Spektakl PARADOX Teatru Maska | 15-16.01.2022

W styczniu 2022 roku w Sali Nova JCK w Jeleniej Górze odbędzie się pokaz spektaklu „Paradox”, do którego inspiracją były słynne książki Joseph ’a Hellera – „Paragraf 22” i „Closing Time”.
Autorem tekstu, reżyserii i scenografii jest Krzysztof Pulkowski.
W roli głównej występuje Krzysztof Rogacewicz.

 • scenariusz, reżyseria, scenografia: Krzysztof Pulkowski
 • multimedia i oprawa muzyczna: Marek Oleksy
 • projekt plakatu: Bogumiła Twardowska-Rogacewicz
 • występuje: Krzysztof Rogacewicz
 • premiera: 25 czerwca 2021 Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze
 • czas trwania: 70 min.

Daty:
15 stycznia 2022, godz. 18:00
16 stycznia 2022, godz. 18:00
Miejsce grania spektaklu:
Sala Nova JCK, ul. 1 Maja 60

O spektaklu:
Autorski dramat inspirowany dwiema książkami Joseph’a Hellera Paragraf 22 i Closing Time. Wizyjna opowieść jest pełna przewrotnych akcji i napięcia dramaturgicznego. Zwraca się wprost do wrażliwości widza i wiedzie jego emocję na wyprawę… na groteskową wycieczkę szlakiem strachu o własne życie.
Fragmenty recenzji:

 • "Rogacewicz specjalizuje się w najtrudniejszej formie teatru – monodramie. Po raz kolejny udowadnia, że robi to doskonale – potrafi skupić na sobie uwagę widowni. Śmieszy, wzrusza, drażni, każe słuchać i reagować. W tak trudnym tekście ani na moment nie traci panowania nad nim, nad sobą i nad widownią. Wielkie gratulacje! To rzadkie osiągnięcie."

Urszula Liksztet, Nowiny Jeleniogórskie, nr 26, 29 czerwca 2021

 •  "Bohater monodramu jest z jednej strony wojskowym, kimś, kogo doświadczyła wojna, komu należy się niejako z urzędu szacunek, a z drugiej wariatem, osobą zupełnie niepoważną, mówiącą nielogicznie. Kogo więc oglądamy na scenie? Lotnika z traumą wojenną czy błazna? Nie wiadomo. „Paradox” został bowiem tak skonstruowany, że obie możliwości wydają się przez cały czas w równym stopniu prawdopodobne. Raz, słuchając bohatera, odnosi się wrażenie, że jego obserwacje na temat świata są niezwykle celne i błyskotliwe, a za chwilę wydaje się, że bredzi on zupełnie bez sensu. Powaga przeplata się w tym przedstawieniu z groteską, a mądrość z głupotą. Wszystko wzięte jest w cudzysłów, choć kontekst prezentacji jest jak najbardziej poważny – jest nim bowiem troska o ludzkie życie."

Teatr dla wszystkich – Kamil Bujny, 30.112021

Producenci:

 • Teatr MASKA
 • Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Partnerzy:

 • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
 • Miasto Jelenia Góra
 • Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze


Bilety: 40 zł w przedsprzedaży do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 (Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00), w kasie biletowej JCK przy ul. 1 Maja 60 (Kasa czynna od poniedziałku do piśatku w godzinach 10:00 - 18:00) oraz na www.bilety.jck.pl


Uwaga! bilety/miejsca są nienumerowane
W trosce o bezpieczeństwo uczestników prezentacja spektaklu będzie się odbywać zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ministerstwa Zdrowia dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych w czasie epidemii COVID-19.
Zgodnie z wytycznymi liczba miejsc na widowni zostanie zmniejszona do 30%.
Korzystanie z maseczek zakrywających usta i nos oraz dezynfekcja dłoni i zachowanie dystansu społecznego są w budynku obowiązkowe.
Prosimy o przybycie najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem.

Premiera: Teatr Verbum - "Serenada" / 05.01.2020
„Serenada to z pozoru banalna, śmieszna historyjka.. Pod kryminalno-komediową warstwą kryje się bowiem tyle znaczeń, ilu czytelników tekstu lub widzów przedstawienia. To historia o tęsknocie za lepszym światem, o ciekawości nieznanego, o chęci dotknięcia zakazanego owocu. To opowieść o jakże ludzkim pomieszaniu dobra i zła, o pragnieniu miłości, o zazdrości, o uwodzeniu”.
Pestka Festival rodzinny EcoPiknik dla całej rodziny! | 03.06.2022
Pestka Festival zaprasza do wspólnej zabawy podczas rodzinnej odsłony festiwalu! ???? Świętujcie z nami dzień dziecka, a wieczorem spędźcie z nami czas podczas koncertu DAGADANA i gwiazdy wieczoru Sidney Polak!