Modern Flamenco i Klasyka Hiszpańska

Modern Flamenco i Klasyka Hiszpańska
Rozpoczęcie zajęć:

29 wrzesień  2023, godz. 19:00-20:30 - GRUPA ZAAWANSOWANA 

30 wrzesień 2023, godz. 09:00 - 10:30 - GRUPA POCZĄTKUJĄCA

Klasyka Hiszpańska
Jest to unikalne połączenie elegancji klasycznego baletu i dynamicznego, nacechowanego emocjami flamenco. Żaden z innych tańców nie łączy w sobie tak spójnie tych przeciwstawnych cech.

Modern Flamenco
Styl inspirowany klasycznym tańcem flamenco, uzupełniony elementami tańca współczesnego.

Zajęcia prowadzi Magdalena Sajko, doświadczony instruktor i choreograf tańca flamenco i klasyki hiszpańskiej, mający praktykę w prowadzeniu zajęć z dziećmi  dorosłymi.

Swoje umiejętności zdobywała i wciąż doskonali, uczestnicząc w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez wybitnych tancerzy flamenco z Hiszpanii i Niemiec: Belen Maya (solistka w scenie tańca bulerias z filmy Carlosa Saury „Flamenco”), Natalia Ferrandiz, Irene Alvarez, Ana Maria Amahi, Miguelete, Marta Robles i inni.

Ma na swoim koncie liczne występy solowe i zespołowe na terenie Dolnego Śląska, między innymi: Filharmonia Wrocławska, Sala Koncertowa Telewizji Wrocław – Festiwal „Sztuka łączy pokolenia – inspiracje flamenco”, Bolesławiecki Festiwal „Od Hiszpanii po Orient”, Teatr im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze, Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach, Plac Ratuszowy Jelenia Góra Festiwal „Art & Glass”.

W 2016 roku tańczyła z zespołem Manuela Segovii „Iberica de Danza Company” w widowisku operowym „Carmen – Zarzuela Show”, które było najważniejszym wydarzeniem kulturalnym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, obok takich gwiazd scen operowych jak Kate Aldrich czy Victor Campos Leal.”

Koszt zajęć 100 PLN za miesiąc
Instruktor Magdalena Sajko 
Zajęcia JCK ul Bankowa 28/29 

Pracownia Twórczego Dotyku
Założeniem pracowni jest edukacja twórcza poprzez zabawę. Podczas zajęć będziemy wykorzystywać techniki plastyczne, teatralne, ruchowe - stymulujące naturalny rozwój dziecka, kształtujące jego wyobraźnię. Wykorzystanie takich metod jak: relaksacja, drama, naturalny rytm, arteterapia, muzykoterapia, kinezjologia, metoda Dennisona - pozwala na rozwój sensomotoryczny uczestnika oraz kształtuje jego twórczą osobowość.
WARSZTATY PLASTYCZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Podczas warsztatów odbywają się zajęcia z rysunku, malarstwa oraz rzeźby w glinie. Wykorzystujemy różnorodne techniki: rysunek ołówkiem, węglem, kredką i tuszem, czy akwarelami. Zajęcia prowadzane są w małych grupach dostostosowanych do wieku, potrzeb i umiejętności każdego dziecka. Zapewniamy dzieciom przyjazną, twórczą atmosferą i wszystkie materiały plastyczne oraz narzędzia.