Wernisaż wystawy "DYPLOMY 2022" absolwentów Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii | 20.05.2022

Zapraszamy 20 maja, w piątek, o godz. 16 00 do Galerii Korytarz na wernisaż wystawy "DYPLOMY 2022" absolwentów Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii.

W wystawie biorą udział:

Weronika Horoszczak, Urszula Lisowska, Dariusz Borodzicz, Tomasz Kukuć, Jacek Michalak, Wiesław Wyjadłowski

o wystawie:

Powrót do źródeł fotografii jest nadrzędnym celem edukacji w Jeleniogórskiej Szkole Fotografii.

Słuchacze JSF w Jeleniej Górze mają możliwość wyboru własnej, indywidualnej drogi twórczego wyrazu. Najistotniejsze jest odkrycie duchowego potencjału, pasji i poczucia odrębności dla każdego początkującego fotografa.

Wojciech Zawadzki zwykle pisał o wystawach słuchaczy JSF, że powinny „dowieść o istnieniu obszaru wolności artystycznej obejmującego działania dotyczące fotografii „sensu stricte”, jak również działania potencjalnych artystów posługujących się fotografią jako środkiem wyrazu.” Wystawa spełnia tę ideę: pokazuje wiele aspektów twórczych poszukiwań - od fascynacji czystą formą i odnajdywania ukrytych znaczeń w studiach nakładających się odbiciach widoków miast, martwych natur znalezionych na targach staroci, portretów, pejzażu czy reportażu z kopalni węgla brunatnego Turów. Każdy z twórców wyraża swoje zainteresowanie światem w indywidualny sposób.

Wystawa jest prezentacją prac dyplomowych słuchaczy Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, którzy uczęszczali na zajęcia w latach 2019 - 2021. Dla każdego z nich wystawa dyplomowa jest zakończeniem pewnego etapu, ale przy okazji jest też początkiem odkrycia w sobie siły kreacji i określenia własnej twórczości.

Joanna Mielech

7 DOLNOŚLĄSKI KONKURS FOTOGRAFII MOBILNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DO 16 LAT
Celem konkursu jest zaprezentowanie wrażliwości dzieci i młodzieży, ich sposobu postrzegania i reakcji na zmienną rzeczywistość. Poprzez wizualne zapisy przedstawienie tego co porusza ich zmysły, buduje codzienność lub tworzy niezwykłość. 
Spotkanie z Wojciechem Smarzowskim / 10.12.2019
Zapraszamy bardzo serdecznie na wieczór Z WOJCIECHEM SMARZOWSKIM w ramach DKF Klaps. W programie: projekcja filmu autora „Wołynia” i „Kleru” oraz spotkanie z bohaterem wieczoru!