Klub Seniora „Młodzi Duchem”

Klub Seniora „Młodzi Duchem”
Uczestnicy: Seniorzy w wieku 50+
Wstęp wolny (na niektóre spotkania są wcześniejsze zapisy)


Klubowe Środy
Środy w godz. 16.00 – 18.00
Spotkania trwają od 07.09.2022r. do 14.06.2023.


Koordynatorka: Agata Galas-Dudekspecjalistka do spraw organizacji imprez i warsztatów/animator kultury w Filii Przystań Twórcza.

Program: Różnorodne spotkania w postaci warsztatów artystycznych, wieczorów poetyckich, prelekcji, koncertów, spacerów Nordic Walking itp. (co tydzień inna forma). 
Więcej informacji pod linkiem: tutaj

Cykl Zajęcia Fitness z JBO 2022
Poniedziałki w godz. 11.00 - 12.00 (zapisy ruszają 16 sierpnia o godz. 8.00)
Spotkania trwają od 05.09.2022r. do 05.12.2023.


Zajęcia Fitness dla seniorów to warsztaty realizowane i finansowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 r. Warsztaty poprowadzi Barbara Serdakowska. Będzie to doskonała okazja do połączenia piękna tańca z różnymi formami ćwiczeń ruchowych. Nie zabraknie nauki salsy. Jeśli będzie ładna pogoda, zajęcia odbędą się na dworze. Zajęcia Fitness realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2022, realizacja zadania –projektmiękki pt. “Seniorzy.JG”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Mama w mieście Jelenia Góra.


Spacery Nordic Walking z projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki
Czwartki w godz. 12.00 – 13.00
Spotkania trwają od 01.09.2022r. do 17.11.2022 (nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść).


To ogólnopolski program upowszechniania prawidłowej techniki Nordic Walking dla Seniorów.Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany instruktor i trener Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking Aleksander Król.Z Spotkania organizowane są w ramach projektu pn. „Nordic Walking SENIOR” - edycja 2022, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizatorem projektu jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. 


Klub Brydżowy
Czwartki i/lub piątki w godz. 15.30 – ok. 20.00 (wstęp wolny po umówieniu się)
Spotkania trwają od września 2022r. do połowy czerwca 2023r. gdy zbierze się tzw. „czwórka” lub „ósemka” osób do gry.

Koordynuje Pani Krysia z Klubu Seniora „Młodzi Duchem”, która umawia graczy.
Program:Brydż jest towarzyską formą gry, podczas której seniorzy ćwiczą pamięć i miło spędzają czas integrując się. 

JCK Przystań Twórcza, Sala Wielofunkcyjna lub Multimedialna, ul. Cieplicka 74, tel. kontaktowy: 75 71 22 892 lub 502 474 847.
 
 

Pracownia Sztuk Pięknych
Pracownia, w której głównym założeniem jest kształtowanie umiejętności rysunku i malarstwa studyjnego o parte go na akademickim systemie kształcenia. W programie pracowni realizowane będą następując e zadania : Studium postaci (praca z modelem), anatomiczny rysunek ręki, głowy itp. Studium martwej natury w rysunku ( ołówek, węgiel, sepia ). Malarstwo akrylowe, olejne, akwarela. Rysunek architektoniczny w podstawie (perspektywa zbieżna). Zapraszamy osoby zainteresowane poszerzeniem umiejętności artystycznych oraz chętnych na wyższe uczelnie artystyczne, architekturę itp.
Modern Flamenco i Klasyka Hiszpańska
Klasyka Hiszpańska Jest to unikalne połączenie elegancji klasycznego baletu i dynamicznego, nacechowanego emocjami flamenco. Żaden z innych tańców nie łączy w sobie tak spójnie tych przeciwstawnych cech. Modern Flamenco Styl inspirowany klasycznym tańcem flamenco, uzupełniony elementami tańca współczesnego.