Weekend w Karkonoszach…  Art & Glass Festiwal 3-4 września | program

Weekend w Karkonoszach…  Art & Glass Festiwal 3-4 września  
Plac Ratuszowy Jelenia Góra
godziny:
sobota 12:00 – 22:00 niedziela 10:00 – 21:00

Art & Glass Festiwal to polsko-czeski jarmark sztuki i szkła, który odbędzie się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze w dniach 3 – 4 września 2022 r. W imprezie weźmie udział kilkuset artystów, rzemieślników, animatorów i sprzedawców z obu krajów. W programie przewidziano pokazy obróbki szkła nad palnikiem, wypału ceramiki raku oraz kamionki i porcelany, wytwarzania biżuterii z możliwością zakupu, wykonywania mozaiki szklanej, wydmuchiwania szkła przy przenośnych piecach szklarskich, pokazy i warsztaty odlewnicze z brązu i aluminium, prezentacje produkcji koralików i wiele innych. Wydarzeniom na jeleniogórskim rynku towarzyszyć będą niezwykle atrakcyjne i różnorodne warsztaty dla dzieci i dorosłych. 
Imprezę wzbogacą koncerty inaugurujące64. Wrzesień Jeleniogórski, podczas których usłyszymy gwiazdy polskiej estrady. Wystąpią „Margaret”, „Baranovski”, „Sarius”, „Bandonegro” oraz zespoły folklorystyczne z Polski i Czech. Wyjątkową atrakcją będzie spektakularny koncert związanych z Jelenią Górą młodych wokalistów pt. „Miej serce i patrzaj w serce”. Przygotowany przez JCK „Przystań Twórczą” muzyczny spektakl multimedialny realizowany będzie słowem, dźwiękiem i obrazem. Wisienką na torcie tegorocznej edycji festiwalu będzie zaplanowana na sobotni wieczór „Milonga pod Gwiazdami”, podczas której przy wtórze granej na żywo muzyki, wraz z tancerzami z grupy „Tango Karkonosze”, będzie można zanurzyć się w prawdziwie argentyńskie klimaty.

Sobota, 3 września, godz. 12:00 – 22:00
Godz. 12:00– 21:00 Prezentacje rzemiosł i sprzedaż wyrobów rzemieślniczych i artystycznych.
Godz. 12:00 – 16:30 Warsztaty artystyczne dla dzieci w strefie kreatywności. 
Godz. 16:30 Pokaz grup tańca flamenco i tango działających przy Jeleniogórskim Centrum Kultury.
Godz. 17:00 Uliczna lekcja tango dla każdego.
Godz. 17:30 Koncert zespołu „Bandonegro”.
Godz. 18:30 Koncert multimedialny „Miej serce i patrzaj w serce”.
GWIAZDA WIECZORU Koncert „Margaret”.
Godz. 20:30 – 24:00 „Milonga pod gwiazdami”.

Niedziela, 4 września, godz. 10:00 – 21:00
Godz. 10:00 – 13:00 „Spotkania z tradycją”(warsztaty i pokazy folklorystyczne przy scenie głównej).
Godz. 10:00– 19:00 Prezentacje rzemiosł i sprzedaż wyrobów rzemieślniczych i artystycznych.
Godz. 12:00 – 16:30 Warsztaty artystyczne dla dzieci w strefie kreatywności.
Godz. 15:00 – 18:00 Koncerty zespołów folklorystycznych i ludowych z Polski i Czech („Sybiraczki i Kresowianie”, „Karkonosze”, „Špindleráček”, „Cimbálová muzika Dušana Kotlára”, „Jizerka”). 
GWIAZDA WIECZORU Koncert „Sarius” i koncert „Baranovski”.


Sponsorem kawy i herbaty dla naszych artystów są Przyjaciele Kawy https://www.przyjacielekawy.pl/

Aktywne Kreatywne Spotkania Online
Propozycja oryginalnych, kreatywnych działań dla dzieci ich rodziców lub dziadków bądź kogokolwiek, kto pragnie twórczo w niekonwencjonalny sposób wypełnić weekendowy czas. W czasie pandemii w wersji ONLINE.
tanGO Maraton Taneczny | 03.09.2022
Zapraszamy serdecznie na maraton taneczny tanGO organizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Tango Karkonosze!