Wakacje ze Sztuką - Warsztaty  Artystyczne dla dzieci | 27.06 - 26.08.22

Wakacje ze Sztuką 
27.06 – 26.08 2022
Warsztaty  Artystyczne dla dzieci
W JCK RELAX ul. 1 Maja 60

Ogłaszamy zapisy przez system zajęciowy jck.systemzajeciowy.pl na zorganizowany wypoczynek podczas wakacji letnich dla dzieci w wieku 6- 10 lat. Zapisy te rozpoczynamy  od dnia 09 maja 2022, od godziny 10.00.  Na naszej stronie internetowej odnajdą Państwo wszystkie szczegóły dotyczące procedury zapisu. UWAGA!  W tym roku nie obowiązują zapisy telefoniczne i bezpośrednio  w sekretariacie JCK.


Na dzień dzisiejszy limit zapisanych dzieci wynosi 36 osób (podział dzieci na trzy grupy po 12 uczestników). W razie wystąpienia jakichkolwiek nowych przepisów i zmian związanych z ewentualnym zaostrzeniem spowodowanym epidemią Covid- 19, będziemy Państwa informować w oficjalnych komunikatach na naszej stronie internetowej.


Cena za tydzień pobytu dziecka na warsztatach wynosi : 240.00 PLN.
Dla dzieci legitymujących się Jeleniogórską Kartą Dużej Rodziny oraz dzieci przybyłych z terenów Ukrainy tygodniowy pobyt wynosi : 150.00 PLN.
Rabatu związanego z KDR udzielamy po okazaniu dokumentu lub oświadczeniu o przybyciu z terenów Ukrainy w ostatnim czasie.

WAŻNE:
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Uczestnicy mają zapewniony obiad (nie zapewniamy II śniadania), materiały plastyczne, bilety wstępu, koszty przejazdów, zajęcia ze specjalistami, opiekę doświadczonych pracowników.


Osoby zainteresowane prosimy o:
•    zapoznanie się, wydrukownie i podpisanie regulaminu dostępnego: TUTAJ  
•    ponadto prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej (po udanej i opłaconej rejestracji w systemie) dostępnej: TUTAJ
•    w 8 tygodniu  „Wakacji ze Sztuką”, ze względu na dzień wolny związany ze świętem państwowym  cena za ten tydzień jest pomniejszona o 20%.


Ogólny Harmonogram dnia Wakacji ze Sztuką JCK RELAX:


8.00-9.00 - zbiórka dzieci
9.00- 11.30 - zajęcia merytoryczne 
12.00- 13.00 – obiad ( Restauracja Relax)
13.30- 15.00 – zajęcia relaksacyjne
15.00- 16.00 – odbiór dzieci 


Informacje dodatkowe dla rodziców i opiekunów -  „Wakacje ze sztuką” 2022 JCK RELAX:


Prosimy by zaopatrzyć dzieci w podpisane worki, a w nich powinno się znaleźć:
•    obuwie zmienne
•    chusteczki higieniczne
•    ewentualnie wygodne spodnie typu dresy, leginsy
•    dodatkowa butelka wody!
Wszystkie rzeczy w worku prosimy podpisać lub zaznaczyć charakterystycznie.
Prosimy również, by dzieci nie przynosiły ze sobą zabawek, pluszaków, gier. Jeśli zdecydują Państwo mimo wszystko, że dziecko zabierze ze sobą cokolwiek, nie będziemy ponosić za zgubę jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Prosimy wziąć nasze prośby pod rozwagę.

Podczas trwania każdego tygodnia, odbędą się :
•    we wtorki - wyjścia na basen  „ Termy Cieplickie” 
•    w środy - seanse filmowe w ramach DKF-dla dzieci.*
•    w czwartki - edukacyjne wycieczki autokarowe poza miasto, połączone z  warsztatami twórczymi.* 
 

Program tegorocznych warsztatów „Wakacji ze Sztuką”:
Artystyczne  sztukowanie w przyrodzie
W tym roku podczas „Wakacji ze Sztuką 2022”w JCK „RELAX”, będziemy inspirując się fauną i florą z naszego świata w naturalny sposób badać i artystycznie tworzyć . Będzie to temat przewodni naszych „Wakacji ze Sztuką” by dzieci nauczyły się kreatywnie wykorzystać dostępne zasoby a przetwarzając je artystycznie miały z tego zabawę. Niech zdobyta lub utrwalona wiedza przysłuży się im by naturalnie chronili własne otoczenie .Prace plastyczne  będą wykonywane niekonwencjonalnymi technikami i nowatorskimi metodami. Będziemy wędrować po okolicy i wyjeżdżać na dalsze wycieczki, również po to i by znane już nam miejsca zobaczyć i doświadczyć inaczej. Zapewniamy profesjonalną i doświadczoną kadrę ,radosną i otwartą na marzenia dzieci. 


Program: 

  • 27.06.22- 01.07.22  I tydzień . „Ekologia to nie fobia” 

- Tydzień, w którym będziemy poznawać naturalne procesy, czyli jak i co wykorzystać by stworzyć nowe przydatne, funkcjonalne przedmioty. Będziemy segregować uczucia i odczucia by ekologicznie panować nad emocjami oraz stworzymy własny kolorowy woreczek na naturę lub cokolwiek. Wybierzemy się do magicznego miejsca, gdzie kolory będziemy wydobywać z roślin. 

  • 04.07.22-08.07.22  II tydzień „Prehistoria naturalna odkrywa nie tylko dinozaura”

- W ziemi ukryty jest czas minionych epok i dalszym ciągu mamy możliwość odkrywania  zwierząt i roślin z epoki jurajskiej, triasu czy mezozoiku. Nasza planeta ma w sobie zachowane jak pod „ kołderką” całe mnóstwo wspaniałości od artefaktów po skamieniałe amonity, trylobity lub owady w bursztynie. Dzieci zapoznają się bliżej z pracą paleontologa, geologa i archeologa by z tą wiedzą same mogły odkrywać świat minionych epok. 

  • 11.07.22-15.07.22  III tydzień „Tajemniczy ogród”

- W magicznym ogrodzie wszystko się może zdarzyć. Być może, i realizacja marzeń!  W historii niejednokrotnie  z miłości do ukochanych tworzono ogrody .Powstawały ogrody w stylu angielskim, francuskim, japońskim lub wiejskim. Istnieje wiele form, w których możemy wypocząć lub zachwycać się pięknymi kompozycjami kwiatów, krzewów i obiektów ukrytych pomiędzy nimi. Zwiedzimy „ Ornamental Farm”,  ten tajemniczy ogród powstały z miłości w pobliskim Bukowcu gdzie stworzymy własny miniaturowy ogród. Za słowami Jonasza Kofty „ Pamiętajcie o ogrodach” tak po prostu. 

  • 18.07.22-22.07.22  IV tydzień „Bajeczny świat”

- To będzie tydzień pełen strzyg, księżniczek z rycerzami, wróżek i łąkowych rusałek. W tym tajemniczym czasie opowieści z mchu i paproci opanują JCK. Skrzaty i gnomy będą  robiły różne cuda i psikusy, a w grze terenowej przy pobliskim zamku zdobędziemy wiedzę i oczywiście skarb!  Dla nas największym skarbem, będzie wspaniała zabawa z dziećmi i śmiechy do rozpuku.

  • 25.07.22-29.07.22  V tydzień „Po prostu odlotowe”

-  Nie odlecimy samolotem lub rakietą w kosmos, ale odwiedzimy fascynujący świat owadów latających. Wśród łąk i lasów będziemy nasłuchiwać i obserwować jak pracują zapylając, budują swoje domy oraz ich bronią. Zobaczymy hotel dla owadów latających i dowiemy się co to jest seed balls , które wykonamy i z pasją wykorzystamy.  

  • 01.08.22-05.08.22  VI tydzień „Natura w sztuce”

- W  pracach wielu artystów ogromne znaczenie miał pejzaż. Natura, inspiruje i  inspirowała od zawsze wielu muzyków, malarzy, rzeźbiarzy i jest kluczowym motywem ich dzieł. W tym tygodniu staniemy się prawdziwymi impresjonistami malując na prawdziwych blejtramach w plenerze.  Będziemy mogli jak puentylista Georges Seruat wykropkować swoje drzewo. Czytelne staną się takie określenia jak: kompozycja, barwy dopełniające i walor. Warto zanurzyć się w naturalny proces tworzenia w naturze.

  •  08.08.22-12.08.22  VII tydzień „I łaciate i rogate”

- Pręgowane i skrzydlate zapanują w siódmym tygodniu naszych Wakacji ze Sztuką. Jak profesjonalni zoolodzy zbadamy jakie są różnice między słoniami i postaramy się zaSłonić wszystko jak to tylko możliwe. Paski, ciapki, prążki i wąsy przekształcimy artystycznie by powstały prawdziwe dzieła sztuki. To będzie fantastyczna przygoda z pupilami i drapieżnikami.

  • 16.08.22-19.08.22  VIII tydzień „Pod ziemią, pod wodą”

-  Podziemny i podwodny świat jest fascynujący i różnorodny. Nie wszystko jest  widoczne na pierwszy rzut oka. Często ich ukryte, piękno i cuda wodnego królestwa oraz tajemnicze podziemia, ukazują nam swoje walory gdy się w nie zagłębimy. Te enigmatyczne światy nie są w pełni przez nas poznane. Będziemy je eksplorować artystycznie, wirtualnie oraz namacalnie.

  • 22.08.22-26.08.22  IX tydzień „Dzikie kwiaty”

- Moc piękna, natury i fascynujących form jest w kwiatach, które nie tylko pięknie pachną,  są niezwykle kolorowe ale również bywają, niebezpieczne. W tygodniu kwiatowego szaleństwa i poznawania ich uroków oraz kwiecistych tajemnic, będziemy je spożywać, malować, odbijać, wąchać i wykonywać pachnące receptury. Niech kwiaty nie tylko będą na rabaty!
 
*Organizator Jeleniogórskie Centrum Kultury zastrzega sobie prawo do zmian w harmonogramie wycieczek i innych atrakcji w wyniku niezależnych od organizatora sytuacji.

WAKACJE ZE SZTUKĄ – WYCIECZKI* !


I Tydzień – 30.06.2022r. Ekomuzeum Tkactwa i Barwienia Naturalnego w Chrośnicy
Ten wyjazd będzie, spotkaniem w miejscu gdzie barwne wątki przeplatają się z magią. W Chrośnicy gospodynie z Ekomuzeum przy roślinnych wywarach oplotą nas opowieścią o marzannie z rezedą w taki sposób, że wszyscy w zachwycie podczas warsztatów ubarwią swoje sakwy tylko ekologicznie.
Monika Wizła-Kubiak  Chrośnica 67a, 58-521 Jeżów Sudecki  Tel: +48 691207224

II Tydzień – 07.07.2022r. Dinopark w Szklarskiej Porębie
Dinopark położony jest w otulinie Karkonoskiego Parku Krajobrazowego, jego górski klimat i bliskość natury połączona została z parkiem edukacji i rozrywki. Piękno i urokliwość tego miejsca oraz niezliczona ilość atrakcji sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i spędzi niezapomniane chwile.
Dinopark ul. Muzealna 7, 58-580 Szklarska Poręba Tel: +48 795577755

III Tydzień – 14.07.2022r. Ornamental Farm w Bukowcu
Po  wielu ścieżkach tego niezwykłego parku przechadzał się jego założyciel hrabia Fryderyk von Reden. Pojęcie Ornamental Farm oznacza gospodarstwo ozdobne. Ta forma ogrodu miała uatrakcyjnić majątek ziemski nie zmieniając jego zasadniczej funkcji. Po ścieżkach tego parku oprowadzi nas przewodniczka, która z pasją opowie nam o samym ogrodzie i jego założycielach. Podczas warsztatów w „ Domku Rybaka” dzieci wykonają swoje ogrody by później rozkoszować się upieczoną kiełbaską z widokiem na Śnieżkę.
Ornamental Farm ul. Robotnicza 9, 58-533 Bukowiec Tel: +48 757428501

IV Tydzień – 21.07.2022r. Zamek Chojnik
To nie będzie zwykła wycieczka! Będzie można doświadczyć,  wielu niespodzianek a na szlaku trzeba zbierać poszlaki by na końcu dowiedzieć się gdzie jest skrzynka ze skarbem! Tak, tak powstanie nie jeden skrzat a „Wróżka Chojnikuszka”, będzie próbowała zwieść niejednego na niejedne manowce.
Zamek Chojnik, 58-570 Jelenia Góra Tel: +48 757556394

V Tydzień – 28.07.2022r. Nadleśnictwo Krzeszów
Na skraju lasu poznamy co robi Bombus i jakie ma zwyczaje ponieważ zobaczymy hotel dla owadów latających. Pan Entomolog wyjaśni nam wszystkie zawiłości a na warsztatach powstaną cudowne seed balls i przekonamy się kogo kulka lata najdalej. Na koniec przy kiełbasce spróbujemy  rozszyfrować co to jest Zadrzechnia fioletowa. 
Nadleśnictwo Krzeszów ul. Betlejemska 17, 58-405 Krzeszów Tel: +48 757423381

VI Tydzień -  04.08.2022r. Wycieczka na Karpatkę i do Muzeum Zabawek w Karpaczu 
W tygodniu, w którym będziemy starali się poznać uroki natury, wybierzemy się na Karpatkę, gdzie na jej szczycie zjemy przepyszny deser zwany Karpatką. Położona w centrum miasta Karpacza jest granitowym wzniesieniem o wysokości (726 m n.p.m.). Do ciekawostek tej góry należą zagłębienia, powstałe wskutek niejednolitego wietrzenia skał, czyli tzw. kociołki wietrzeniowe. Niezwykle malownicza jest również panorama roztaczająca się z punktu widokowego. Na wędrówkę udamy się od zapory na rzece Łomnica fantastycznego miejsca wypoczynku nad wodą. Po wędrówce udamy się do Muzeum Zabawek w Karpaczu powstałego dzięki kolekcji Henryka Tomaszewskiego. Był on wybitnym człowiekiem zawodowo zajmującym się pantomimą. Zgromadził też ogromną kolekcję zabawek, uświadamiając nam, iż jedynie dzięki zabawie uwrażliwiamy się pobudzając naszą wyobraźnię. Podczas wycieczki oczywiście będą do wykonania określone zadania, które posłużą nam do wykonania cudownych obrazów z natury w Jeleniogórskim Centrum Kultury.
MIEJSKIE MUZEUM ZABAWEK
ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego ul. Kolejowa 3, 58-540 Karpacz Tel. +48 757618523

VII Tydzień – 11.08.2022r. Wycieczka do agroturystycznego gospodarstwa Kowalowe Skały -Wrzeszczyn
To niezwykłe miejsce, gdzie mieszkają niezwykłe zwierzęta. Daniele, owce wrzosówki, szczęśliwe kury. O  ich zwyczajach, o symbiozie z człowiekiem, darach  jakie mu  ofiarowują, będzie opowiadała gospodyni tego przychówku Pani  Agata Kowal. Może pierwszy raz w życiu dzieci zajrzą w oczy danieli i zauważą ich niepospolitość w postaci prostokątnych źrenic. Zastanowimy się też dlaczego jajka kolorowych kur nie są tak barwne jak pisanki. Spotkania z przyrodą, do głaskania i podziwiania. 
Agroturystyka Kowalowe Skały  Wrzeszczyn 25a, 58-508 Jelenia Góra Tel. +48 502252730

VII Tydzień -  18.08.2022r. Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki  Wałbrzych
Wybierzemy się do prawdziwej kopalni, która została fantastycznie zrewitalizowana i przeznaczona do zwiedzania. To będzie prawdziwa podziemna przygoda – „Szychta Fuksów”. Dzieci zobaczą jak ciężko pracowali górnicy wydobywając „ energetyczne złoto ze szczątków roślin”. Doświadczą jak ciemno jest pod ziemią i zrozumieją że światło to życie i kolor. Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki ul. Piotra Wysockiego 29, 58-304 Wałbrzych  / Tel:  + 48 74 667 09 70

IX Tydzień -  25.08.2022r. Zielony Wulkan . Rzeszówek 
Na zakończenie   wakacyjnej przygody wybierzemy się na warsztaty do Zielonego  Wulkanu. To fantastyczne miejsce, niejednokrotnie odwiedzane przez dzieci z JCK, w którym w niezwykle naturalny sposób doświadczymy dzikości wielobarwnej łąki oferującej kolory oraz fantastyczny stół pełen smakowitych kwiatów. Państwo Marta i Maciej Zawierucha  na pewno przygotują dla nas coś wyśmienitego – warsztaty, spacery po łąkach z cudownymi opowieściami o kwiatach i ziołach, pojawi się niewątpliwie frapujące zadanie do wykonania. 
 Zielony Wulkan Rzeszówek 33, 59-540 Świerzawa Tel: +48 606571682   +48 693476994

*Organizator Jeleniogórskie Centrum Kultury zastrzega sobie prawo do zmian w harmonogramie wycieczek i innych atrakcji w wyniku niezależnych od organizatora sytuacji.
 

Wernisaż - Jacek Michalak "Gładząc wodę"
Zapraszamy w dniu 28.02.2020 r. o godz 17 00 do Galerii Korytarz w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul.Bankowej 28/30 na wernisaż wystawy Jacka Michalaka pt. "Gładząc wodę"
Dookoła świata z JCK – wakacyjne kino letnie dla dzieci! 
Zapraszamy na wakacyjny cykl projekcji filmowych dla dzieci w Sali Widowiskowej JCK! Przez całe wakacje, w każdą środę wyświetlimy bajkę dla najmłodszych widzów kina DKF.