6. DOLNOŚLĄSKI KONKURS FOTOGRAFII MOBILNEJ „OBOK MNIE” - wyniki

Wyniki VI edycji Dolnośląskiego Konkursu Fotografii Mobilnej OBOK MNIE

1 nagroda - Kacper Skowroński

2 nagroda - Maja Wysocka

3 nagroda - Nikodem Trusewicz

wyróżnienia:

Paulina Jonczyk

Emilia Markowska

Lucja Zawadzka

Natalia Piasecka

Maja Janiec

Maria Słomska

Madzia Popławska

Łucja Dusza

Emilia Markowska

Maja Piekarska

Wyróżnienia ufundowane przez Karkonoski Park Narodowy:

Laura Kaczmarczyk

Karina Krause

Wyróżnienie ufundowane przez Związek Gmin Karkonoskich:

Konstanty Trusewicz

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom zakwalifikowanym do wystawy bardzo gratulujemy!

Wernisaż wystawy i wręczenie nagród odbędzie się w Jeleniogórskim Centrum Kultury w Galerii Pod Brązowym Jeleniem przy ul. 1 Maja 60 w dniu 11.06.2021 r. o godz. 17:00


6. DOLNOŚLĄSKI KONKURS FOTOGRAFII MOBILNEJ „OBOK MNIE”

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży zamieszkujących na Dolnym Śląsku, fotografujących telefonem komórkowym, tabletem lub innym urządzeniem mobilnym (kamera typu GoPro, dron, itp.).  Mogą wziąć w nim udział osoby w wieku do 16 lat (urodzone przed 30.04.2005 r.).

Celem konkursu jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci i młodzieży na otaczającą je rzeczywistość oraz przedstawienie jej zapisów w postaci wystawy fotografii.
W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości rejestracji tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Jest to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania się nawzajem za pomocą porównania różnego, własnego sposobu patrzenia na świat. Tematyka zdjęć jest dowolna. Wydaje się, że pewnym wyzwaniem, a może swoistą inspiracją jest pandemiczny czas, który nastraja nas wszystkich refleksyjnie, zmienia sposób widzenia rzeczywistości, wymusza izolację i niechcianą pasywność. Fotografowanie jest szansą na wizualne odreagowanie tych trudnych konsekwencji obecnej sytuacji. Jest formą komunikacji z rówieśnikami oraz przekazem dla starszego pokolenia. Każdy temat może być pretekstem do powstania opowieści, relacji czy impresji które będą śladem postrzegania i doświadczania obecnej codzienności.
Zadaniem Konkursu jest także wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych o dużej świadomości fotograficznego obrazu.
Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok Mnie” jest Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze, Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze, Karkonoski Park Narodowy, Związek Gmin Karkonoskich.
Podmiotem odpowiedzialnym za publikowanie materiałów informacyjnych w internecie i wsparcie merytoryczne przy wyborze zdjęć jest Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Fundatorzy nagród: Jeleniogórska Strefa Fotografii, Związek Gmin Karkonoskich, Karkonoski Park Narodowy, Wydawnictwo AdREM, Zofia Czernow - Poseł na Sejm RP.

Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania TUTAJ

Przetarg ustny na sprzedaż samochodu
Jeleniogórskie Centrum Kultury ogłasza przetarg ustny na sprzedaż samochodu typu bus marki Renault Master rok prod. 2002. Przetarg odbędzie się w dniu 18 marca (środa) 2020 roku o godzinie 10.00 w siedzibie Jeleniogórskiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze przy ul. 1 Maja 60 pok. 110 (1 piętro). Warunkiem przystąpienia do przetargu jest złożenie karty zgłoszenia do przetargu – do dnia 17 marca 2020.
DKF repertuar na luty 2020
Pan T, Na Noże, Gorący temat oraz 1917! Oto filmy, które wyświetlimy w lutym w naszym kinie DKF.