Jeleniogórska Akademia Młodego Ratownika

JCK MUFLON – JELENIOGÓRSKA AKADEMIA MŁODEGO RATOWNIKA

ŚRODY: 
godz. 16.00-16.45

Początek zajęć:  5.10.2022
Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 7-13 lat.

Zajęcia prowadzi Łukasz Jończyk, ratownik medyczny.

I Ty możesz zostać bohaterem! Z kulturą o ratownictwie medycznym. Zajęcia z profesjonalną kadrą Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia, uczestnicy zajęć nauczą się jak w prawidłowy sposób reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka. W trakcie warsztatów dzieci mogą poczuć się jak mali ratownicy – pod czujnym okiem prowadzącego zdobędą nowe umiejętności. Uczestnicy nauczą się prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Zdobyta wiedza, opanowanie i dobre nawyki mogą sprawić, że mali ratownicy staną się prawdziwymi bohaterami ratującymi zdrowie, czy nawet życie.

Po zakończeniu cyklu warsztatów dzieci nauczą się m.in.
- prawidłowo wzywać pomoc
- dbać o swoje bezpieczeństwo jako ratownika
- oceniać stan poszkodowanego
- wykonać pozycję boczną bezpieczną
- zaopatrywać rany, złamania i inne urazy
- wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową
- użyć defibrylatora AED
- bezpiecznych zachowań na górskich szlakach w sytuacjach załamania pogody

jakie są numery alarmowe, jak je zapamiętać.

Opłata za zajęcia: 80 zł miesięcznie.
JCK RELAKS, ul. 1 Maja 60, sala Nova

 

Ruch, uważność, bliskość
Zajęcia dla rodziców z dziećmi mające na celu wsparcie w rozwoju emocjonalnym, komunikacji, wzmocnieniu empatii i uważności. Redukcja stresu, nauka rozpoznawania i stawiania granic. Holistyczne podejście do relacji rodzic-dziecko. To wszystko, w oparciu o jogę, taniec, ćwiczenia oddechowe i wspólną zabawę.
WARSZTATY TAŃCA NOWOCZESNEGO
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci początkujących oraz zaawansowanych w podziale na grupy. Taniec nowoczesny jest połączeniem różnych stylów tanecznych takich jak: hip-hop, jazz, funky jazz, disco dance, dancehall, breakdance. Zawsze przynosi mnóstwo satysfakcji, pozytywnie nastraja do świata i poprawia humor. Wymaga energii, poświęcenia i czasu. Uprawiany systematycznie i z powołania staje się pasją.