Finał Ligi Rocka | 18.09.2020
  • Szanowni Państwo, bardzo prosimy zapoznać się z umieszczonymi poniżej "Procedurami uczestnictwa w imprezie w warunkach zagrożenia epidemiologicznego COVID-19." Na miejscu, przy wejściu na teren imprezy zobowiązani są Państwo do wypełnienia oświadczenia na temat stanu zdrowia oraz podania danych kontaktowych (imię nazwisko oraz numer telefonu). W celu przyśpieszenie procesu wpuszczania na seans, oświadczenie mogą Państwo pobrać tutaj i wypełnić w domu. Wyrażają Państwo również zgodę na pomiar temperatury.
  • W związku z obowiązującym stanem epidemii i narzuconymi z tego powodu wymaganiami sanitarno-epidemiologicznymi informujemy, że do sprzedaży przeznaczona zostanie połowa miejsc na sali. 
  • Przypominamy również o bezwzględnym obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas spektaklu. 

Procedury uczestnictwa w imprezie w warunkach zagrożenia epidemiologicznego COVID-19 dostępne są tutaj.
Oświadczenia na temat stanu zdrowia dostępne jest tutaj.


Zapraszamy serdecznie na finał Ligi Rocka 2019/2020!

18 WRZEŚNIA 2020 | GODZINA: 18:00 | SALA WIDOWISKOWA | wjazd: FREE* obowiązują bezpłatne wejściówki

Podczas koncertu wystąpią 4 zespoły konkursowe:

  • Passage 
  • Error Label
  • Syndrom
  • Urthirst

Jako gwiazda zagra zespół Fort BS

  • W tym roku koncert wyjątkowo odbędzie się na Sali Widowiskowej JCK. W związku z obowiązującym stanem epidemii i narzuconymi z tego powodu wymaganiami sanitarno-epidemiologicznymi informujemy, że do wydania przeznaczona zostanie połowa miejsc na sali (140 miejsc)
  • Przypominamy również o bezwzględnym obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas koncertu
  • Na terenie sali widowiskowej obowiązuje zakaz wnoszenia napojów i jedzenia

*Obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00.


PASSAGE istnieje we Wrocławiu już kawałek czasu, bo od 2005 roku, powstając jako lekko eksperymentalny, cross-gatunkowy projekt muzyczny.  Obecna forma zespołu, jako czysto rockowy, gitarowy skład wykrystalizowała się w roku 2009.
Jesteśmy pięcioma całkowicie różnymi osobowościami, które stają się jedną, wspólną energią, gdy zaczynamy razem grać. 
Od samego początku stawiamy na własne kompozycje, sporadycznie sięgając do coverów. 
Stylistycznie oscylujemy około szeroko pojętego hard-rocka, jednak bardzo nie lubimy się powtarzać, stale szukając w muzyce świeżości. 
W 2009 roku nagraliśmy osiem utworów po angielsku, jednak przez lata dojrzewała w nas myśl, że nie daje to pełnej siły przekazu. W 2016 roku postanowiliśmy zacząć śpiewać po polsku, co zaowocowało nagraniem w 2018 roku pięciu utworów, które powoli pokazujemy światu. Do "Ziarna Pieprz" powstał profesjonalny teledysk, do obejrzenia na naszym kanale YouTube. 

Na początku roku 2020 nastąpiła mała korekta składu i przedstawia się on teraz następująco: 
Przemysław Mikołajczyk (Maestro) - wokal
Michał Bergander (Mike) - gitara
Marek Siemiątkowski (Miszczu) - gitara
Krzysztof Kamieniecki (Szajba) - bass
Łukasz Korgul (Czarny) - perkusja 

Nasz Facebook: www.facebook.com/passagebandwroclaw
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCAhEy07GGpIp0B0rT_POFbg
Instagram: www.instagram.com/passagebandwroclaw


Error Label, zespół założony w 2016 r. we Wrocławiu przez gości wychowanych na klasycznym metalu, stonerze i hard rock'u. Wszytko to wrzucone do jednego kotła uformowało styl Error Label - podkręcenie ognia w hard rockowym piecu przez jeszcze więcej mocy i mięsa, ale nie przekraczając granicy metalu spowodowało że dostajemy połączenie mocnych, bujających i tłustych riffów z konkretną dawką energii. Zespół od samego początku kierował się w kierunku southern rock-a /southern metal-u, inspirując się takimi zespołami jak Black Label Society, Texas Hippy Coalition.

Jak jednym zdaniem określić muzykę Error Label?
"This shit is heavy, This shit is Rocky, This shit is Bluesy"

Skład:
Przemysław Babiec - Vocal
Jakub Wachnik - Bass
Łukasz Makowski - Gitara
Ryszard Kostrubiec - Perkusja


SYNDROM to jazz-rockowa formacja, którą tworzą muzycy "Przypisani Północy", bo związani z okolicą Suwałk i Olecka. 
Grają progresywnego rock’a z pogranicza jazz-rock'a /epiphany-pop/rock-art. Świeżość i technicznie doskonałe aranżacje, oraz pasja tworzenia i grania, to znaki firmowe zespołu.
Są laureatami i finalistami wielu ogólnopolskich festiwali i konkursów, m.in.: ogólnopolski finał Rock Fest Tauron Arena Kraków 2018 (dla wykonawców do lat 20-tu), „Bands' Battle 2019”, „Rock Battle of Barcja 2019”, „Slow Festiwal 2019” „Alps Music Challange 2019”, "Bass&Beat Festival", finalistami wojewódzkich „Rockowań 2019”,  ale przede wszystkim są zwycięzcami krajowych eliminacji do „Imagine” - międzynarodowego festiwalu dla młodych muzyków, gdzie w październiku 2019 r. w Maastricht mieli zaszczyt wystąpić reprezentując Polskę.      

W skład formacji Syndrom wchodzą: 
Kuba Śliwiński  -  wokal, gitara elektryczna & loopery  
Bartłomiej Śliwiński - perkusja, wokal, 
Jan Łoziński  - kontrabas, gitara basowa,
Eryk Czaplejewicz - saksofon, syntezator, wokal.


Urthirst 
Zespół powstał we Wrocławiu pod koniec 2016 roku z inicjatywy Krystiana Kasprzyka, od początku celując w mroczne klimaty pogranicza death i thrash metalu. Repertuar zespołu składa się z 11 kompozycji utrzymanych w zabójczo szybkim tempie z agresywnym wokalem obu gitarzystów oraz melodyjnymi akcentami. Debiut sceniczny przypadł na rok 2018, a obecnie zespół kończy nagrywanie debiutanckiego demo.

Skład zespołu:
Marcin Kulik (gitara elektryczna; wokal)
Krystian Kasprzyk (gitara elektryczna; wokal)
Kacper Biesiadziński (perkusja)
Krzysztof Piórkowski  (gitara basowa) 

Alicja Majewska & Włodzimierz Korcz | 10.11.2021 | Koncert odwołany
Szanowni Państwo, informujemy, że koncert zaplanowany na 10 listopada 2021 roku o godzinie 19.00  w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury został odwołany. Prosimy zapoznać się z informacją dotyczącą zwrotu biletów.
Liga Rocka / 22.11.19
Po tak entuzjastycznym pierwszym po wakacyjnym koncertowym przyjęciu Ligi Rocka przyszedł czas na odsłonę kolejnych interesujących zespołów ubiegających się o wejście do majowego Finału.