Jazzowe spotkania pod jelenim rogiem!

W ramach projektu Jazzowe spotkania pod jelenim rogiem zapraszamy na koncert czeskich zespołów Foxy Mama oraz Šumný Jazz w dniach 21 (Plac Ratuszowy) oraz 28 sierpnia (Sala Widowiskowa JCK, Bankowa 28/30)

Wstęp wolny, darmowe wejściówki można pobrać na stronie www.bilety.jck.pl lub w kasie biletowej JCK (Bankowa 28/30). Kasa czynna godzinę przed koncertem. 

Foxy Mama / 21.08.2021 / 18:00

Foxy Mama to trzyosobowy zespół z Pragi prowadzony przez gitarzystę i wokalistę Davida Kandlera. Ich oryginalny styl to mieszanka bluesa, soulu i rocka. Czerpią inspirację z muzyki lat 60. i 70. XX wieku, jak również z współczesnych trendów w tych gatunkach. W lutym 2021 pojawiła ich debiutancka EP-ka Still Dreamin’.

Skład zespołu:
David Kandler – gitara, śpiew
Šimon Krátký – gitara basowa
Vítek Skalička – perkusja

Šumný Jazz / 28.08.2021 / 19:00

W skład zespołu z ponad dziesięcioletnim stażem wchodzą: gitarzysta Jan Slavík, perkusista Mr. Popelino i kontrabasista Jiří Jedlička. Ich repertuar obejmuje klasykę jazzu, ale też funk, jazz rock, blues, acid jazz oraz własne oryginalne kompozycje.

Żywiołowe solówki i skrzące się rytmy przeplatają się z lirycznymi pasażami, utwory instrumentalne z wokalnymi. Śpiewają wszyscy członkowie zespołu. Šumný jazz podoba się starszym widzom i słuchaczom, ale w równym stopniu umie sobie zaskarbić sympatie młodej publiczności. Zaskoczą Was również wspaniałymi aranżacjami znanych utworów rockowych i popularnych.

Projekt „Jazzowe spotkania pod jelenim rogiem” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2014 - 2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

Teatr 55 - Spektakl Pożądanie w cieniu pokrywki
„Pożądanie w cieniu pokrywki” autorstwa Jacka Getnera, to sztuka o świecie iluzji, któremu wciąż ulegamy. Odpowiednio opakowany, bezczelnie sprzedaje nam nasze własne marzenia. Dajemy się nabiera, ponieważ, bez względu na wszystko, wciąż pragniemy wierzy, że nieosiągalne jednak jest możliwe do zdobycia.
Galeria Pod Brązowym Jeleniem - wystawa | 05.02.2021
Szanowni Państwo, W galerii Pod Brązowym Jeleniem w Jeleniogórskim Centrum Kultury zawisła wystawa zdjęć z czterech edycji warsztatów rzemiosła artystycznego oraz warsztatów eko dla dzieci i młodzieży. Warsztaty zrealizowane były w ramach działań projektu polsko-niemieckiego Partnerzy z Kulturą II. Dziękujemy Interreg PL-SN 2014-2020 !