Zdjęcie tygodnia | 01.02.2020

Dziś w ramach zdjęcia tygodnia wg Tomka Mielecha - zapowiedź wystawy!


W środę będziemy mieć dla Was niespodziankę, kolejny cykl Tomka, pachnie kawą na samą myśl, niebawem dowiecie się dlaczego!

Nie poddajemy się - mimo zamkniętych galerii w Czechach już wisi w Galerii Draka w Trutnowie wystawa fotografii "Prezentacje", która jest  przeglądem tego co jest charakterystyczne dla  jeleniogórskiego środowiska fotograficznego - a więc fotografii wykonanych w klasyczny sposób w ciemni lub przy użyciu w procesie tradycyjnych materiałów fotograficznych. Wystawa prezentuje  bardzo różnorodne postawy takich fotografów jak: Nina Hobgarska, Marek Liksztet, Krzysztof Kuczyński, Janusz Moniatowicz, Jacek Jaśko, Wojciech Miatkowski, Krzysztof Niewiadomski, Tomasz Mielech, i Jan Zawadzki. Czekamy na otwarcie galerii- jak tylko to nastąpi damy znać. Galerię warto odwiedzić też, aby zobaczyć wiele interesujących dzieł sztuki - choćby słynnego Jana Švankmajera. Bardzo polecamy.
Wystawa została przygotowana przez Jeleniogórskie Centrum Kultury w ramach projektu "Fotografia w górach"

ART & GLASS FESTIVAL  3-4 września 2022 r. ZAPRASZAMY ARTYSTÓW I RZEMIEŚLNIKÓW!
Art & Glass Festiwal to dwudniowy polsko-czeski jarmark sztuki i szkła, który odbywał się co roku na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, na przełomie czerwca i lipca.  Rosnące zainteresowanie imprezą, zwiększająca się liczba wystawców i rzemieślników oraz potrzeba rozwoju programu spowodowała, że postanowiliśmy wpisać festiwal w tradycyjne święto miasta jakim jest Wrzesień Jeleniogórski oraz przenieść jego organizację na znacznie rozleglejszy teren jakim są tzw. „jeleniogórskie błonia”.
Krokus Jazz Festiwal | 23.09 - 26.09.2021
Krokus Jazz Festiwal, festiwal z 20-letnią historią, w tym roku otwiera nowy rozdział swojego istnienia. Organizowany w Jeleniej Górze, sercu Karkonoszy, zaprezentuje koncerty w różnych lokalizacjach, aby zachęcić fanów muzyki do poznawania i odkrywania na nowo pięknych zakątków tego regionu oraz nowych muzycznych światów.