Zespół Wokalny Sybiraczki i Kresowianie

JCK MUFLON – ZESPÓŁ WOKALNY SYBIRACZKI I KRESOWIANIE
WTORKI
godz. 16:00-18:00

Kierownik zespołu: Maria Aleksandrowicz.

Zespół został powstał 23 lipca 1997 roku przy Kole Związku Sybiraków w Jeleniej Górze, Siedzibą jest JCK „Muflon”, w którym odbywają się cotygodniowe próby. Repertuar stanowią piosenki patriotyczne, wojskowe, kościelne, ludowe oraz utwory mówiące o pięknie kresów wschodnich.

Zespół bierze czynny udział we wszystkich uroczystościach sybirackich, kombatanckich i patriotycznych. Występuje w domach pogodnej starości, szpitalach i na rzecz osób niepełnosprawnych. Współpracuje ze szkołami przekazując młodemu pokoleniu takie wartości, jak patriotyzm i miłość do ojczyzny. Zespół jest gospodarzem corocznej wrześniowej  imprezy-koncertu „Sybiraczki i goście”, kiedy to do JCK „Muflon” zapraszane są zaprzyjaźnione zespoły muzyki ludowej.

JCK MUFLON, ul. Cieplicka 172, sala  nr 2

 

MaMalucha Akademia Mamy i Malucha
Pod czujnym okiem znakomitego i doświadczonego pedagoga, dzieci i mamy doświadczają wyjątkowej okazji integracji społecznej w językowym i kulturowym tyglu. Zabawy są oparte o elementy rytmiki z muzyką, a rozwój motoryczny jest wspomagany zajęciami sensorycznymi i plastycznymi . Głównym celem warsztatów MaMalucha jest wspólna zabawa w radości i śmiechu by ewentualne problem y i spor y rozwiązywać ze spokojem i poszanowaniem wszystkich.
Nauka Języka Angielskiego dla dzieci z klas I-II
Zajęcia opierają się na metodach ułatwiających przyswajanie języka angielskiego w szczególnym okresie dla dziecka jakim są pierwsze lata szkoły. Podstawy opan owan ia języka obcego poprzez system atykę i osłuchiwanie się z nim w przyszłości zdecydowanie ułatwia poznawanie też innych języków Metody pracy są dostosowane do wieku dzieci i przez lata wypracowane w praktyce.