DKF Klaps wraca do Sali Widowiskowej JCK! | repertuar luty 2021

Szanowni Państwo,
wracamy DKF Klaps do Sali Widowiskowej JCK!


Niezmiennie WTOREK
godzina 18:00 !
Sala Widowiskowa JCK
cena karnetu: 28 zł (w sprzedaży od marca 2021), wejściówka 10 zł

  • Bilety na pojedycze film w przedsprzedaży do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30. Kasa czynna na dwie godziny przed pokazem.
  • Ze względu na prace modernizacyjne systemu sprzedaży online bilety chwilowo nie są dostępne przez internet.
  • W związku z obowiązującym stanem epidemii i narzuconymi z tego powodu wymaganiami sanitarno-epidemiologicznymi informujemy, że do sprzedaży przeznaczona zostanie 50% miejsc na Sali Widowiskowej. 
  • Przypominamy również o bezwzględnym obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas projekcji. 
  • Prosimy o zapoznanie się z wymogami sanitarnymi, znajdującymi się tutaj


Poniżej repertuar:


16.02. Pojedynek na głosy (Military Wives) r. Peter Cattaneo. W. Brytania 2019. 112 min.
Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że "piosenka jest dobra na wszystko". Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek. Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole. Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania. 


23.02. Arab Blues (Un divan a Tunis) r. Manele Labidi. Francja / Tunezja 2019. 88 min. 
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia „Arab Blues” przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień, które debiutująca reżyserka Manele Labidi ze swadą rozbraja humorem. Niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. W ulubionych dżinsach i z papierosem w ustach szybkim krokiem przemierza ulice, korytarze i pokoje, odkrywając po drodze nie tylko absurdy lokalnego prawa, ale i własną tożsamość. Charyzma, urok i ekranowy magnetyzm odtwórczyni głównej roli, Golshifteh Farahani (gwiazda „Patersona” Jima Jarmuscha oraz „Co wiesz o Elly” Asghara Farhadiego), sprawiają, że od początku kibicujemy szalonym planom psychoanalityczki. Kibicujemy też jej kolejnym pacjentom, którzy - wychowani w opresyjnej kulturze - wreszcie przyznają sobie prawo do depresji, lęku i bycia tym, kim naprawdę są. Słoneczna, pełna światła i soczystych kolorów komedia Manele Labidi opowiada o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością oraz zbiorowości i jednostki. Pokazana w „Arab Blues” Tunezja dochodzi do siebie po arabskiej wiośnie i jak nigdy wcześniej, potrzebuje zbiorowej terapii. A film w ciepłym, lekkim i dowcipnym tonie podkreśla, że nie ma politycznych rewolucji bez codziennej obyczajowej rewolty: przeciwko rodzicom, szkole, politykom, zasadom tak sztywnym, że nie pozwalają oddychać. I przypomina, że humor zawsze był najlepszą z terapii. 
www.dcf.wroclaw.pl

DKF Klaps | repertuar CZERWIEC 2022
Zapraszamy na ostatnie w tym sezonie filmy w ramach wtorkowego DKF Klaps!
DKF Klaps | repertuar marzec 2022
Pięć projekcji w marcu w tym jeden przedpremierowy: Piosenki o miłości! Zapraszamy do DKF.