Konkurs dla szkół na najpiękniejszą SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ | zgłoszenia

WYGRAJCIE NAGRODY
w konkursie na budowę
Szopki Bożonarodzeniowej!!!

Jeleniogórskie Centrum Kultury
zaprasza klasy szkół podstawowych do udziału w konkursie
na najpiękniejszą
Szopkę Bożonarodzeniową

zgłoszenia uczestnictwa do 14 listopada

(UWAGA ZGŁOSZENIA WYDŁUŻONE DO 30 LISTOPADA)
na gotowe szopki czekamy do 9 grudnia

WYJĄTKOWE NAGRODY RZECZOWE
dla obu zwycięskich klas!

NAGRODA PUBLICZNOŚCI
W głosowaniu publiczności wyłoniona zostanie Najpopularniejsza Szopka Jarmarku

NAGRODY POCIESZENIA
Autorzy szopek wybranych do III Etapu Konkursu otrzymają podczas Jeleniogórskiego Jarmarku Świątecznego drobne upominki od Św. Mikołaja

REGULAMIN, KARTA ZGŁOSZENIOWA: TUTAJ


Projekt „ORBITY KULTURY” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2014-2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

François Villon Wielki Testament | Premiera spektaklu | 28-29.06.2022
Utwór François Villona, ukazuje uczucia człowieka żyjącego u schyłku średniowiecza. Powstał po wyjściu poety z więzienia paryskiego. Jest to pożegnanie ze światem i swoisty rachunek sumienia. Pojawia się literacki bohater, którego nie było do tej pory w literaturze. Średniowiecze nie znało bohatera przeciętnego, niczym się niewyróżniającego. W utworze odnaleźć można Topos ubi sunt w powtarzającym się refrenie "Ach, gdzie są niegdysieysze śniegi". Jest to sentencja, maksyma Villona. Wyraża tęsknotę za minionym czasem. W balladach, które są częścią Wielkiego testamentu, zawarta jest idea przemijania oraz niemożności powrotu - memento mori ("pamiętaj o śmierci"). 
Art&Glass Festiwal | SARIUS | 04.09.2022
Mariusz Golling (Sarius) — to pochodzący z Częstochowy raper, który zajmuje się także boksem. Urodził się 12 stycznia 1992 roku. Gatunki muzyczne, którymi się zajmuje to rap i hip-hop. Zadebiutował w listopadzie 2013 roku dzięki wytwórni Asfalt Records. Jego pierwszy album Blisko Leży Obraz Końca wyprodukował DJ Eprom. Sarius od tamtej pory, tylko wzmacnia swoją pozycję na scenie, udowadniając, że jest jednym z najlepszych artystów młodego pokolenia.