MAMalucha Polsko - Ukraińska „Akademia Mamy i Malucha”

W związku z zaistniałą sytuacją przyjazdu do naszego miasta wielu ukraińskich mam z dziećmi, potrzebujących wsparcia i integracji społecznej, oraz wychodząc naprzeciw potrzebom polskich mam maluchów. 
Jeleniogórskie Centrum Kultury - RELAX
PROPONUJE NOWE FANTASTYCZNE WARSZTATY DLA MAM I MALUCHÓW (1-3 LATA)

MAMalucha Polsko - Ukraińska „Akademia Mamy i Malucha”
Zapraszamy wszystkie mamy ze swoimi pociechami od 1 do 3 roku życia na kreatywne spotkania pełne nauki poprzez zabawę. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu w czwartki w godzinach 10:00–12:00. Pod czujnym okiem znakomitych i doświadczonych pedagogów z Polski i Ukrainy, dzieci oraz mamy doświadczą wyjątkowej okazji integracji społecznej w językowym tyglu. Dzięki temu, wzbogacimy lingwistyczne możliwości maluchów, a ich mamy będą mogły poznać język, kulturę i zwyczaje polskie oraz ukraińskie. Zabawy będą oparte o elementy rytmiki z muzyką, a rozwój motoryczny będzie wspomagany zajęciami sensorycznymi i plastycznymi. Radość, śmiech, zabawa to główne cele warsztatów „MAMalucha”. Podczas pierwszych zajęć będziemy się otulać oraz zabawnie wywijać z kocykami i maluszkami, na które bardzo serdecznie zapraszamy. Na zajęcia zarówno dzieci jak i rodzice przychodzą w niekrępujących ubraniach, które bez obawy można pobrudzić oraz z zapasem mokrych chusteczek. Zabieramy ze sobą buty na przebranie (zarówno dorosły jak i dziecko).


NA PIERWSZE ZAJĘCIA ZAPRASZAMY
07 kwietnia 2022 r. w godzinach 10.00 – 12.00
ulica 1 MAJA 60, 58-500 Jelenia Góra, tel.: 75 64 23 880
(Sala Kameralna / wejście za restauracją Relax od ul. 1 Maja).

  • Koszt jednego spotkania to symboliczne 10 złotych*
  • * Osoby, które są w trudnej sytuacji finansowej mogą zostać zwolnione z opłaty uzasadniając swoją sytuację w formie podania.
  • Zapisów trzeba dokonać poprzez system zajęciowy JCK https://jck.systemzajeciowy.pl/ lub w sekretariacie JCK ul.1 Maja 60, 58-500 Jelenia Góra. 

Zajęcia prowadzą:

  • LARYSA WLASIUK – pracowała i była kierownikiem wokalnego chóru w Szkole nr 12 w Berdyczowie. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem w zakresie kształcenia muzyki, wyróżniająca się kreatywnością oraz znakomitym kontaktem z dziećmi.
  • LILIANA FULARZ - pracowała wiele lat z małymi dziećmi będąc nauczycielem w Przedszkolu Publicznym nr 6 w Bogatyni. Współautorka wielu warsztatów i inicjatyw związanych z rozwojem i nauką małych dzieci. Terapeuta oraz trener I stopnia PSPiA KLANZA. Jest to żywiołowa, ciepła i wiecznie uśmiechnięta Lila.
DKF repertuar na październik 2020
Eastern, Ojciec, Jezioro dzikich gęsi, Ikar. Legenda Mietka Kosza, Włoskie wakacje. Oto filmy, które wyświetlimy w październiku w naszym kinie DKF.
Jarmark Bożonarodzeniowy
Zapraszamy serdecznie na organizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury JARMARK BOŻONARODZENIOWY! W tym roku zaprezentujemy całkowicie nową formułę tego wydarzenia, z terenu przy naszym budynku wychodzimy do Państwa jeszcze bliżej. Już 13 grudnia spotykamy się na PLACU RATUSZOWYM.