Art&Glass Festiwal | SARIUS | 04.09.2022

Zapraszamy serdecznie na koncert SARIUSA w ramach Art&Glass Festiwal!
4 września | Plac Ratuszowy
START: 17:30 Support & SARIUS
Wstęp wolny


Sarius
Mariusz Golling (Sarius) — to pochodzący z Częstochowy raper, który zajmuje się także boksem. Urodził się 12 stycznia 1992 roku. Gatunki muzyczne, którymi się zajmuje to rap i hip-hop. Zadebiutował w listopadzie 2013 roku dzięki wytwórni Asfalt Records. Jego pierwszy album Blisko Leży Obraz Końca wyprodukował DJ Eprom. Sarius od tamtej pory, tylko wzmacnia swoją pozycję na scenie, udowadniając, że jest jednym z najlepszych artystów młodego pokolenia.
Sarius - twórczość rapera
Sarius zakończył współpracę z Asfalt Records w 2016 roku po wydaniu płyty I żyli krótko i szczęśliwie. Współpracował m.in. z O.ST.R., Hadesem oraz Emade. Jest członkiem B.O.R, właścicielem wytwórni muzycznej Antihype i sklepu internetowego o tej samej nazwie.
Przełomowym momentem w jego karierze było wydanie albumu Antihype przez jego własną wytwórnię. Gościli na nim tacy raperzy, jak Kartky, Ten Typ Mes, czy Gibbs. Sarius uczył się od najlepszych wykonawców, co zdecydowanie słychać w jego utworach.
Album Antihype został bardzo pozytywnie odebrany przez słuchaczy i wysoko oceniany przez znawców. Niejednokrotnie plasował się na podium podsumowań 2017 roku. Kolejne albumy rapera — Wszystko Co Złe, Pierwszy Dzień Po Końcu Świata oraz Antihype podbiły listę sprzedaży OLiS. Ten ostatni uplasował się na wysokim, szóstym miejscu. Wszystkie trzy albumy Sariusa zyskały miano platynowej płyty.
Dorobek artysty
Sarius wydał już 8 albumów oraz 2 oficjalne mini albumy.
Albumy zrealizowane we współpracy z Asfalt Records:
Blisko Leży Obraz Końca - 19 listopada 2013
Daleko Jeszcze? - 24 listopada 2014
Gdzieś To Już Słyszałem. Mixtape - 11 sierpnia 2015
I Żyli Krótko I Szczęśliwie - 18 listopada 2016
Albumy zrealizowane dzięki wytwórni Antihype:
Antihype - 17 listopada 2017
Wszystko Co Złe - 31 sierpnia 2018
Pierwszy Dzień Po Końcu Świata - 30 sierpnia 2019
Antihype 2 - 25 czerwca 2021.
Mini albumy:
Wszystko Dobrze EP - 2 czerwca 2014 - wytwórnia Asfalt Records
Złe Towarzystwo EP - 31 grudnia 2015 - wytwórnia Polishvinyl.com
Antihype 2 - udana kontynuacja?
Album Antihype 2 uzyskał status złotej płyty. Warto dodać, że album ten jest kontynuacją krążka Antihype wydanego w 2017 roku. Znajdziemy na nim naprawdę różnorodne utwory — zarówno te sentymentalne, klubowe, jak i skłaniające do refleksji. Antihype 2 łączy w sobie elementy nie tylko nowoczesnej, ale i klasycznej muzyki. Każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że cała trasa koncertowa Antihype Tour spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród fanów.
Sarius do współpracy przy krążku zaprosił wiele gwiazd, które reprezentują naprawdę różnorodne style muzyczne. W albumie usłyszymy Baranovskiego, który jest przedstawicielem popu, Mery Spolsky, która zasłynęła na scenie alternatywnej, a także raperów, do których należą Tymek, Szpaku, Paluch, Kizo, TPS, Kaz Bałagane, Waldemar Kasta oraz HVZX. Sarius pokazuje tym samym, że nawet różnorodne gatunki muzyczne mogą ze sobą współgrać. Wystarczy tylko odpowiednie przygotowanie albumu, co artyście niewątpliwie się udało.
Sarius - bokser?
Podczas 2 konferencji do Fame 11, która odbyła się 26 września 2021 roku, ogłoszono, że Sarius zadebiutuje w walce na Fame MMA 13. Jego rywalem miał być Kasjusz Życiński (pseudonim — Don Kasjo). Niestety Kasjusz odszedł z federacji, przez co pojedynek się nie odbył.

Sercem z Wami
Specjalnie dla Was nasza świąteczna piosenka SERCEM Z WAMI Życzymy Wesołych Świąt! Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury, Miejski Dom Kultury MUFLON, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Osiedlowy Dom Kultury  
DKF repertuar na listopad 19
Boże Ciało, Van Gogh. U bram wieczności, Dzięki Bogu, Kobieta idzie na wojnę! Oto filmy, które wyświetlimy w listopadzie w naszym kinie DFK.