Jazzowe spotkania pod jelenim rogiem!

W ramach projektu Jazzowe spotkania pod jelenim rogiem zapraszamy na koncert czeskich zespołów Foxy Mama oraz Šumný Jazz w dniach 21 (Plac Ratuszowy) oraz 28 sierpnia (Sala Widowiskowa JCK, Bankowa 28/30)

Wstęp wolny, darmowe wejściówki można pobrać na stronie www.bilety.jck.pl lub w kasie biletowej JCK (Bankowa 28/30). Kasa czynna godzinę przed koncertem. 

Foxy Mama / 21.08.2021 / 18:00

Foxy Mama to trzyosobowy zespół z Pragi prowadzony przez gitarzystę i wokalistę Davida Kandlera. Ich oryginalny styl to mieszanka bluesa, soulu i rocka. Czerpią inspirację z muzyki lat 60. i 70. XX wieku, jak również z współczesnych trendów w tych gatunkach. W lutym 2021 pojawiła ich debiutancka EP-ka Still Dreamin’.

Skład zespołu:
David Kandler – gitara, śpiew
Šimon Krátký – gitara basowa
Vítek Skalička – perkusja

Šumný Jazz / 28.08.2021 / 19:00

W skład zespołu z ponad dziesięcioletnim stażem wchodzą: gitarzysta Jan Slavík, perkusista Mr. Popelino i kontrabasista Jiří Jedlička. Ich repertuar obejmuje klasykę jazzu, ale też funk, jazz rock, blues, acid jazz oraz własne oryginalne kompozycje.

Żywiołowe solówki i skrzące się rytmy przeplatają się z lirycznymi pasażami, utwory instrumentalne z wokalnymi. Śpiewają wszyscy członkowie zespołu. Šumný jazz podoba się starszym widzom i słuchaczom, ale w równym stopniu umie sobie zaskarbić sympatie młodej publiczności. Zaskoczą Was również wspaniałymi aranżacjami znanych utworów rockowych i popularnych.

Projekt „Jazzowe spotkania pod jelenim rogiem” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2014 - 2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

Koncert: ELENI | 06.10.2022
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 12 stycznia 2020 roku. Zapraszamy do zapoznania się w programem.