Jazzowe spotkania pod jelenim rogiem!

W ramach projektu Jazzowe spotkania pod jelenim rogiem zapraszamy na koncert czeskich zespołów Foxy Mama oraz Šumný Jazz w dniach 21 (Plac Ratuszowy) oraz 28 sierpnia (Sala Widowiskowa JCK, Bankowa 28/30)

Wstęp wolny, darmowe wejściówki można pobrać na stronie www.bilety.jck.pl lub w kasie biletowej JCK (Bankowa 28/30). Kasa czynna godzinę przed koncertem. 

Foxy Mama / 21.08.2021 / 18:00

Foxy Mama to trzyosobowy zespół z Pragi prowadzony przez gitarzystę i wokalistę Davida Kandlera. Ich oryginalny styl to mieszanka bluesa, soulu i rocka. Czerpią inspirację z muzyki lat 60. i 70. XX wieku, jak również z współczesnych trendów w tych gatunkach. W lutym 2021 pojawiła ich debiutancka EP-ka Still Dreamin’.

Skład zespołu:
David Kandler – gitara, śpiew
Šimon Krátký – gitara basowa
Vítek Skalička – perkusja

Šumný Jazz / 28.08.2021 / 19:00

W skład zespołu z ponad dziesięcioletnim stażem wchodzą: gitarzysta Jan Slavík, perkusista Mr. Popelino i kontrabasista Jiří Jedlička. Ich repertuar obejmuje klasykę jazzu, ale też funk, jazz rock, blues, acid jazz oraz własne oryginalne kompozycje.

Żywiołowe solówki i skrzące się rytmy przeplatają się z lirycznymi pasażami, utwory instrumentalne z wokalnymi. Śpiewają wszyscy członkowie zespołu. Šumný jazz podoba się starszym widzom i słuchaczom, ale w równym stopniu umie sobie zaskarbić sympatie młodej publiczności. Zaskoczą Was również wspaniałymi aranżacjami znanych utworów rockowych i popularnych.

Projekt „Jazzowe spotkania pod jelenim rogiem” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2014 - 2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

Warsztaty z  tańca flamenco i Sceny Tańca "Na Obcasach"
Od września 2021 rozpoczynamy współpracę z instruktorem tańca flamenco z Wrocławia - Magdaleną Sajko. Magdalena, obok tańca flamenco, będzie również prowadzić nową formę taneczną, dedykowaną dla Pań: Scena Tańca "Na Obcasach".
Warsztaty dla instrumentalistów / 20.12.2019
W związku z organizowanym przez Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz  Pro Kulturu w Trutnovie w Czechach  WARSZTATÓW INSTRUMENTALNYCH w dniu 20 grudnia 2019 roku w  czeskim TRUTNOVIE - zwracamy się z prośbą o nadsyłanie ZGŁOSZEŃ. JEŚLI GRASZ NA INSTRUMENCIE, CHCESZ SIĘ REALIZOWAĆ, POZNAWAĆ NOWE BRZMIENIA - PLANUJESZ W PRZYSZŁOŚCI  GRAĆ JAZZ  jak Marek Napiórkowski czy Maciej Obara - ZGŁOŚ SIĘ