Protokół z konkursu „Powiew Młodego Jazzu”

Konkurs „Powiew Młodego Jazzu”
Jelenia Góra 24–25.10.2020 r.

PROTOKÓŁ z POSIEDZENIA JURY 
w dniu 25.10.2020 r. godz.: 18:00

JURY w składzie:
1. Piotr Rodowicz - przewodniczący
2. Piotr Iwicki
3. Marek Stryszowski 

po przesłuchaniu 14 niżej wymienionych zespołów:

1. Tokłowicz with Strings
2. Young Electric Band
3. Vincent Meissner Trio
4. Franciszek Pospieszalski Trio
5. Maksymilian Staniszewski Trio
6. Krzysztof Baranowski Trio
7. Piotr Szlempo Quintet
8. Consolidation Collective
9. Chojnacki/Miguła Contemplations
10. Aga Gruczek Trio
11. Unleashead Coorperation
12. Brasil Slums
13. Flonks
14. Kateryna Kravchenko Quartet                           

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrodę specjalną Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego w postaci koncertu w Jazz Club Akwarium w Warszawie otrzymuje:

zespół FRANCISZEK POSPIESZALSKI TRIO w składzie:
Franciszek Pospieszalski – kontrabas, kompozycje
Franciszek Raczkowski – fortepian
Peter Somos – perkusja


Nagrodę specjalną w postaci koncertu podczas Krakowskich Zaduszek Jazzowych, otrzymują dwa zespoły:

Zespół  VINCENT MEISSNER TRIO , w składzie:
Vincent Meissner – fortepian
Henri Reichmann – perkusja
Josef Zeimetz – kontrabas

oraz

Zespół  YOUNG ELECTRIC BAND, w składzie:
Szymon Justyński – bass
Alan Racz – saksofon
Kajetan Pilarski – perkusja
Mateusz Kaczmarek – instrumenty klawiszowe

Nagrody indywidualne w wysokości po 1000 złotych oraz nagrody rzeczowe w postaci płyt z muzyką jazzową ufundowanych przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia i Polskie Nagrania Warner Music Poland otrzymują:

Vincent Meissner – fortepian
(z zespołu VINCENT MEISSNER TRIO)

Alan Racz – saksofon
(z zespołu YOUNG ELECTRIC BAND)

Kuba Lechki – perkusja
 (z zespołów PIOTR SZLEMPO QUINTET  / CONSOLIDATION COLLECTIVE)

Dominik Gawroński – flugelhorn
 (z zespołu CONSOLIDATION COLLECTIVE)

Patryk Matwiejczuk – fortepian
(z zespołu UNLEASHED COOPERATION)

   

Jury postawiło nie przyznawać trzeciej nagrody.


Jury postawiło przyznać dwie równorzędne drugie nagrody w wysokości 
po 2 500 złotych, które otrzymują: 

zespół AGA GRUCZEK TRIO, w składzie
Agnieszka Gruczek – fortepian
Michał Aftyka – kontrabas
Kacper Majewski – perkusja

oraz
zespół KRZYSZTOF BARANOWSKI TRIO, w składzie
Krzysztof Baranowski – kontrabas
Mateusz Kaszuba – fortepian
Shachar Elnatan – perkusja


Grand Prix – statuetkę „Złotego Krokusa”, nagrodę pieniężną w  wysokości 5 000 złotych ufundowaną przez Prezydenta Miasta Jelenia Góra Pana Jerzego Łużniaka, nagrodę specjalną w  wysokości 1 000 euro ufundowaną przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez wypożyczalnię samochodów VivaCar z Jeleniej Góry w postaci miesięcznego wypożyczenia samochodu otrzymuje: 

CHOJNACKI / MIGUŁA CONTEMPLATIONS, w składzie
Jan Chojnacki – trąbka
Adam Bławicki – saksofon tenorowy
Jan Kantner – saksofon altowy
Filip Miguła – fortepian
Bartłomiej Chojnacki – kontrabas
Dawid Opaliński - perkusja


Jury:

Piotr Iwicki            
Piotr Rodowicz            
Marek Stryszowski       

W KUCHNI DUCHA GÓR
Film zrealizowany w ramach projektu „Rzemiosła Ducha Gór”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014–2020) oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.  
DKF repertuar na marzec 2020
Nasza mała Polska, Historia małżeńska, Oficer i szpieg, Poznajmy się jeszcze raz, Nasze miejsce na Ziemi czyli 5 świetnych filmów, które przygotowaliśmy dla Państwa w ramach marcowego DKF Klaps!