Zdjęcie tygodnia | 01.02.2020

Dziś w ramach zdjęcia tygodnia wg Tomka Mielecha - zapowiedź wystawy!


W środę będziemy mieć dla Was niespodziankę, kolejny cykl Tomka, pachnie kawą na samą myśl, niebawem dowiecie się dlaczego!

Nie poddajemy się - mimo zamkniętych galerii w Czechach już wisi w Galerii Draka w Trutnowie wystawa fotografii "Prezentacje", która jest  przeglądem tego co jest charakterystyczne dla  jeleniogórskiego środowiska fotograficznego - a więc fotografii wykonanych w klasyczny sposób w ciemni lub przy użyciu w procesie tradycyjnych materiałów fotograficznych. Wystawa prezentuje  bardzo różnorodne postawy takich fotografów jak: Nina Hobgarska, Marek Liksztet, Krzysztof Kuczyński, Janusz Moniatowicz, Jacek Jaśko, Wojciech Miatkowski, Krzysztof Niewiadomski, Tomasz Mielech, i Jan Zawadzki. Czekamy na otwarcie galerii- jak tylko to nastąpi damy znać. Galerię warto odwiedzić też, aby zobaczyć wiele interesujących dzieł sztuki - choćby słynnego Jana Švankmajera. Bardzo polecamy.
Wystawa została przygotowana przez Jeleniogórskie Centrum Kultury w ramach projektu "Fotografia w górach"

Spektakl "Ósmy dzień tygodnia" / 19.12.2019
"Ósmy dzień tygodnia" to historia dwojga młodych ludzi, Agnieszki i Piotra, pary kochanków, która w obecnej Polsce rozpaczliwie poszukuje odrobiny prywatności. Ale w szarejrzeczywistości odnalezienie jakiejkolwiek nadziei na godne życie jest równie niemożliwe jak zdobycie dla siebie jakiegoś kąta. To spektakl o Polsce, o której się nie mówi. Nie ma miejsca na mydlenie oczu, widzimy tragizm i dramat ludzi tytułowego ósmego dnia tygodnia. Każdy z bohaterów czeka na własne wybawienie.
Teatru Verbum  „Serenada” | 01.03.2020
„Serenada to z pozoru banalna, śmieszna historyjka.. Pod kryminalno-komediową warstwą kryje się bowiem tyle znaczeń, ilu czytelników tekstu lub widzów przedstawienia. To historia o tęsknocie za lepszym światem, o ciekawości nieznanego, o chęci dotknięcia zakazanego owocu. To opowieść o jakże ludzkim pomieszaniu dobra i zła, o pragnieniu miłości, o zazdrości, o uwodzeniu”.