Spektakl PARADOX Teatru Maska | 15-16.01.2022

W styczniu 2022 roku w Sali Nova JCK w Jeleniej Górze odbędzie się pokaz spektaklu „Paradox”, do którego inspiracją były słynne książki Joseph ’a Hellera – „Paragraf 22” i „Closing Time”.
Autorem tekstu, reżyserii i scenografii jest Krzysztof Pulkowski.
W roli głównej występuje Krzysztof Rogacewicz.

 • scenariusz, reżyseria, scenografia: Krzysztof Pulkowski
 • multimedia i oprawa muzyczna: Marek Oleksy
 • projekt plakatu: Bogumiła Twardowska-Rogacewicz
 • występuje: Krzysztof Rogacewicz
 • premiera: 25 czerwca 2021 Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze
 • czas trwania: 70 min.

Daty:
15 stycznia 2022, godz. 18:00
16 stycznia 2022, godz. 18:00
Miejsce grania spektaklu:
Sala Nova JCK, ul. 1 Maja 60

O spektaklu:
Autorski dramat inspirowany dwiema książkami Joseph’a Hellera Paragraf 22 i Closing Time. Wizyjna opowieść jest pełna przewrotnych akcji i napięcia dramaturgicznego. Zwraca się wprost do wrażliwości widza i wiedzie jego emocję na wyprawę… na groteskową wycieczkę szlakiem strachu o własne życie.
Fragmenty recenzji:

 • "Rogacewicz specjalizuje się w najtrudniejszej formie teatru – monodramie. Po raz kolejny udowadnia, że robi to doskonale – potrafi skupić na sobie uwagę widowni. Śmieszy, wzrusza, drażni, każe słuchać i reagować. W tak trudnym tekście ani na moment nie traci panowania nad nim, nad sobą i nad widownią. Wielkie gratulacje! To rzadkie osiągnięcie."

Urszula Liksztet, Nowiny Jeleniogórskie, nr 26, 29 czerwca 2021

 •  "Bohater monodramu jest z jednej strony wojskowym, kimś, kogo doświadczyła wojna, komu należy się niejako z urzędu szacunek, a z drugiej wariatem, osobą zupełnie niepoważną, mówiącą nielogicznie. Kogo więc oglądamy na scenie? Lotnika z traumą wojenną czy błazna? Nie wiadomo. „Paradox” został bowiem tak skonstruowany, że obie możliwości wydają się przez cały czas w równym stopniu prawdopodobne. Raz, słuchając bohatera, odnosi się wrażenie, że jego obserwacje na temat świata są niezwykle celne i błyskotliwe, a za chwilę wydaje się, że bredzi on zupełnie bez sensu. Powaga przeplata się w tym przedstawieniu z groteską, a mądrość z głupotą. Wszystko wzięte jest w cudzysłów, choć kontekst prezentacji jest jak najbardziej poważny – jest nim bowiem troska o ludzkie życie."

Teatr dla wszystkich – Kamil Bujny, 30.112021

Producenci:

 • Teatr MASKA
 • Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Partnerzy:

 • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
 • Miasto Jelenia Góra
 • Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze


Bilety: 40 zł w przedsprzedaży do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 (Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00), w kasie biletowej JCK przy ul. 1 Maja 60 (Kasa czynna od poniedziałku do piśatku w godzinach 10:00 - 18:00) oraz na www.bilety.jck.pl


Uwaga! bilety/miejsca są nienumerowane
W trosce o bezpieczeństwo uczestników prezentacja spektaklu będzie się odbywać zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ministerstwa Zdrowia dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych w czasie epidemii COVID-19.
Zgodnie z wytycznymi liczba miejsc na widowni zostanie zmniejszona do 30%.
Korzystanie z maseczek zakrywających usta i nos oraz dezynfekcja dłoni i zachowanie dystansu społecznego są w budynku obowiązkowe.
Prosimy o przybycie najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem.

Art&Glass Festiwal | SARIUS | 04.09.2022
Mariusz Golling (Sarius) — to pochodzący z Częstochowy raper, który zajmuje się także boksem. Urodził się 12 stycznia 1992 roku. Gatunki muzyczne, którymi się zajmuje to rap i hip-hop. Zadebiutował w listopadzie 2013 roku dzięki wytwórni Asfalt Records. Jego pierwszy album Blisko Leży Obraz Końca wyprodukował DJ Eprom. Sarius od tamtej pory, tylko wzmacnia swoją pozycję na scenie, udowadniając, że jest jednym z najlepszych artystów młodego pokolenia.
Wernisaż wystawy "DYPLOMY 2022" absolwentów Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii | 20.05.2022
Zapraszamy 20 maja, w piątek, o godz. 16 00 do Galerii Korytarz na wernisaż wystawy "DYPLOMY 2022" absolwentów Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. W wystawie biorą udział: Weronika Horoszczak, Urszula Lisowska, Dariusz Borodzicz, Tomasz Kukuć, Jacek Michalak, Wiesław Wyjadłowski.