PRACOWNIA MALARSKA Ryszarda Tyszkiewicza „PASJA"

I grupa
Poniedziałek: 16:00 – 19:00
II grupa
Środa: 16:00 – 19:00

Odpłatność: 120 zł / miesiąc 

Początek zajęć: 01.09.2025

Uczestnicy – młodzież, dorośli, pasjonaci, dla ludzi spełniających swoje marzenia, przyszli studenci kierunków plastycznych [uzupełnienie teczki z malarskimi pracami].

Ryszard Tyszkiewicz – artysta plastyk, znany jeleniogórski twórca, postanowił zmierzyć się z wyzwaniem dydaktyka i nauczyciela. Autor wielu interesujących wystaw w kraju i zagranicą.

Program:
Wyznawana przez artystę zasada indywidualizmu i procesu twórczego zaowocuje szczególnym podejściem do każdego uczestnika zajęć. Mogą oni liczyć na pomoc w skutecznym odnalezieniu własnej drogi twórczej i nieograniczoną swobodę wyrazu, ale też na wiele cennych uwag wzbogacających warsztat. Proponowane będą zajęcia nie tylko w pracowni ale również w plenerze, a także w muzeach, teatrze, filharmonii po to by chłonąć atmosferę tych miejsc, przenosić wrażenia na sztalugi i malarsko je opisywać. Zasady kompozycji, studium postaci i martwej natury, technologiczne możliwości określonych technik plastycznych – tego na zajęciach może oczekiwać uczestnik.

Pracownia na poddaszu, 1 Maja 60

Zespół Wokalny Sybiraczki i Kresowianie
Zespół bierze czynny udział we wszystkich uroczystościach sybirackich, kombatanckich i patriotycznych. Występuje w domach pogodnej starości, szpitalach i na rzecz osób niepełnosprawnych. Współpracuje ze szkołami przekazując młodemu pokoleniu takie wartości, jak patriotyzm i miłość do ojczyzny. Zespół jest gospodarzem corocznej wrześniowej imprezy-koncertu „Sybiraczki i goście”, kiedy to do JCK „Muflon” zapraszane są zaprzyjaźnione zespoły muzyki ludowej.
WARSZTATY TAŃCA NOWOCZESNEGO
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci początkujących oraz zaawansowanych w podziale na grupy. Taniec nowoczesny jest połączeniem różnych stylów tanecznych takich jak: hip-hop, jazz, funky jazz, disco dance, dancehall, breakdance. Zawsze przynosi mnóstwo satysfakcji, pozytywnie nastraja do świata i poprawia humor. Wymaga energii, poświęcenia i czasu. Uprawiany systematycznie i z powołania staje się pasją.