6. DOLNOŚLĄSKI KONKURS FOTOGRAFII MOBILNEJ „OBOK MNIE” - wyniki

Wyniki VI edycji Dolnośląskiego Konkursu Fotografii Mobilnej OBOK MNIE

1 nagroda - Kacper Skowroński

2 nagroda - Maja Wysocka

3 nagroda - Nikodem Trusewicz

wyróżnienia:

Paulina Jonczyk

Emilia Markowska

Lucja Zawadzka

Natalia Piasecka

Maja Janiec

Maria Słomska

Madzia Popławska

Łucja Dusza

Emilia Markowska

Maja Piekarska

Wyróżnienia ufundowane przez Karkonoski Park Narodowy:

Laura Kaczmarczyk

Karina Krause

Wyróżnienie ufundowane przez Związek Gmin Karkonoskich:

Konstanty Trusewicz

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom zakwalifikowanym do wystawy bardzo gratulujemy!

Wernisaż wystawy i wręczenie nagród odbędzie się w Jeleniogórskim Centrum Kultury w Galerii Pod Brązowym Jeleniem przy ul. 1 Maja 60 w dniu 11.06.2021 r. o godz. 17:00


6. DOLNOŚLĄSKI KONKURS FOTOGRAFII MOBILNEJ „OBOK MNIE”

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży zamieszkujących na Dolnym Śląsku, fotografujących telefonem komórkowym, tabletem lub innym urządzeniem mobilnym (kamera typu GoPro, dron, itp.).  Mogą wziąć w nim udział osoby w wieku do 16 lat (urodzone przed 30.04.2005 r.).

Celem konkursu jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci i młodzieży na otaczającą je rzeczywistość oraz przedstawienie jej zapisów w postaci wystawy fotografii.
W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości rejestracji tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Jest to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania się nawzajem za pomocą porównania różnego, własnego sposobu patrzenia na świat. Tematyka zdjęć jest dowolna. Wydaje się, że pewnym wyzwaniem, a może swoistą inspiracją jest pandemiczny czas, który nastraja nas wszystkich refleksyjnie, zmienia sposób widzenia rzeczywistości, wymusza izolację i niechcianą pasywność. Fotografowanie jest szansą na wizualne odreagowanie tych trudnych konsekwencji obecnej sytuacji. Jest formą komunikacji z rówieśnikami oraz przekazem dla starszego pokolenia. Każdy temat może być pretekstem do powstania opowieści, relacji czy impresji które będą śladem postrzegania i doświadczania obecnej codzienności.
Zadaniem Konkursu jest także wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych o dużej świadomości fotograficznego obrazu.
Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok Mnie” jest Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze, Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze, Karkonoski Park Narodowy, Związek Gmin Karkonoskich.
Podmiotem odpowiedzialnym za publikowanie materiałów informacyjnych w internecie i wsparcie merytoryczne przy wyborze zdjęć jest Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Fundatorzy nagród: Jeleniogórska Strefa Fotografii, Związek Gmin Karkonoskich, Karkonoski Park Narodowy, Wydawnictwo AdREM, Zofia Czernow - Poseł na Sejm RP.

Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania TUTAJ

Jarmark Bożonarodzeniowy
Zapraszamy serdecznie na organizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury JARMARK BOŻONARODZENIOWY! W tym roku zaprezentujemy całkowicie nową formułę tego wydarzenia, z terenu przy naszym budynku wychodzimy do Państwa jeszcze bliżej. Już 13 grudnia spotykamy się na PLACU RATUSZOWYM.
DKF Klaps | repertuar marzec 2022
Pięć projekcji w marcu w tym jeden przedpremierowy: Piosenki o miłości! Zapraszamy do DKF.