:00 - 17:45

Początek zajęć: 6 października 2020, godzina 16:00

Zajęcia plastyczne dla najmłodszych przedszkolaków i domowych jedynaków

Instruktor:
Ewa Nyc 
Doświadczony instruktor i nauczyciel plastyki w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze oraz studia malarskie na Uniwersytecie Zielonogórskim. Realizuje autorskie projekty plastyczne. Interesuje się fotografią, grafiką i witrażem. Autorka wielu projektów plastycznych.

Zastępstwo w pracowni plastycznej "Zaczarowany ołówke" 

Urszula Patronik – animator kultury o specjalizacji teatralnej, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnej, pedagog specjalny instruktor zajęć arteterapuetycznych. Interesuje się teatrem, tańcem, plastyką. Dzielna matka trzech synów.

Program:
W pracowni dzieci pierwszy raz spotykają się ze sztuką i podejmują próby funkcjonowania w grupie. Wyobraźnia dziecka jest nieograniczona, nieporadność manualna- wzruszająca a dzieła plastyczne- fascynujące. Dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne, uczą posługiwania się różnymi narzędziami – pędzlem, nożyczkami, szpachelką… Świetna zabawa i niekonwencjonalne pomysły instruktora.

Opłata za semestr: 200 zł
JCK zapewnia wszystkie materiały plastyczne.
Sala nr 102 ul 1 Maja 60

Pracownia Ceramiki Artystycznej i Użytkowej
Zajęcia praktyczne oraz teoretyczne z zakresu ceramiki unikatowej i artystycznej. Techniki lepienia: ręczne, na kole garncarskim, masy lejne w formach gipsowych; techniki zdobienia: szkliwa, angoby, farby ceramiczne. Wypały w piecu elektrycznym oraz  plenerowe wypały w piecach wypalanych drewnem i gazem .Poznanie japońskiej techniki RAKU.
Cykl Warsztatów Świadomości Ciała, Ruchu, Przestrzeni, Głosu, Emocji i Prezentacji
Cykl Warsztatów Świadomości Ciała, Ruchu, Przestrzeni, Głosu, Emocji i Prezentacji