Jeleniogórski Jarmark Świąteczny | 16 - 19 grudnia 2021

Zapraszamy serdecznie na organizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury 

JARMARK BOŻONARODZENIOWY!
W tym roku zaprezentujemy kolejną odsłonę tego wydarzenia. Już 16 grudnia spotykamy się na PLACU RATUSZOWYM.


Jak długo będziemy?
Zaczynamy 16 grudnia o godzinie 12:00 i będziemy z wami przez 4 dni do godziny 21:00!

Co będzie się działo?

  • Razem z najmłodszymi zapraszamy was do Mikołajowego Wesołego Miasteczka!
  • Jeśli macie ochotę na spędzenie czasu kreatywnie to tuż przy scenie w ogrzewanym namiocie przygotowaliśmy dla małych i dużych warsztaty artystyczne. Malowanie pierniczków, przygotowywanie ozdób świątecznych i wiele, wiele innych ciekawych form.
  • W tym roku przybędzie do nas bardzo wielu wystawców, będzie można kupić ozdoby świąteczne, sprawić komuś piękny prezent i spróbować pyszne, regionalne i nie tylko produkty spożywcze.
  • W pocie czoła, szkoły na naszego powiatu przygotowują świąteczne szopki na zorganizowany przez nas konkurs. Efekt ich pracy będziecie mogli zobaczyć i ocenić na jarmarku.
  • Dla zmarzniętych, głodnych i spragnionych przygotowaliśmy restaurację z pysznym grzańcem.

Co więcej?
Kolędy, świąteczne piosenki, wizyta świętego mikołaja (dla tych grzecznych przez calutki rok). Betlejemskie Światełko pokoju, zapach choinki, dużo światełek i baaaaaaaardzo świąteczne atmosfera!


Będziecie?

Szcegółowy plan warsztatów dla dzieci już niebawem!

Projekt „Jarmark Świąteczny ” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

 

MAMalucha Polsko - Ukraińska „Akademia Mamy i Malucha”
Zapraszamy wszystkie mamy ze swoimi pociechami od 1 do 3 roku życia na kreatywne spotkania pełne nauki poprzez zabawę. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu w czwartki w godzinach 10:00–12:00. Pod czujnym okiem znakomitych i doświadczonych pedagogów z Polski i Ukrainy, dzieci oraz mamy doświadczą wyjątkowej okazji integracji społecznej w językowym tyglu.
Teatr 55 - Spektakl Pożądanie w cieniu pokrywki
„Pożądanie w cieniu pokrywki” autorstwa Jacka Getnera, to sztuka o świecie iluzji, któremu wciąż ulegamy. Odpowiednio opakowany, bezczelnie sprzedaje nam nasze własne marzenia. Dajemy się nabiera, ponieważ, bez względu na wszystko, wciąż pragniemy wierzy, że nieosiągalne jednak jest możliwe do zdobycia.