Liga Rocka - Wielki finał! | 27.05.2022

WIELKI FINAŁ LIGI ROCKA!
27 MAJA 2022 | START GODZINA 17:00
BŁONIA JELENIOGÓRSKIE

Liga Rocka powróciła! Po okrojonej edycji z 2020 roku oraz rocznej przerwie spowodowanej pandemią, fani mocnych brzmień mogli ponownie spotkać się w sali "Nova" Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Przegląd kapel z gatunku rock/metal tak mocno wsiąknął w DNA miasta, że brak tej imprezy jest praktycznie nie do pomyślenia. Liga Rocka to jedno z najstarszych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku dziesiątki zespołów z całego kraju ściągają do stolicy Karkonoszy, by powalczyć o nagrody rzeczowe, masę wspomnień oraz przepustkę do wielkiej kariery. Nie inaczej było i tym razem, jury musiało wybrać kilkanaście składów z przeszło 130 zgłoszeń. Wybór był szalenie trudny, lecz tym razem jednym z tematów przewodnich była różnorodność oraz muzyczny eklektyzm, bo przecież muzyka rockowa nie jedno ma imię. Dzięki takiemu podejściu jeleniogórska publiczność miała okazję zobaczyć na scenie wyjątkowe zespoły prezentujące szeroki wachlarz gatunkowy. Na poszczególnych koncertach eliminacyjnych wystąpili:

21.01.2022
TAINT, INDIGO CHILD, CHIPSY JAZZ, DAFFODIL PILL

18.02.2022
LIMERENT, TUJE, PINK RITUAL, KIEV OFFICE, GREYNBOWNES (cz)

18.03.2022
YANTRA, MORDIAL, ŻMIJ, TAŃKA SZAFRANIEC, ONE&HALF (cz), RIMORTIS (cz)

22.04.2022
LAST RIOT, ALEPH, NOISE RIVER, ECLIPSIS (cz)

Do wielkiego Finału zostały zakwalifikowane następujące zespoły: TAINT, LIMERENT, TAŃKA SZAFRANIEC, ALEPH oraz z dziką kartą PINK RITUAL! Powalczą one o nagrodę główną w wysokości 5000 zł, a także sesję nagraniową w warszawskim Nebula Studio. Nasza współpraca z Czeskim partnerem zaowocowała także zaproszeniem na finałowy koncert wspaniałego zespołu Dirty Old Dogs. Wyboru zwycięzcy tegorocznej edycji Ligi Rocka dokona jury w składzie:
Tomasz Kasprzyk - Muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista, a także dziennikarz radiowy i telewizyjny, Maciej Karbowski - producent, właściciel Nebula Studio, muzyk związany z grupą Tides From Nebula oraz Tomasz Organek, który po obowiązkach związanych z jurorowaniem, uświetni całe wydarzenie występując ze swoim zespołem Organek jako gwiazda wieczoru! 27 maja 2022 roku nie może Was zabraknąć na Jeleniogórskich Błoniach, to będzie z pewnością wyjątkowy wieczór.

 


Projekt „Liga Rocka” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Projekt społeczny "Odrobinę Kultury"
Świetna inicjatywa Jeleniogórskiej Młodzieży! Startujemy z projektem społecznym "Odrobinę Kultury". Zapraszamy na wykłady i warsztaty z młodymi ludźmi zajmującymi się kulturą i sztuką. 
ODWOŁANE ! / Zimowe Warsztaty Artystyczne „Ze sztuką dookoła świata” w JCK
Z przykrością informujemy, że zgodnie z obowiązującymi w 2021 r. „Wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej dla organizatorów półkolonii w szkołach podstawowych” Jeleniogórskie Centrum Kultury obecnie nie posiada uprawnień do zorganizowania półkolonii zimowych. Bardzo dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy obdarzyli nas zaufaniem i zapisali swoje pociechy na zimowe warsztaty artystyczne. Przepraszamy, że musimy te zapisy anulować. Mamy nadzieję, że spotkamy się podczas letnich wakacji już po zakończonej epidemii. Czego Państwu i sobie życzymy.