Jeleniogórska Akademia Młodego Ratownika

JCK MUFLON – JELENIOGÓRSKA AKADEMIA MŁODEGO RATOWNIKA
PIĄTEK:
grupa 6-9 lat, godz. 16.30-17.15
grupa 10-12 lat, godz. 17.30-18.15

Zajęcia prowadzi Łukasz Jończyk, ratownik medyczny.

I Ty możesz zostać bohaterem! Z kulturą o ratownictwie medycznym. Zajęcia z profesjonalną kadrą Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia, uczestnicy zajęć nauczą się jak w prawidłowy sposób reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka. W trakcie warsztatów dzieci mogą poczuć się jak mali ratownicy – pod czujnym okiem prowadzącego zdobędą nowe umiejętności. Uczestnicy nauczą się prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Zdobyta wiedza, opanowanie i dobre nawyki mogą sprawić, że mali ratownicy staną się prawdziwymi bohaterami ratującymi zdrowie, czy nawet życie.

Po zakończeniu cyklu warsztatów dzieci nauczą się m.in.

- prawidłowo wzywać pomoc

- dbać o swoje bezpieczeństwo jako ratownika

- oceniać stan poszkodowanego

- wykonać pozycję boczną bezpieczną

- zaopatrywać rany, złamania i inne urazy

- wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową

- użyć defibrylatora AED

- bezpiecznych zachowań na górskich szlakach w sytuacjach załamania pogody
 

Opłata za zajęcia 80 zł miesięcznie.

JCK MUFLON, ul. Cieplicka 172, sala nr 2 (parter)

Nauka języka angielskiego dla przedszkolaków
Zajęcia opierają się na  połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajanie języka obcego. Jest to bezstresowe osłuchiwanie się z językiem angielski poprzez zabawy z rytmem,  piosenkami i ruchem.  Opowieści ruchowe, elementy rytmiki oraz ćwiczenia ogólno usprawniające  rozwijają  wyobraźnię i pamięć dzieci, a także wzmacniają ciało i poprawiają jego koordynację, prawidłowe napięcie oraz gibkość.
Jeleniogórska Szkoła Fotografii
Jeleniogórska Szkoła Fotografii przy Jeleniogórskim Centrum Kultury istnieje już ponad dwadzieścia pięć lat. Zainicjowali jej powstanie i prowadzili w ramach kursów rocznych, dwu- a nawet trzy- letnich Wojciech Zawadzki i Ewa Andrzejewska, wybitni artyści fotografii polskiej. Szkoła funkcjonowała w latach poprzednich jako Wyższe Studium Fotografii, przez pewien czas objęte patronatem Centrum Animacji Kultury w Warszawie.