Warsztaty fotograficzne w JCK

Zapraszamy do udziału w warsztatach fotograficznych organizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. Warsztaty odbędą się w JCK przy ul. Bankowej 28/30.

Temat zajęć :

Podstawy fotografii – 29.06.2021r. / godz. 10:00- 15:00
Czym jest fotografia?
Jak zacząć fotografować?
Sprzęt fotograficzny – rodzaje
Techniki fotograficzne- klasyczna czy cyfrowa?
Dziedziny fotografii.


Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać czym współcześnie jest fotografia, do czego służy oraz jak zacząć swą przygodę z fotografowaniem i jaki sprzęt wybrać. Podczas warsztatów będzie można np. wykonać fotografie za pomocą aparatu na klasycznym negatywie oraz aparatu cyfrowego, zobaczyć jak powstają fotografie w ciemni.

Koszt 30 zł od osoby (w cenie warsztatów materiały fotograficzne)

Fotografia otworkowa – 30.06.2021 r. godz. 10:00 – 15:00
Jak wykonać samodzielnie aparat fotograficzny?
Uczestnicy warsztatów będą mogli zapoznać się z konstruowaniem kamer otworkowych, naświetlaniem i obróbką materiałów światłoczułych w ciemni fotograficznej.


Koszt 30 zł od osoby (w cenie warsztatów materiały fotograficzne)

warsztaty poprowadzi Tomasz Mielech

Ilość miejsc jest ograniczona
Informacje i zapisy pod adresem tomasz.mielech@poczta.fm

DKF repertuar na wrzesień 2020
Ostatnia Góra, Don Gilliam i olbrzyn, Oficer i szpieg, Balon, xABo: Ksiądz Boniecki. Oto filmy, które wyświetlimy we wrześniu w naszym kinie DKF.
François Villon Wielki Testament | Premiera spektaklu | 28-29.06.2022
Utwór François Villona, ukazuje uczucia człowieka żyjącego u schyłku średniowiecza. Powstał po wyjściu poety z więzienia paryskiego. Jest to pożegnanie ze światem i swoisty rachunek sumienia. Pojawia się literacki bohater, którego nie było do tej pory w literaturze. Średniowiecze nie znało bohatera przeciętnego, niczym się niewyróżniającego. W utworze odnaleźć można Topos ubi sunt w powtarzającym się refrenie "Ach, gdzie są niegdysieysze śniegi". Jest to sentencja, maksyma Villona. Wyraża tęsknotę za minionym czasem. W balladach, które są częścią Wielkiego testamentu, zawarta jest idea przemijania oraz niemożności powrotu - memento mori ("pamiętaj o śmierci").