Aktywne Kreatywne Spotkania Online

AKTYWNE KREATYWNE SPOTKANIA ONLINE


Propozycja oryginalnych, kreatywnych działań dla dzieci ich rodziców lub dziadków bądź kogokolwiek, kto pragnie twórczo w niekonwencjonalny sposób wypełnić weekendowy czas. W roku ubiegłym w ramach Aktywnej Kreatywnej Soboty rozpoczęliśmy cykl zajęć plastycznych autorskiej pracowni SZTUKU- PUKU, zabaw komputerowych z Minecrafta oraz rodzinnej KARTONmanii. Jednak, nad czym ubolewamy, w wyniku szerzącej się pandemii musieliśmy zawiesić te zajęcia, mimo iż  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W związku z tym, postanowiliśmy zainicjować nową formę w znanym wydaniu.  Proponujemy Państwu spotkania w wersji on line. W  siedzibie Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy 1 Maja 60, będzie można pobrać pakiety z niezbędnymi materiałami do pracy. Otrzymają też Państwo na podany numer telefonu bądź maila link do filmu instruktażowego.  W czytelny sposób nasi instruktorzy przeprowadzą Państwa w domowym zaciszu przez meandry twórczych zmagań ,a w razie wątpliwości w podanym przez nas czasie będzie można skontaktować się z naszymi instruktorami telefonicznie. Przygotowane pakiety są oryginalnym specjalnie stworzonym zestawem którego nie kupicie za żadne skarby, może to być również bardzo oryginalny prezent dla kogoś bliskiego. Mamy nadzieję, że spodobają się Wam nasze propozycje :   

13.03.2021 
godz. 11.00 – 13.00 
KARTONmania – „Czy DINOżarły jajeczka?”

Z wiosną wszystko rozkwita i rośnie radośnie czyli mamy życie w rozkwicie a z czym kojarzy wam się życie? No oczywiście że z jajkiem! Niekonwencjonalnie i kreatywnie od jajka przejdziemy do dinozaurów dostojnych i niespokojnych, latających i pływających cała banda jurajskich jaszczurów zamieszka z wami. A dla odważnych może stanowić oryginalną ozdobę wielkanocną.  Praca dzieci i rodziców to wspólnie spędzony czas, zabawa i podejmowanie samodzielnych decyzji. Wesołe tworzenie dekoracji i zabawek z kartonu. Przy pomocy nożyczek, kleju oraz kolorowych papierów wyczarujemy wyjątkowe elementy, które dzięki temu nabiorą indywidualnego charakteru. W ramach warsztatu: zapewniamy wszystkie niezbędne produkty do tworzenia: formy wyciętych dinozaurów, papiery, wstążki itp. W domu trzeba będzie zaopatrzyć się w nożyczki, kredki, pisaki i klej. 
Warsztat poprowadzi: 
Ewelina Markiewicz – architekt, właścicielka marki zabawek z kartonu KARTONmania. Od dwóch lat, wraz z NCK, realizuje projekt ARCHI – Przygody w przedszkolach i szkołach. Współpracuje z kilkoma instytucjami w ramach autorskich warsztatów architektonicznych oraz tzw. plastyki 3D, rozwijającej wyobraźnię przestrzenną. 
Cena pakietu wraz z instruktażem wynosi: 50 złotych


20.03.2021
godz. 10.00 – 12.00 
DOMOWE SPA z ZIELONYM WULKANEM - „ Zrób sobie prezent na wiosnę! Aromatyczną świecę do masażu”

Rozpocznij z nami przygodę z kosmetykami naturalnymi. Aromatyczna świeca do masażu jest to wyjątkowy kosmetyk, który można wykonać w zaciszu domowym, na naszą skórę działa jak balsam. Rozpuszczona doskonale rozprowadza się na skórze, dając uczucie relaksującego ciepła. Masaż mieszanką ciepłych wosków i maseł zapewnia intensywną pielęgnację, dostarcza bogactwa witamin i składników odżywczych. Podczas warsztatu użyjemy wysokiej jakości maseł i wosków służących do pielęgnacji naszego ciała. Przygotowaliśmy recepturę na świecę dzięki której twoja skóra stanie się gładka, jędrna i pachnąca. Krok po kroku podczas warsztatu nauczymy uczestników jak samodzielnie stworzyć ten unikatowy kosmetyk. W ramach warsztatu: zapewniamy wszystkie niezbędne produkty do stworzenia świecy: filiżankę , bawełniany knot, woski, masła karton na świecę. 
Warsztat poprowadzą: 
wykwalifikowani zielarze, fito terapeuci, twórcy kosmetyków naturalnych: Marta i Maciej Zawierucha z Zielonego Wulkanu. 
Cena pakietu wraz z instruktażem wynosi: 50 złotych


27.03.2021
godz. 10.00 – 12.00 
SZTUKU-PUKU – „Zabawmy się  w teatr - Och teatr”

Zabawmy się w teatr w Międzynarodowym Dniu Teatru. Każdy z nas pragnie czasem stać się kimś innym choć na chwilkę. Przy pomocy materiałów plastycznych stworzymy scenę i marionetki by odegrać własne przedstawienie. niekonwencjonalne, znakomite pomysły, wykorzystywanie oryginalnych materiałów plastycznych. Prace przestrzenne, niepowtarzalne, zadziwiające kolorem i formą. Znakomita zabawa podczas zajęć i fantastyczne dzieła wykonane przez dzieci, które mogą stać się zarówno przedmiotami do zabawy jak i dekoracji. W ramach warsztatu: zapewniamy wszystkie niezbędne produkty do tworzenia:  kartony, papiery, wstążki itp. W domu trzeba będzie zaopatrzyć się w nożyczki, kredki, pisaki i klej. 
Warsztat poprowadzi:
Izabela Markowska-Ossowska  – animatorka kultury, właścicielka marki WOMBATPROPS.. Współpracuje z JCK prowadząc wraz z mężem Bartkiem Markowskim autorskie warsztaty edukacji twórczej. Mama wspaniałych córek i dumna właścicielka suni Stefci.
Cena pakietu wraz z instruktażem wynosi: 50 złotych

  • Sposoby płatności i forma zapisów:

Czynnością pierwszą i podstawową jest zapisanie się na zajęcia – osobiście w sekretariacie Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 lub telefonicznie (75 64 23 880…881) oraz uiszczenie opłaty przelewem.( nie przyjmujemy wpłat gotówkowych) W sekretariacie prowadzona jest lista uczestników (liczba pakietów na poszczególne zajęcia jest ograniczona).Prosimy o niedokonywanie opłaty przelewowej bez uprzedniego zapisania w sekretariacie, gdyż to nie daje gwarancji wolnych miejsc na liście uczestników. Z dowodem przelewu w tygodniu poprzedzającym dany warsztat będzie można pobrać pakiet w JCK pokoju 101 przy ul.1 Maja 60 i otrzymać linka do filmu instruktażowego. Godziny odbioru  pakietów od godziny 9.00 do 11.00 oraz 16.00 do 17.00

  • Formy płatności:

przelewem na numer konta: Bank Millennium SA Jelenia Góra
02 1160 2202 0000 0000 4558 9216.
Na przelewie prosimy o wpisanie: imienia i nazwiska uczestnika, daty uczestnictwa w zajęciach oraz nazwy pracowni (Sztuku-Puku, KARTONmania, Zielony Wulkan.)
Po zapisaniu oczekujemy 3 dni na otrzymanie przelewu, w przypadku nie otrzymania po tym terminie przelewu, wykreślamy osobę z listy.

  • Zapisy rozpoczynamy od dnia 22.02.2021

Zapraszamy!

Pestka Festival rodzinny EcoPiknik dla całej rodziny! | 03.06.2022
Pestka Festival zaprasza do wspólnej zabawy podczas rodzinnej odsłony festiwalu! ???? Świętujcie z nami dzień dziecka, a wieczorem spędźcie z nami czas podczas koncertu DAGADANA i gwiazdy wieczoru Sidney Polak!
DKF w domu! | 02.02.2021
Zapraszamy do przeglądu filmów polecanych w tym tygodniu do obejrzenia w telewizji oraz na platformach filmowych. Polecam oczywiście Waldemar Wilk!