ZAPISY! FERIE ZE SZTUKĄ 2023 w Jeleniogórskim Centrum Kultury | 13-24.02.2023 | BRAK MIEJSC

BRAK MIEJSC | BRAK MIEJSC | BRAK MIEJSC | BRAK MIEJSC | BRAK MIEJSC | BRAK MIEJSC 


FERIE ZE SZTUKĄ 2023 w Jeleniogórskim Centrum Kultury
13 - 24 lutego


Zapisy na zorganizowany wypoczynek podczas ferii zimowych dla dzieci z Jeleniej Góry, w wieku 6-10 lat rozpoczynamy 09.01.2023 o godzinie 10.00!
Zapisy odbywają się wyłącznie przez internetowy system zapisów na stronie jck.systemzajeciowy.pl

Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM FERII.
Po udanej i opłaconej rejestracji w systemie prosimy również o wypełnienie i dostarczenie KARTY ZGŁOSZENIOWEJ.

Mają Państwo możliwość wyboru jednej z naszych trzech lokalizacji:
•    Jeleniogórskie Centrum Kultury RELAX, ul. 1 Maja 60, 58-500 Jelenia Góra (Centrum) ,jck.pl
•    Jeleniogórskie Centrum Kultury MUFLON, ul. Cieplicka 172, 58-570 Jelenia Góra (Sobieszów), muflon.sobieszow.pl
•    Jeleniogórskie Centrum Kultury PRZYSTAŃ TWÓRCZA, ul. Cieplicka 74, 58-560 Jelenia Góra (Cieplice), przystantworcza.pl


Cena za tydzień pobytu dziecka wynosi 260,00 zł. Dla dzieci legitymujących się Jeleniogórską Kartą Dużej Rodziny tygodniowy pobyt wynosi 180.00 zł. Rabatu związanego z JKDR udzielamy wyłącznie po okazaniu dokumentu w sekretariacie Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 oraz w sekretariatach filii: JCK Muflon ul. Cieplicka 172, JCK Przystań Twórcza ul. Cieplicka 74.


Warsztaty odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 w dwóch cyklach:
CYKL I 13-17.02.2023
CYKL II 20-24.02.2023

Uczestnicy mają zapewniony poczęstunek, obiad, materiały plastyczne, bilety wstępu, koszty przejazdów, zajęcia ze specjalistami, opiekę doświadczonych pracowników.


Poniżej zamieszczamy tematykę zajęć w poszczególnych filiach:


Ferie ze Sztuką 2023  w JCK RELAKS
„Między nami zwierzakami lądowymi i wodnymi - czyli krótki film przyrodniczy”.

W tym sezonie ferii zimowych w JCK Relaks, będziemy na wielu kontynentach. W pierwszym tygodniu poznamy bliżej bogaty świat zwierząt lądowych a w kolejnym wodnych. Niesamowite zwierzęta i te rogate, i te łaciate będą inspirować dzieci do stworzenia prezentacji. Podejmiemy próbę rejestracji ich kreatywnych rozwiązań tak aby powstał film przyrodniczy. 
Będziemy również przyglądać się i dowiadywać w jaki sposób powstają filmy dokumentalne oraz zaprezentujemy najciekawsze propozycje dzieciom. 
Na wycieczkach i wyjściach będziemy przybliżać zachowania zwierzaków zimą. Poszukamy tropów i dowiemy się co robią w tym czasie owady.
Będą to dwa tygodnie wypełnione porykiwaniami, szczekaniem, miauczeniem, cętkami, racicami, skrzelami, echolokacją tak jak to jest między nami zwierzakami.  


Ferie ze Sztuką 2023 w JCK PRZYSTAŃ TWÓRCZA
„Bo w Przystani nie ma nudy”

Ferie ze Sztuką 2023 „Bo w Przystani nie ma nudy” zainspirują nas do odkrywania całkiem nowych i tych troszkę starszych dni w kalendarzu. Czy w „Dniu Kota” te puchate zwierzątka przemówią ludzkim głosem? Czy będą chciały wrócić z nami do domu? Wspólnie postaramy się znaleźć je wszystkie oraz odkryć ich najbardziej ukryte tajemnice. Może w „Dniu Dinozaura” te prehistoryczne zwierzęta wyjrzą zza drzewa i pozwolą nam przejechać się na swoim grzbiecie? Co jeśli okaże się że wcale nie wyginęły, tylko żyją po cichu, w tajemnicy w gęstym lesie?  A to tylko dwa wybrane dni z naszego „Kalendarza” który odkryjemy w  ciągu dwóch tygodni Ferii w Przystani Twórczej. 

Ferie ze Sztuką 2023 W JCK MUFLON
„Kamera, akcja!”(I turnus), „Wariacje – animacje”(II turnus)

Podczas tegorocznych ferii zimowych proponujemy warsztaty animacji poklatkowej, czyli zabawę z aparatem i kamerą, animacją plastelinową, wycinanką i kolażem. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak ożywić ludziki z lego, jak wyglądały wynalazki pierwszych filmowców, jak kreatywnie wykorzystać smartfona, a na zakończenie stworzą filmik animowany metodą poklatkową. To połączenie zajęć plastycznych, literackich, teatralnych, muzycznych, fotograficznych i filmowych, które rozbudzają wyobraźnię i niesamowicie rozwijają kreatywność.

Przybliżony harmonogram dnia:
8.00 - 9.00 - zbiórka dzieci
9.00 - 13:00 - zajęcia merytoryczne
12.00 - 14.00 - obiad
14.00 - 15.00 - zajęcia merytoryczne
15.00 - 16.00 - odbiór dzieci

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach naszych filii:  jck.pl,  muflon.sobieszow.pl, przystantworcza.pl

Wystawy XXI Biennale Fotografii Górskiej
Otwarcie wystawy konkursowej i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 18 września 2020 r. w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.
Cudowna Terapia, komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy. | 19.11.2021
Państwo Dorek są doświadczonym małżeństwem, które - jak to w życiu - ma za sobą dobre i złe chwile. Spotykamy ich, kiedy są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w swoich małżeńskich kłótniach o drobiazgi. Doszli do wniosku, że nie pozostaje im nic innego, jak się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybrali się jednak do wybitnego psychoterapeuty, by dać sobie ostatnią szansę na uratowanie małżeństwa. Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło?