LIGA ROCKA | 21.01.2022 | Sala NOVA

Jeleniogórska Liga Rocka powraca! Jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w regionie ponownie zawita w progi sali "Nova" Jeleniogórskiego Centrum Kultury !

START - godz. 18:00, 21.01.2022 r.
MIEJSCE - Sala koncertowa „Nova” Jeleniogórskiego Centrum Kultury, ul. 1 Maja 60
WSTĘP WOLNY - Darmowe wejściówki do odbioru w kasie biletowej JCK (ul. 1 Maja 60)
.
Kasa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00 oraz na 2h przed wydarzeniem.
Informujemy, że zgodnie z wytycznymi mamy do wydania 100 wejściówek (*92 sztuki dla osób zaczepionych, 8 sztuk dla osób niezaszczepionych). Osoby pobierające wejściówkę dla zaszczepionych zobowiązane są do okazania unijnego paszportu covidowego przed wejściem na teren imprezy.


Na pierwszym koncercie eliminacyjnym wystąpią:


TainT (alternative groove metal, Sosnowiec)
www.facebook.com/TainTBanDPL
Zespół czterech facetów pełnych energii i determinacji by grać i przedstawić się szerszej publiczności. Pochodzi z Pszczyny, istnieje od 2014 roku, jednak obecny skład uformował się z początkiem 2020 roku. Wykonuje muzykę z pogranicza Alternative Groove Metal oraz Nu-Metal. Zespół nagrał swoją pierwszą płytę EP pt. ''Under Control'' w 2020 roku, a obecnie pracuje nad kolejną EP pt. ''Looking For Myself''
 

Erase

 

 Apocalypse

 

Indigo Child (psychodelic rock, Opole)
www.facebook.com/IndigoChildOpole
indigochildpl.bandcamp.com
Indigo Child to powstały latem 2018 roku opolski zespół tworzący autorską muzykę w klimacie szeroko pojętego psychodelicznego, progresywnego rocka.
Inspirujemy się w głównej mierze muzyką lat 70tych. Nasze kompozycje bazują na improwizacji, zabawie formą oraz niekonwencjonalnych rozwiązaniach pod wspólnym mianownikiem energicznego rocka. Naszym żywiołem są koncerty, na których dajemy z siebie wszystko, aby publika wyszła naładowana pozytywną energią muzyki. Teksty pisane są na gruncie filozofii lub rozważań systemowych.
 

Zepsute pokolenie

 

Nad Pstrą Krową

 

Chipsy Jazz (alternatywny rock, Leszno)
www.facebook.com/ChipsyJazz
Zespół powstał 2 lata temu. Nie zamykamy się na żadne konkretne gatunki i lubimy eksperymentować, najbliżej nam do alternatywnego rocka. Tworzymy po Polsku i po Angielsku, ostatnio udało nam się wydać 2 pierwsze single.
 

predylekcja

 

corok

 

Daffodil Pill (rock psychodeliczny/surf rock, Wrocław)
www.facebook.com/daffodil.pill
daffodilpill.bandcamp.com
Daffodil Pill powstał w listopadzie 2020 roku z inicjatywy Dawida Stawiarza (gitara) i Adama Chmury (perkusja), połączonych zamiłowaniem do kolorowych lat '60 i kultury hipisowskiej. Skład dopełniony został przez Mateusza Wróblewskiego (bas) i Filipa Dudka (wokal, klaiwsze), członków dawnego zespołu Salto. Czterech wrocławskich hipisów, tworzy muzykę zakorzenioną w brzmieniu rocka psychodelicznego ery dzieci kwiatów, zmieszaną z surf rockiem i progresywnymi elementami. Sound zespołu oparty jest także na instrumentach vintage, pochodzących w większości z lat '60 i '70. Muzycy nie boją się jednak sięgać po nowocześniejsze rozwiązania produkcyjno-muzyczne. Wszystko w duchu totalnej artystycznej wolności i otwartości. Daffodil Pill przede wszystkim daje uśmiech i dobrą energię! Love, Peace, Rock n'Roll!
 

Lurkin' n' Surfin'

 

Billy Billie

Impreza objęta jest patronatem medialnym: Antyradia


 Projekt „Liga Rocka” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Spotkanie z Wojciechem Smarzowskim / 10.12.2019
Zapraszamy bardzo serdecznie na wieczór Z WOJCIECHEM SMARZOWSKIM w ramach DKF Klaps. W programie: projekcja filmu autora „Wołynia” i „Kleru” oraz spotkanie z bohaterem wieczoru!
DKF Klaps wraca do Sali Widowiskowej JCK! | repertuar luty 2021
Szanowni Państwo, wracamy DKF Klaps do Sali Widowiskowej JCK! W lutym wyświetlimy dla Państwa dwa filmy: Pojedynek na głosy oraz Arab Blues. Zapraszamy!