DKF repertuar na wrzesień 2020

DKF Klaps – wrzesień 2020


  • Szanowni Państwo, bardzo prosimy zapoznać się z umieszczonymi poniżej "Procedurami uczestnictwa w imprezie w warunkach zagrożenia epidemiologicznego COVID-19." Na miejscu, przy wejściu na teren imprezy zobowiązani są Państwo do wypełnienia oświadczenia na temat stanu zdrowia oraz podania danych kontaktowych (imię nazwisko oraz numer telefonu). W celu przyśpieszenie procesu wpuszczania na seans, oświadczenie mogą Państwo pobrać tutaj i wypełnić w domu. Wyrażają Państwo również zgodę na pomiar temperatury.
  • W związku z obowiązującym stanem epidemii i narzuconymi z tego powodu wymaganiami sanitarno-epidemiologicznymi informujemy, że do sprzedaży przeznaczona zostanie połowa miejsc na sali. 
  • Przypominamy również o bezwzględnym obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas seansu. 

Procedury uczestnictwa w imprezie w warunkach zagrożenia epidemiologicznego COVID-19 dostępne są tutaj.
Oświadczenia na temat stanu zdrowia dostępne jest tutaj.


01.09.    Ostatnia góra r. Dariusz Załuski. Polska 2019. 82 min.
Akcja filmu rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2 - drugiego najwyższego szczytu Ziemi, który dotychczas nie został zdobyty zimą. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach kolejne zespoły przygotowują drogę, rozwieszając liny i docierają do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod szczytem Nanga Parbat na zawsze. Ratownicy wracają pod K2 i wznawiają wspinaczkę. Upływający czas oraz piętrzące się trudności uwidaczniają różnice charakterów w obrębie odizolowanej fizycznie od świata grupy. Dodatkowe napięcie wprowadza ogólna dostępność Internetu oraz niezwykła medialność wyprawy. 
Filmweb.pl

08.09.    Don Gilliam i olbrzymy (He dreams of Giants) r. Keith Fulton, Louis Pepe. W. Brytania 2020. 85 min.
Dokument przedstawia historię zmagań Terry'ego Gilliama z przeniesieniem przygód Don Kichota na ekran. 
Filmweb.pl

15.09.    Oficer i szpieg (J’accuse) r. Roman Polański. Francja / Włochy 2019. 125 min.
Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa (Louis Garrel), francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Nowy szef wywiadu – Georges Picquart (Jean Dujardin) - wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu oficerowi zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym, Picquart postanowi ujawnić prawdę za wszelką cenę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. 
Filmweb.pl

22.09.    Balon (Ballon) r. Michael Herbig. Niemcy 2018. 125 min.
Turyngia, lato 1979 roku. Od ponad dwóch lat dwie rodziny – Strelzyk i Wetzel – pracują wspólnie nad realizacja odważnego planu: chcą uciec z Niemiec Wschodnich w samodzielnie wykonanym balonie. Niestety rozbija się on tuż przed zachodnioniemiecką granicą. Stasi znajduje ślady próby ucieczki i natychmiast rozpoczyna dochodzenie. Rodziny są zmuszone, pod ekstremalną presją czasu, zbudować nowy balon. Kiedy służby bezpieczeństwa depczą im po piętach, rozpoczyna się nerwowa walka z czasem... Dramat historyczny o dwóch rodzinach, które za wszelką cenę chciały uciec z NRD. Obraz Michaela Herbiga pokazuje ich morderczą walkę o wolność. 
Filmweb.pl

29.09.   xABo: Ksiądz Boniecki r. Aleksandra Potoczek. Polska 2020. 73 min.
Tytuł filmu oznacza inicjały, jakich ksiądz Adam Boniecki używa w "Tygodniku Powszechnym". Pismo to jest jedynym miejscem, w którym wolno mu publikować po nałożeniu nań zakazu przez kościelnych zwierzchników. Od tamtej pory kapłan stał się jeszcze bardziej aktywny w terenie – odbywa rocznie ponad 200 spotkań z czytelnikami. Film jest intymnym portretem człowieka w drodze. Pokazuje księdza, który w wieku 85 lat zawsze znajduje czas na głęboką rozmowę, a równocześnie pozostaje rozdarty między swoją wiarą i niepokojem o kształt współczesnego Kościoła, szczególnie w Polsce. 
Filmweb.pl

Prelekcje: Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30
WTORKI godz. 18:00
cena karnetu: 28 zł, wejściówka 10 zł

Bilety na pojedycze film w przedsprzedaży do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 (od 31.08.2020) oraz na www.bilety.jck.pl (od 24.08.2020).  Karnety zakupić można tylko w kasie biletowej (ilość ograniczona).

Dofinansowane ze środków Filmoteki Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Finał LIGI ROCKA: ZALEWSKI | 21.05.2023
Zapraszamy na wielki finał LIGI ROCKA 2023! Gwiazda wieczoru: Zalewski! 21.05.2023 - 16:00 - Błonia Jeleniogórskie
Koncert: Muniek i Przyjaciele | 11.09.2021 | BILETY WYPRZEDANE!
Zapraszamy serdecznie na koncert MUNIEK i Przyjaciele w Jeleniogórskim Centrum Kultury! Już 11 września 2021 o godzinie 19:00 w Sali Widowiskowej JCK.