DKF Klaps | repertuar WRZESIEŃ 2022

Szanowni Państwo,
przedstawiamy repertuar DKF Klaps w CZERWCU!


Niezmiennie WTOREK
godzina 18:00 !
Sala Widowiskowa JCK
cena karnetu: 35 zł, wejściówka 15 zł

  • Wejściówki na pojedycze film w przedsprzedaży do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00 - 18:00 oraz na dwie godziny przed pokazem.

06.09. A oni dalej grzeszą, dobry Boże! (Quest-ce qu’on a tous fait au Bon Dieu?) r. Philippe de Chauveron. Francja 2021. 98 min. 
40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę nie-spodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietu-zinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią... Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże! 
Filmweb.pl

13.09. Trzy piętra (Tre piani) r. Nanni Moretti. Włochy 2021. 119 min. 
Nanni Moretti przeplata trzy historie - jedną o zagubieniu i tęsknocie matki wychowującej samotnie córkę; drugą o obsesji podejrzeń i wybaczeniu, której bohaterem jest ojciec podej-rzewający sędziwego sąsiada o molestowanie swojego dziecka; i trzecią o błędach rodziciel-skich i przyznaniu się do własnych słabości (prowadzący pod wpływem alkoholu syn surowego sędziego powoduje śmiertelny wypadek). "Trzy piętra" to również wzruszająca, uniwersalna opowieść o murach, które skrywają tajemnice, są niemym świadkiem chwil pięknych i tragicznych. 
Filmweb.pl 

20.09. Janusza Majewskiego notacje jazzowe

    Jazz – jeden z tych nurtów muzyki, których nie da się do końca opisać. Żywiołowy, rządzący się własnymi prawami, wśród których improwizacja jest jednym z głównych praw. Jest jak życie – nieprzewidywalny. A przez to piękny.
W filmach Janusza Majewskiego jazz obecny jest zawsze – jeśli nie w ścieżce dźwię-kowej, to w rytmie opowieści. Czasami pełni rolę główną („Excentrycy”), czasami jest obiek-tem rejestracji („Opus jazz”, „Jazz in Poland”), czasami jest eksplikacją sposobu życia poświę-conego muzyce („Ostatni klezmer”, „Jazz outsider”). Jeśli dobrze się wsłuchać w dźwięki jego filmów, można znaleźć potwierdzenie słów reżysera, dla którego jazz był i jest wyrażeniem osobistej wolności wobec systemu politycznego . Jak powiedział kiedyś na jednym ze spotkań, jest to pozostałością z jego lat młodych, kiedy to słuchanie audycji Willisa Connovera w „Głosie Ameryki” stawało się odtrutką na odgórnie narzucane państwowe modele konsump-cji muzyki. 
    Notacje jazzowe Janusza Majewskiego powstawały jakby przypadkiem: były zapisem obserwacji prób („Opus jazz”), sprowokowanym przedstawieniem muzyków i ich emocji („Jazz in Poland”) – lub próbą uczestnictwa w czymś nieuchwytnym: we wspólnym przeży-waniu emicji muzycznych. Niewymuszone, proste, konfrontujące nas, widzów, z ludźmi ży-wymi, niepomnikowymi, pięknym w swojej pasji. Właśnie takimi, jakich chciałoby się spoty-kać na co dzień – również po to, by wraz z nimi zanurzyć się w jazz. 
Grzegorz Pieńkowski
Filmy:
„Opus jazz”, 1963, 12 min.
„Jazz in Poland”, 1964, 43 min.
„Ostatni klezmer”, 2017, 50 min.

27.09. Ennio r. Giuseppe Tornatore. Włochy 2021. 150 min. 
Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbar-dziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem®. „Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina. 
Filmweb.pl

Weekend w Karkonoszach…  Art & Glass Festiwal 3-4 września | program
Art & Glass Festiwal to  polsko-czeski jarmark sztuki i szkła, który odbędzie się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze w dniach 3 – 4 września 2022 r. W imprezie weźmie udział kilkuset artystów, rzemieślników, animatorów i sprzedawców. W programie przewidziano pokazy obróbki szkła nad palnikiem, wypału ceramiki raku oraz kamionki i porcelany, wytwarzania biżuterii z możliwością zakupu, wykonywania mozaiki szklanej, wydmuchiwania szkła przy przenośnych piecach szklarskich, pokazów i warsztatów odlewniczych z brązu i aluminium, produkcji koralików i wiele innych pokazów rzemieślniczych. Wydarzeniom na jeleniogórskim rynku towarzyszyć będą niezwykle atrakcyjne i różnorodne  warsztaty dla dzieci i dorosłych. 
XXII Biennale Fotografii Górskiej
W Jeleniej Górze we wrześniu 2022 r. odbędzie się XXII Biennale Fotografii Górskiej. W Biennale może wziąć udział każdy fotografujący. Termin nadsyłania prac-10 czerwca 2022