Art&Glass Festiwal | BARANOVSKI | 04.09.2022

Zapraszamy serdecznie na koncert BARANOVSKIEGO w ramach Art&Glass Festiwal!
4 września | Plac Ratuszowy
START: 17:30 Support & SARIUS & BARANOVSKI
Wstęp wolny


BARANOVSKI a właściwie Wojciech Baranowski, to polski muzyk urodzony 29 lipca 1991 roku w Opocznie. Szerzej znany publice jako wokalista, jest również producentem i twórcą tekstów piosenek. Początkowo dał się poznać dzięki nagraniom i występom z polskim zespołem XXANAXX, to już w roku 2018 zdecydował się na rozpoczęcie własnej muzycznej kariery solowej.
Był to doskonały wybór, ponieważ niewiele ponad rok później miał na swoim koncie liczny dorobek artystyczny. Zaliczyć do nich możemy przeboje radiowe, a także nominację do nagrody Fryderyka w kategoriach debiutantów. To otworzyło mu drzwi do dalszej kariery. Dzięki temu artysta wziął udział niemal we wszystkich festiwalach w kraju, co przysporzyło mu ogromnej popularności wśród polskich słuchaczy. Wskazywany jako jeden z topowych artystów polskiej sceny muzycznej, ma na koncie wiele nagród i nominacji.
Historia muzyczna artysty
Polski kompozytor, wokalista i autor tekstów Wojciech Baranowski w 2014 roku wziął udział w programie The Voice of Poland, skąd dołączył do drużyny Barona i Tomsona.
W 2015 roku brał udział w nagraniu płyty pod tytułem FWRD wraz z zespołem Xxanaxx.
W roku 2018 rozpoczął swoją solową karierę pod pseudonimem muzycznym Baranovski. W 31 stycznia 2018 wydał on swój pierwszy utwór zatytułowany „Mamo”, a następnie swój singiel “Dym”, który uplasował się na 21 miejscu AirPlay-Top. Jest to zestawienie najpopularniejszych polskich utworów.
21 maja 2018 roku Baranovski zaprezentował swój nowy singiel o tytule “Hey” a zaraz po nim następny, zatytułowany „Luźno”, który również uplasował się na wysokim miejscu list przebojów.
17 stycznia 2019 roku został wydany nowy, czwarty singiel „Zbiórka”. Wszystkie piosenki znalazły się na debiutanckim solowym albumie pod tytułem „Zbiór”, który został wydany 25 października 2019 roku.
Dokonania muzyczne
Baranowski to artysta, który w chwili obecnej zaliczył niemal wszystkie sceny oraz festiwale w kraju, Uzyskał złote płyty dla singli „Dym” oraz „Zbiórka”, a także platynowe dla „Luźno” i „Czułe miejsce”. To doskonały przykład jednej z bardziej zawrotnych karier muzycznych w kraju. W październiku po premierze debiutanckiej płyty „Zbiór” została ona nazwana przez krytyków jako jedna z bardziej udanych w ostatnich latach. To przyniosło jego autorowi nominacje do 3 Fryderyków a cały album uzyskał status Złotej Płyty.
„Zbiór” to jeden z bardziej chwytliwych utworów, utrzymany jednak w zupełnie innej stylistyce niż jego standardowe utwory. Jest to łagodna ballada nawiązująca do klasycznych brzmień vintage. Oprócz tego duży sukces przyniósł mu singiel “Czułe miejsce”, który podbił listy przebojów i zdobył tytuł najczęściej granych piosenek radiowych w Polsce.
Aktualne dokonania muzyczne
W poprzednim roku ogromną popularnością cieszył się singiel „Lubię być z nią”. Piosenka ta uplasowała się na samym szczycie listy AirPlay w Polsce. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, był to bowiem najchętniej odtwarzany i grany utwór w rodzimych stacjach radiowych.
W poprzednim roku ukazała się druga płyta Wojciecha Baranowskiego zatytułowana ”Baranowski 2”, która jeszcze przed swoją premierą uzyskała status Złotej Płyty.
Solowe albumy studyjne artysty:
Zbiór wyd. 2019 r.
Baranovski wyd. 2021 r.
Solowe single artysty:
Dym
Hey
Luźno
Zbiór
Czułe Miejsce
Sam
Momenty
Lubię być z nią
Tęskno mi do gwiazd
Nie mamy nic
Single z innymi artystami:
Nigdy Sam - Baranovski, Sarius, Jakub Józef Orliński, Sir Mich
Żyj jak chcesz - Baranovski, Sarius, Kali, PlanBe, J. J. Orliński, Klaudia Szafrańska, Sir Mich, Kuba Więcek.
Wolność - Baranovski, Ten typ Mes.

Koncert z muzyką legendarnej grupy LED ZEPPELIN | 29.10.2022
Zeppelinians - zespół, który powstał z miłości do muzyki LED ZEPPELIN. Założony w 2016 roku przez fanów oraz profesjonalnych muzyków mieszkających w Trójmieście. To czterech wyśmienitych instrumentalistów, oraz zjawiskowy wokalista, którym jest Maksymilian Kwapień (finalista 9 edycji The Voice of Poland). Mają na koncie występy w Polsce, jak i za granicą. Można ich było zobaczyć na takich festiwalach jak: Gdańsk Tribute Festival 2017, Blues Festival Gdynia 2019, Alytus Blues Festival 2019 (Litwa), Olecko Active Festival 2019, Otwock Blues Festival 2020, Docesna Festival - Zatec 2021 (Czechy), International Blues Festival Bluesonalia - Konin 2021.
XXI Biennale Fotografii Górskiej - wyniki
Zapraszamy do udziału w XXI Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze, organizowanym przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. Biennale odbędzie się 18 września 2020 r. w Muzeum Karkonoskim. Termin nadsyłania prac na konkurs: do 15 lipca 2020 r.