Krokus Jazz Festiwal 2020

XIX KROKUS JAZZ FESTIWAL 22-25 października

Szanowni Państwo, Drodzy Miłośnicy Jazzu.
Liczyliśmy, że będzie inaczej. Próbowaliśmy niemalże do końca. Niestety. W związku z  wprowadzeniem na terenie całego kraju drastycznych ograniczeń  ilości widzów imprez artystycznych do 25% pojemności widowni, jesteśmy zmuszeni odwołać wieczorne koncerty gwiazd Festiwalu Krokus Jazz. Bardzo Państwa przepraszamy za spowodowane tym niedogodności.
Zakupione już przez Państwa bilety na poszczególne koncerty można zwracać w kasie JCK przy ul. Bankowej 28/30  od wtorku do piątku w godzinach 13.00-18.00 (w przypadku biletów zakupionych w kasie) lub  (w przypadku biletów kupionych internetowo) wysyłając wiadomość email na adres impresariat@jck.pl . W treści wiadomości prosimy o wpisanie danych do zwrotu: imię i nazwisko, adres, numer konta, oraz załączyć potwierdzenie dowód zakupy biletów wygenerowane przy ich zakupie.
Jednocześnie zapraszamy na  pozostałe wydarzenia festiwalu, czyli projekcję filmu w Jazz DKF, wystawę fotografii znakomitej niemieckiej fotografki Raisy Galofre oraz znakomite koncerty konkursowe „Powiew Młodego Jazzu”. Oczywiście wszystkie te działania realizowane będą w ścisłym, bezpiecznym dla Państwa reżimie sanitarnym. Ograniczona liczba wejściówek  na koncerty konkursowe dostępna będzie od 13 października (wtorek) w kasie JCK przy ul. Bankowej.

                                                                                                                                                    Organizatorzy


CZWARTEK  22.10.2020 r.

godz. 18.00 sala widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30

JAZZ DKF : “Ikar. Legenda Mietka Kosza” reż. Maciej Pieprzyca / 22.10 godz. 18.00

Biografia genialnego pianisty jazzowego, aranżera i kompozytora Mieczysława Kosza. Film wyreżyserował Maciej Pieprzyca („Chce się żyć”, „Jestem mordercą”), a tytułową rolę zagrał Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Ostatnia rodzina”). Na film spadł deszcz nagród, krytycy i publiczność zachwycali się kreacją Ogrodnika, uhonorowanego m.in. na FPFF w Gdyni oraz Orłem (Polska Nagroda Filmowa). W Gdyni film Pieprzycy dostał m.in. Srebrne Lwy. Rozbił też bank z Orłami, powędrowały do niego statuetki w m.in. w kategoriach: najlepszy film, reżyseria i zdjęcia.
Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2019
Reżyseria: Maciej Pieprzyca
Czas trwania: 122 min.

Wejściówki: 10 zł (obowiązują październikowe karnety DKF KLAPS)


PIĄTEK  23.10.2020 r. 

godz. 19.00 – Galeria Korytarz JCK ul. Bankowa 28/30

OTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ 
„Notes on feelings and the power of women in Jazz”  Raisa Galofre 

Raisa Galofre – artystka, fotografka. Urodzona w Barranquilli w Kolumbii, obecnie mieszka w Berlinie. Absolwentka komunikacji społecznej i dziennikarstwa na uniwersytecie w Barranquilli oraz fotografii na uniwersytecie w Halle. Od roku 2013 do 2016 fotografowała the International Women in Jazz Festival in Halle (Saale), Niemcy, gdzie wystawiała również swoje zdjęcia na dwóch wystawach indywidualnych, Women in Jazz… das Gefühl (2014) i Eurasien Unity - Backstage (2015) w ramach festiwalu.

Pasja, siła, cisza... muzycy, poprzez utwory, które dotykają naszych serc i ciał, potrafią wzbudzić w nas różnorodne uczucia.
Przez śpiew i grę, tworzą wyjątkową więź z publicznością. 
Z nimi przeżywamy chwile pełne spokoju i skupienia, a zaraz potem momenty przepełnione energią, emocjami i radością.
Można je znaleźć na fotografiach z tej wystawy.

Zdjęcia zostały wykonane podczas koncertów i prób dźwiękowych Women in Jazz Festival w Halle (Saale) w Niemczech.
Dzięki fotografiom zanurzamy się w magiczne chwile festiwalu.

Zdjęcia przedstawiają: Angelikę Niescer (Niemcy), Kgomotso Tsatsi (Republika Południowej Afryki), Makiko Hirabayashi (Japonia), Malię (Malawi),
Lily Dahab (Argentyna), Julię Hülsmann (Niemcy), Ritę Marcotulli (Włochy), Ingrid Lukas (Estonia).


 

SOBOTA  24.10.2020 r.

godz. 16.00 sala widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30 – wstęp wolny

“POWIEW MŁODEGO JAZZU”


NIEDZIELA  24.10.2020 r.

godz. 12.00 sala widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30 – wstęp wolny

“POWIEW MŁODEGO JAZZU” 

 


  • Szanowni Państwo, bardzo prosimy zapoznać się z umieszczonymi poniżej dokumentami dotyczącymi szczególnych warunków uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych z publicznością organizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury związanych z przeciwdziałaniem COVID-19. Na miejscu, przy wejściu na teren imprezy zobowiązani są Państwo do wypełnienia oświadczenia na temat stanu zdrowia. W celu przyśpieszenie procesu wpuszczania na seans, oświadczenie mogą Państwo pobrać tutaj i wypełnić w domu. Wyrażają Państwo również zgodę na pomiar temperatury.
  • W związku z obowiązującym stanem epidemii i narzuconymi z tego powodu wymaganiami sanitarno-epidemiologicznymi informujemy, że do sprzedaży przeznaczona zostanie połowa miejsc na Sali Widowiskowej. 
  • Przypominamy również o bezwzględnym obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas koncertów. 
  • SZCZEGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH ARTYSTYCZNYCH Z PUBLICZNOŚCIĄ ORGANIZOWANYCH PRZEZ JELENIOGÓRSKIE CENTRUM KULTURY związane z przeciwdziałaniem COVID-19
  • OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE STANU ZDROWIA

 

Premiera: Teatr Verbum - "Serenada" / 05.01.2020
„Serenada to z pozoru banalna, śmieszna historyjka.. Pod kryminalno-komediową warstwą kryje się bowiem tyle znaczeń, ilu czytelników tekstu lub widzów przedstawienia. To historia o tęsknocie za lepszym światem, o ciekawości nieznanego, o chęci dotknięcia zakazanego owocu. To opowieść o jakże ludzkim pomieszaniu dobra i zła, o pragnieniu miłości, o zazdrości, o uwodzeniu”.
Galeria Pod Brązowym Jeleniem - wystawa | 05.02.2021
Szanowni Państwo, W galerii Pod Brązowym Jeleniem w Jeleniogórskim Centrum Kultury zawisła wystawa zdjęć z czterech edycji warsztatów rzemiosła artystycznego oraz warsztatów eko dla dzieci i młodzieży. Warsztaty zrealizowane były w ramach działań projektu polsko-niemieckiego Partnerzy z Kulturą II. Dziękujemy Interreg PL-SN 2014-2020 !