Konkurs fotograficzny w ramach "Zdjęcia Tygodnia"

Zdjęcie tygodnia wg Tomka Mielecha.

UWAGA NA DOLE KONKURS! 

Josef Sudek to jeden z największych poetów w fotografii XX wieku. Stworzył własny, bardzo rozpoznawalny język fotografii. Jego twórczość miała wpływ na wiele pokoleń fotografów na świecie… Żył swoim rytmem -nie spieszył się - i to było jego credo życiowe. „Wszystko ma swój czas” -mawiał. Był też fotografem, który nie ulegał modom - „Fotograf nigdy nie powinien narzucać sobie ograniczeń” - tłumaczył
W jego twórczości  ważne miejsce zajmuje martwa natura. Sudek mówił: „Wierzę, że fotografia kocha banalne obiekty i kocham życie wewnętrzne przedmiotów. Jestem pewien, że znacie baśnie Andersena: kiedy dzieci kładą się do łóżek, przedmioty budzą się do życia, np. zabawki. Lubię opowiadać historie o życiu nieożywionych obiektów, by odnieść się do czegoś tajemniczego: do siódmej strony kostki do gry”.
W atelier Josefa Sudka panował ogromny artystyczny nieład.  Było ono również mieszkaniem dla niego. Wszędzie piętrzyły się sterty przedmiotów, papierów, szklanek, rzeźb, prezentów od znajomych, dzieł sztuki itd. Często były to istotne motywy w jego fotografii. Wszystko pokrywały masy kurzu...Jedynie gramofon i ulubione płyty z muzyka klasyczną były od niego wolne...
Najczęściej fotografował od wiosny do jesieni a zimę spędzał w ciemni fotograficznej. Nigdy nie pokazywał od razu zdjęcia, czasami odkładał je na całe lata, wtedy nabierał dystansu do obrazu... 


UWAGA ! KONKURS  !
Przy okazji prezentowanych  fotografii z pracowni Josefa Sudka Galeria Korytarz ogłasza I ogólnopolski konkurs fotograficzny  pt. „Artystyczny nieład obok mnie”. Żeby uniknąć podejrzeń o aluzje - nie chodzi tu o bałagan w życiu społecznym i politycznym – tę kategorię wykluczamy - to zbyt proste. Chodzi nam raczej  o inspirujący wpływ nieładu artystycznego na życie człowieka i jego otoczenie.
Każdy uczestnik może nadesłać do trzech fotografii wykonanych w dowolnej technice. Mogą być to pliki cyfrowe (JPEG) lub fotografie w postaci materialnej – odbitki, wydruki itd. 


Termin nadsyłania prac do 28.02.2021 r. 
Adres na który można wysyłać fotografie: 
konkursjck@gmail.com 
lub na adres Galerii Korytarz: ul. Bankowa 28/30, 58-500 Jelenia Góra z dopiskiem „konkurs”. 


Na zwycięzcę konkursu czeka cenna nagroda - album Ewa Andrzejewska/Wojciech Zawadzki „Góry”- biały kruk  wydany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury (nie do zdobycia w inny sposób) oraz album „Sudek, Funke, Drtikol” wydany przez Galerię BWA w Jeleniej Górze. 
Wyróżnione fotografie zostaną zaprezentowane na stronie Galerii Korytarz i JCK.


Nadesłanie fotografii na konkurs oznacza zgodę na publikacje fotografii przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. Zapraszamy do udziału!

DKF Klaps w PAŹDZIERNIKU! | repertuar
Zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Filmowego w październiku!
Jarmark Świętojański pod Chojnikiem | 11-12.06.2022
Już za najbliższy weekend 11-12 czerwca pod Chojnikiem będzie się działo! Spotkanie pod gołym niebem, dużo zabawy, radości i świetne koncerty! Nieustająco zapraszamy i namawiamy: przybywajcie! Zabierzecie ze sobą wszystkich przyjaciół!