Wernisaż wystawy "DYPLOMY 2022" absolwentów Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii | 20.05.2022

Zapraszamy 20 maja, w piątek, o godz. 16 00 do Galerii Korytarz na wernisaż wystawy "DYPLOMY 2022" absolwentów Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii.

W wystawie biorą udział:

Weronika Horoszczak, Urszula Lisowska, Dariusz Borodzicz, Tomasz Kukuć, Jacek Michalak, Wiesław Wyjadłowski

o wystawie:

Powrót do źródeł fotografii jest nadrzędnym celem edukacji w Jeleniogórskiej Szkole Fotografii.

Słuchacze JSF w Jeleniej Górze mają możliwość wyboru własnej, indywidualnej drogi twórczego wyrazu. Najistotniejsze jest odkrycie duchowego potencjału, pasji i poczucia odrębności dla każdego początkującego fotografa.

Wojciech Zawadzki zwykle pisał o wystawach słuchaczy JSF, że powinny „dowieść o istnieniu obszaru wolności artystycznej obejmującego działania dotyczące fotografii „sensu stricte”, jak również działania potencjalnych artystów posługujących się fotografią jako środkiem wyrazu.” Wystawa spełnia tę ideę: pokazuje wiele aspektów twórczych poszukiwań - od fascynacji czystą formą i odnajdywania ukrytych znaczeń w studiach nakładających się odbiciach widoków miast, martwych natur znalezionych na targach staroci, portretów, pejzażu czy reportażu z kopalni węgla brunatnego Turów. Każdy z twórców wyraża swoje zainteresowanie światem w indywidualny sposób.

Wystawa jest prezentacją prac dyplomowych słuchaczy Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, którzy uczęszczali na zajęcia w latach 2019 - 2021. Dla każdego z nich wystawa dyplomowa jest zakończeniem pewnego etapu, ale przy okazji jest też początkiem odkrycia w sobie siły kreacji i określenia własnej twórczości.

Joanna Mielech

Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA | 20-25 listopada 2020
Nasz tegoroczny idiom: RAZEM! DOKĄD? nabrał nowego znaczenia. Stał się drogowskazem do zastanowienia nad kolejnymi „niewidzialnymi” zagrożeniami, które opanowują nasz świat.  Mamy dla Was też bardzo ważną informację. Tegoroczna edycja nie jest odwołana! Spotkamy się w listopadzie 2020 roku! Kiedy dokładnie?  Nowy termin festiwalu to 20-25.11.2020!
Konkurs na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową
Jeleniogórskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza zespoły klasowe ze szkół podstawowych powiatu jeleniogórskiego do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Zgłoszenia uczestnictwa do 13 listopada, na gotowe szopki czekamy do 10 grudnia.