Spotkanie: Czym jest solidarność w czasach konfliktu? | 14.06.22

Czym jest solidarność w czasach konfliktu?
Coraz częściej stajemy przed wielkimi wyzwaniami - pandemia, kryzys migracyjny na granicy z Białorusią, obecnie trwająca ponad dwa miesiące wojna w Ukrainie… Co dzisiaj znaczy dla nas solidarność? Jak możemy się wspierać i współpracować w obliczu takich prób? Jak możemy być ze sobą i rozmawiać o trudnych emocjach?

Zapraszamy na spotkanie w formie dialogu publicznego. Rozmowa, którą proponujemy buduje przestrzeń do zrozumienia innych, a nie przekonywania do swoich poglądów. Celem takiej rozmowy jest poznanie różnych perspektyw i próba ich lepszego zrozumienia.

Pewnie zadajesz sobie pytania: Dlaczego w debacie publicznej dominują skrajności? Dlaczego tak trudno jest się dogadać? Jak zajrzeć pod etykiety, stereotypy i klisze? Jakie doświadczenia i wartości, doprowadzają do głębokich różnic? Co łączy nas, mimo innych perspektyw? W jaki sposób rozmowa z kimś innym może mnie zmienić?

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie 14 czerwca 2022 w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 w Sali Kameralnej w godzinach 17:30 - 19:30

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału w formularzu: https://forms.gle/9nVG3bUTm6CbA5jw9

Spotkanie poprowadzą: Dorota Whitten, Joanna Wajda i Maja Zabokrzycka z Fundacji Dom Pokoju. Rolą osób prowadzących jest zadbanie o poufną i bezpieczną atmosferę, wypracowanie wspólnych zasady rozmowy i zadawanie odpowiednich pytań pogłębiających

Spotkanie także dostępne w formie wydarzenia na portalu facebook: https://www.facebook.com/events/537999257851122

Organizatorem spotkanie jest: https://www.dompokoju.org/

Liga Rocka / 22.11.19
Po tak entuzjastycznym pierwszym po wakacyjnym koncertowym przyjęciu Ligi Rocka przyszedł czas na odsłonę kolejnych interesujących zespołów ubiegających się o wejście do majowego Finału.
FERIE ZE SZTUKĄ 2022 w Jeleniogórskim Centrum Kultury | 31.01. - 11.02.2022
Ogłaszamy zapisy na zorganizowany wypoczynek podczas ferii zimowych dla dzieci z Jeleniej Góry w wieku 6-10 lat. Zapisy rozpoczynamy 14 grudnia 2021, od godziny 10.00. W tym roku odbywają się wyłącznie przez internetowy system zapisów na stronie jck.systemzajeciowy.pl. UWAGA! W tym roku nie obowiązują zapisy telefoniczne i bezpośrednio w sekretariatach JCK.