PREMIERA spektaklu "Bar" Teatru VERBUM

PREMIERA Teatru VERBUM


Spektakl „BAR” to kolejna propozycja Teatru VERBUM działającego od kilku sezonów w JCK w Jeleniej Górze.
Przedstawienie powstało w wyniku poszukiwań twórczych członków zespołu teatru.


Jest to kilka pozornie nie związanych z sobą scen – można by powiedzieć – osobnych monologów. Lecz miejsce, w którym się oni (bohaterowie) pojawiają jest niezwykłym „łącznikiem”. 
Do baru trafiają postaci – kobiety z różnym bagażem doświadczeń i doznań. 
To miejsce stanowi swoisty pokój zwierzeń bohaterów. A widzowie stają się świadkami – wchodzą w świat emocji, które w każdej kolejnej scenie spektaklu są inne. 
Bohaterowi otwierają przed nami swoje intymne doznania i dzielą się z nami. Taką mają potrzebę.
Bywa śmiesznie i smutno. A czasem tragicznie.
Scenariusz spektaklu BAR jest oparty na fragmentach z literatury światowej takiej jak:  „Kobieta, która przychodziła o szóstej” - Gabriel Garcia Marquez, „Antygona w Nowym Jorku” – Janusz Głowacki, „Lament paranoika” – Stephan King, „Shirley Valentine” – Willy Russell.


W spektaklu występują:
Nina Znamienkiewicz 
Katarzyna Tkacz
Joanna  Dawidowicz
Iwona Skoblińska
Alicja Granda
Krzysztof Witkowiak

Wybór tekstów – zespół.
Scenariusz, reżyseria, scenografia i muzyka – Krzysztof Rogacewicz


Spektakle premierowe:
28.10.2021 oraz  29.10.2021  godz. 19.00 – sala widowiskowa JCK  ul. Bankowa 28/30

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

Cykl spotkań: Gorące tematy na zimne dni!
Nasz świat ciągle się zmienia. Jesteśmy skonfrontowani z poruszającymi i ważnymi sprawami, które budzą różne emocje. Jednak nie zawsze jest łatwo o nich rozmawiać, gdyż obawiamy się kłótni i konfrontacji. Zapraszam na cykl 8 spotkań dla osób zainteresowanych rozmowami na tematy społeczne i ekologiczne, polityczne i psychologiczne.
Sercem z Wami
Specjalnie dla Was nasza świąteczna piosenka SERCEM Z WAMI Życzymy Wesołych Świąt! Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury, Miejski Dom Kultury MUFLON, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Osiedlowy Dom Kultury